Jump to content
Dogomania

waga waszych yorkow?


locatio

Recommended Posts

[quote name='białeyorki'][URL="http://img405.imageshack.us/my.php?image=075630ii6.jpg"][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/5229/075630ii6.th.jpg[/IMG][/URL] dzięki za odpowiedż bo właśnie nabyła pieska z rodowodem jego waga to 1,2kg ale pochodzenie ma niezłe,no cóż zobaczymy może uda mi sie go podtuczyć[/quote]
To zależy w jakim wieku jest psiak. Moja Cori jest malutka i dodatkowo okropny niejadek (je co drugi dzień:mad:) Jak skończyła 7 mc jej waga stanęła na 1,5 ale zauważyłam że teraz przybiera Waży już 1,75 :multi:
Taki piesek to by mógł się z Cori pobawić, ale takich bardzo malutko jest i Cori się nie ma z kim bawić:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PositiveThought']jak dla mnie, to [B]idealnie! :loveu::loveu::loveu:[/B][/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]tak z tym, że wtedy wchodzimy na inną rasę tj. Australian Silky Terrier :razz: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']zalezy w jakim wieku jest Twój pies,bo na wystawie minimalna waga to mniej wiecej 2 kg,psy z wagą nizsza raczej schodza z ocena dobra:roll:lub bdb[/quote]
nie chodzi mi o super ocene poprostu chciałam wiedziec czy takie male yorki są wystawiane ,ja i tak jeśli go wystawie to chyba poczekam do przyszłego roku a piesek ma w tej chwili 16mc.Podejżewam że poprostu ludzie u których byl nie prawidlowo go karmili bo ja też mam małę yorki ale one w porywach potrafią ważyc okolo 1,6kg i wtedy to sa fajne malutki paróweczki:roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]duszku wszystko to zależy od sędziego jeżeli psiak ma wszystko ok a nawet jest doskonałym przedstawicielem rasy to nie rozumiem w czym problem jeżeli nawet waży 1,20 kg :roll: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]przecież na ringach bardzo często widać suczki które przekraczają maksymalną wagę we wzorcu a mimo to rzadko który sędzia wyprasza takie psiaki z ringu a nawet są one o dziwo stawiane na lokatach jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć 5 kg Yorki !!! :crazyeye: [/COLOR][/FONT][/quote]
dobrze mówisz psy o wadze powyzej 3,2 są coraz czesciej preferowane przez sędziów co mnie doprowadza do szału:mad: Ja pisze o psach ponizej 2 kg;)
Byłam świadkiem i to nie raz jak sędzia podnosił psa bo uwazał ze jest zbyt mały.Wazył go w rękach:roll: Taki pies odleciał z oceną dobrą.Moge tez napisac na swoim przykładzie.Moja Frida wazy 2kg z groszami i sędzia kilka razy powiedział mi wprost ze 3 lokate dostaje ze wzgledu na swoja wage:roll: Oczywiscie ocene dostaje zawsze doskonałą.No niestety takie sa realia:diabloti:

Wybierajc Mersedes chciałam,aby była większa,no i mam cudenko o pieknej budowie i idalnej dla mnie wadze,czyli 2,5kg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]tak z tym, że wtedy wchodzimy na inną rasę tj. Australian Silky Terrier :razz: [/COLOR][/FONT][/quote]

cicho :mad:

ja chcę takiego dużego yorka, bo silkusie mają mniej słodkie mordki.
[SIZE=1][COLOR=Yellow]delikatnie powiedziane...[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']dobrze mówisz psy o wadze powyzej 3,2 są coraz czesciej preferowane przez sędziów co mnie doprowadza do szału:mad: Ja pisze o psach ponizej 2 kg;)
Byłam świadkiem i to nie raz jak sędzia podnosił psa bo uwazał ze jest zbyt mały.Wazył go w rękach:roll: Taki pies odleciał z oceną dobrą.Moge tez napisac na swoim przykładzie.Moja Frida wazy 2kg z groszami i sędzia kilka razy powiedział mi wprost ze 3 lokate dostaje ze wzgledu na swoja wage:roll: Oczywiscie ocene dostaje zawsze doskonałą.No niestety takie sa realia:diabloti:

