Jump to content
Dogomania

waga waszych yorkow?


locatio

Recommended Posts

[quote name='danani']hehe fajny wzorzec wielkości yorka wymyśliłaś ;)
muszę też to wypróbować, jak mi się uda zrobić takie zdjęcie, to je tu umieszczę
mnie się wydaje, że ta waga to raczej jest bardzo wzorcowa :cool3:[/QUOTE]

Tak myslisz? :) No chociaz tu na forum :p

[quote name='PositiveThought']jak dla mnie to normalna :razz: Aiduś...
[url]http://i52.photobucket.com/albums/g10/ultrafioletowo0/Aidufek/czerwiec/tn_PICT0016-2.jpg[/url]

na niego wszyscy mówią 'gigant' i zadają znienawidzone przeze mnie pytanie 'ale to nie z tych miniaturek?'.[/QUOTE]

Tak, mnie tez denerwuja tego typu pytania, no albo wmawiaja ze miniaturka..

O Aidus nawet podobny wielkoscia do Megi :) Ile wazy?
A z ta butelka to w sumie nawet dobre :evil_lol: Kto jeszcze zrobi takie zdjecie? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='koregra']Ja zrobiłam, ale moja Corinka to jest maluteńka:-(
[url]http://img72.imageshack.us/img72/2963/asaa4.jpg[/url][/QUOTE]

No tak Cori jest malutka.. Ale za to jest najpiekniejszym malutkim yorczkiem jakiego widzialam :loveu: :loveu:


Oo fajnie ze Aidi ma 3,5 kg :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Ja zrobiłam, ale moja Corinka to jest maluteńka:-(

[url]http://img72.imageshack.us/img72/2963/asaa4.jpg[/url][/quote]

Cori jest mała, ale na pewno nie maluteńka. patrząc tak teraz mogę stwierdzić, że widziałam u siebie dwa mniejsze yorki, zrobię zdjęcia i Wam pokażę.

ale naprawdę jest śliczna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak POWINIEN ważyć tyle i tyle.
Jest duży rozrzut wagowy dorosłych yorków, więc i szczenięta będą rosły i przybierały na wadze w zależności od tego jak duże będą w przyszłości i w zależności od osobniczych uwarunkowań (miotowe rodzeństwo może rosnąć zupełnie w różnym tempie).

Najważniejsze żeby maluchy rosły zdrowo i nie były za chude albo za grube.[/quote]


JejQ ja poprostu sie zastanawiałm czy mój Misiu niejest za gruby...
Chyba źle uformowałam pytanie, powinno być:
Ile ważyły wasze yorki w wieku 3 miesiecy? :D

Ps bo chyba go utuczyłam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Ja jescze nie spotkalam mniejszego yoreczka. No ale mieszkamy w niedużym mieście.;)[/QUOTE]

Korerga, to wyobraz sobie ze Megi jest najmniejszym yorkiem na osiedlu (jest ich ok. 15) oprocz jednego malutkiego yorczka wazacego 1kg. I poza osiedlem tez przewaznie jest najmniejsza. No ale jeden hodowca ma 4kg yorki wiec.. I wiekszosc u niego chyba kupuje szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ps bo chyba go utuczyłam :smile:[/QUOTE]

Nam ze zdjęć ciężko stwierdzić. Ale z tego co widze, to nie wygląda na grubaska.
Jeśli sama nie umiesz ocenić, czy jest z gruby, to wybierz się do weta.

Utrzymywanie odpowiedniej wagi jest bardzo ważne. Widziałam duuużo zapasionych yorków. A jak mały nabierze skłonności do tycia w dzieciństwie, to później będzie trudniej utrzymywać prawidłową wagę.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Asiu to czy twój york jest grubiutki można bardzo łatwo sprawdzić jeżeli dwa ostatnie żebra są wyczuwalne pod lekkim naciskiem to znaczy, że jest akurat ;)
jeżeli wyczuwasz wszystkie żebra to znaczy, że jest za chudy
a jeżeli w ogóle to znaczy, że za gruby :evil_lol:
i nie ma w tym żadnej filozofii :eviltong:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']czuć ale z tyłu jak przez mgłe :hmmmm:[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]To znaczy, że dobrze waży i nie masz się co martwić - jeżeli będziesz miała duży problem z wyczuwaniem żeber wówczas pies jest za gruby :oops:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny mała pomyłka! Megi nie wazy 2,7 tylko 2,8 :evil_lol: Wydawalo mi sie ze jest jakas taka ciezsza i musialam ja zwazyc no i sie okazuje ze mi dziewczynka przytyła :eviltong:
Apropo żeber.. czy ostatnia para zeber jest w drugim kierunku? :oops: tzn. w kierunku skory, tak ze w dotyku czuc? :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koniecznie poprosimy o zdjęcia. Ja chciałam mieć takiego / sporego / yorka, ale nie wyszło. Tupek osiagnął wagę 2,7 kg i to już chyba szczyt jego możliwości. Jak jest mocno zakochany to chudnie do 2,2 kg. A u takiego psa 0,5 kg to już dużo. Teraz naprawdę fajnie wygląda , no i jest co potrzymać. Pozdrawiamy i te małe i te całkiem olbrzymie.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Ja podam wagę mojej maleńkiej
7 tygodni - 0,73
8 tygodni - 0,86
12 tygodni - 1,28
14 tygodni - 1,48
16 tygodni - 1,71
19 tygodni - 2,05
20 tygodni - 2,15
24 tygodnie - 2,30
25 tygodni + 2 dni - dzisiaj - 2,31 ...

Tą wagę spisałam sobie właśnie z notatek bo tak to dokładnie nie pamiętałam. Wiem tylko, że w wieku gdzieś 20-24 tygodni moja M przestała już tak bardzo rosnąć. Podejrzewam, że urośnie już nie znacznie :smile: Może maksymalnie do 2,4 kg :smile:
Jeśli chodzi o wzrost w kłębie to już od jakiegoś 19 tygodnia życia stanął na wysokości 20-21 cm zależy jak ją zmierzę bo jest bardzo żywiołowa i trudno mi jest ocenić tak co do milimetra.

Do którego tygodnia rosły wasze yorczki? I czy to samce czy samiczki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam,

Od 4 dni jestem posiadaczką Yorka suczka 10 tyg. waga 1.100 wzrost do karku ok. 18 cm, czy to dużo ??

Kupiłam od hodowcy zarejestrowanego w ZKwP, chciałam malutkiego psa, powiedziała mi że będzie 1,5 kg do 1,8 kg góra 2 kg.

Coś mi się wydaje że będzie wysoka i może więcej ważyć, proszę mi powiedzieć ile w górę jeszcze może urosnąć i do jakiej wagi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...