Wybierajc Mersedes chciałam,aby była większa,no i mam cudenko o pieknej budowie i idalnej dla mnie wadze,czyli 2,5kg[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]wszystko ładnie pięknie ale płeć też ma znaczenie ;) z tego co wiem białeyorki ma PSA a nie suczkę. Ja osobiście bałabym się kryć 2 kg suczkę ze względu na jej zdrowie :roll: moim zdaniem jest za mała do rozrodu (oczywiście co innego jeżeli suczka jest chuda i nie ma apetytu dlatego jest wagowo mała). [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Sama mam psa który ważył swego czasu 1,60 kg w klasie pośredniej ale nikt nie zwracał na ringu mi uwagi, że jest za mały :roll: teraz Vasco waży 2-2,20 kg (co prawda jak ostatnimi czasy byłam z nim na ringu to bardzo często był najmniejszy z całej stawki) i uważam, że to jest waga w sam raz ponieważ może kryć zarówno małe jak i duże suczki - przynajmniej w kryciach nie muszę przebierać ;) tym bardziej, że daje drobne szczenięta z różnymi sukami bez względu na wielkość suki szczenięta są wyrównane [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja cały czas mówie o Yorkach ponizej 2kg.Niestety psy płci męskiej które wazyły tak na oko 1,5 kg odlatywały z dobra bez gadania:roll: Widziałam to na własne oczy wiec nie wymyslam;) W dodatku były na krótkich nogach,wiec róznica w wygladzie kolosalna.
Fakt moja Frida do niedawna była bardzo chuda,teraz tez jest ale po drugiej cieczce ciała nabrała.Teraz jej nie wazyłam ale pewnie koło 2300 wazy:roll:
Twoja Tanya do kolosków tez nie bedzie nalezec z tego co widziałam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Twoja Tanya do kolosków tez nie bedzie nalezec z tego co widziałam;)[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Duszku ja ją naprawdę tuczę ale widocznie psy upodabniają się do właścicieli i dlatego jest "miniaturką" :evil_lol: szczerze powiedziawszy to Tanya jest po małych rodzicach ;) Megi ważyła przed ciążą 2kg z tego względu, że była bardzo szczupła i jadała raz na dwa dni po ciąży przybrała na wadze i teraz waży 2,50 kg . [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Tanya była za krycie a, że miałam pierwszeństwo wyboru to staneło na niej i powiem ci, że nie żałuję pomimo tego, iż jest mała (chociaż nie wiadomo jak się jeszcze rozwinie) bo ma bardzo fajne proporcje, włos (czysty jedwab), piękną głowę i w dodatku bardzo lubi wystawy ;)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Jeżeli stwierdzę, że jest za mała do rozrodu i ciąża może być dla niej zagrożeniem wówczas napewno jej nie pokryję ze względu na to, że Yorki mam z miłości do tej rasy a nie po to aby się na niej wzbogacać ;) tym bardziej, że jak się jeździ na wystawy to z psów raczej nie da rady się utrzymać o czym pewnie doskonale wiesz :roll: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Jeżeli chodzi o psiaki z krótkimi nóżkami to się zgadzam w 100%[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Co do psa zakupionego przez białeyorki to nie wiemy czy ma krótkie nóżki ;) ponieważ co innego zobaczyć psa trzymanego na rękach niż zobaczyć go na żywo albo chociaż w pozycji wystawowej na zdjęciu :roll: tak naprawdę nie wiemy jakie ma proporcje :oops: ale myślę, że dobrze zrobi udając się z nim na wystawę bo wtedy będzie wiedziała czy nadaje się do hodowli w końcu wystawy po to są [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

białeyorki, straszne maleństwo...


a jeśli chodzi o Aidka, to pracuję cały czas nad podtuczaniem - rano dostaje suchą, wieczorem żarełko mokre i jakieś przekąseczki czasem, ale świnia nie daje się tak łatwo...
nadal 3,5kg, 27 cm.

ale tłuszczyczku mu się troszkę zebrało ^^

no i cieczki na osiedlu nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]Duszku ja ją naprawdę tuczę ale widocznie psy upodabniają się do właścicieli i dlatego jest "miniaturką" :evil_lol: szczerze powiedziawszy to Tanya jest po małych rodzicach ;) Megi ważyła przed ciążą 2kg z tego względu, że była bardzo szczupła i jadała raz na dwa dni po ciąży przybrała na wadze i teraz waży 2,50 kg . [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Tanya była za krycie a, że miałam pierwszeństwo wyboru to staneło na niej i powiem ci, że nie żałuję pomimo tego, iż jest mała (chociaż nie wiadomo jak się jeszcze rozwinie) bo ma bardzo fajne proporcje, włos (czysty jedwab), piękną głowę i w dodatku bardzo lubi wystawy ;)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Jeżeli stwierdzę, że jest za mała do rozrodu i ciąża może być dla niej zagrożeniem wówczas napewno jej nie pokryję ze względu na to, że Yorki mam z miłości do tej rasy a nie po to aby się na niej wzbogacać ;) tym bardziej, że jak się jeździ na wystawy to z psów raczej nie da rady się utrzymać o czym pewnie doskonale wiesz :roll: [/COLOR][/FONT]


[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Jeżeli chodzi o psiaki z krótkimi nóżkami to się zgadzam w 100%[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Co do psa zakupionego przez białeyorki to nie wiemy czy ma krótkie nóżki ;) ponieważ co innego zobaczyć psa trzymanego na rękach niż zobaczyć go na żywo albo chociaż w pozycji wystawowej na zdjęciu :roll: tak naprawdę nie wiemy jakie ma proporcje :oops: ale myślę, że dobrze zrobi udając się z nim na wystawę bo wtedy będzie wiedziała czy nadaje się do hodowli w końcu wystawy po to są [/COLOR][/FONT][/quote]
Tak szczerze to pisałam teraz ogólnie,nie tylko pod kątem psa kupionego przez BIAŁEYORKI ;) Oczywiscie zgadzam sie z Tobą ze powinna z nim pojechac na wystawe.Wtedy oceni czy chce sie w to bawic czy nie;)
Ja jeszcze rok temu w zyciu bym nie pomyslała ze bede psy wystawiac ,ale tak sie wciągnęłam ze nie wiem czy mogłabym z tego zrezygnowac.Czasem sporo nerwów to kosztuje,dla mnie to czasem wyglada jak przysłowiowy wyscig szczurów:roll:

Jezeli chodzi o Tanye.Najwazniejsze ze jestescie z niej bardzo zadowoleni,reszta jest mało wazna;)
Pozdrawiam
Renata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Tak szczerze to pisałam teraz ogólnie,nie tylko pod kątem psa kupionego przez BIAŁEYORKI ;) Oczywiscie zgadzam sie z Tobą ze powinna z nim pojechac na wystawe.Wtedy oceni czy chce sie w to bawic czy nie;)
Ja jeszcze rok temu w zyciu bym nie pomyslała ze bede psy wystawiac ,ale tak sie wciągnęłam ze nie wiem czy mogłabym z tego zrezygnowac.Czasem sporo nerwów to kosztuje,dla mnie to czasem wyglada jak przysłowiowy wyscig szczurów:roll:
[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Co do wystaw to najgorsza jest ta pierwsza w życiu wystawa na ringu :oops: pamiętam jak pierwszy raz wystawiałam a było to prawie 6 lat temu to tak się denerwowałam, że aż mi łydki drżały jak klęczałam :evil_lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]No niestety wystawy to bardzo drogie hobby ale jak się złapie bakcyla to później ciężko jest wytrzymać bez wystawy przynajmniej 2 miesiące ;) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, jestem pierwszy raz na tym forum, jutro stane sie szczęsliwa posiadaczką Yoreczki. Ma obecnie 8 tygodni i wazy 350 g. Matka wazy 1,8 kg a ojciec 1,2. Pani od której ją odbieram powiedziała, że jej waga nie przekroczy 1,5 kg. Można to wywnioskować ?? Załączam zdjęcia suni :)

[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/20/2026/202660/20266056/202660566[/IMG]

[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/20/2026/202660/20266056/202660566_2[/IMG]

[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/20/2026/202660/20266056/202660566_3[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem bedzie wazyc mniej niz 1,5 chyba ze jest niedokarmiona:roll:
Mam w domu yoreczke bez rodowodu .To był mój pierwszy York.Jak ją kupywałam miała około 7 tygodni i wazyła 400g.Teraz wazy 1,5 kg:roll:

Ogólnie jest słodka:loveu: ,ale pilnuj ją ,bo to maleństwo:roll: Najlepiej zero kontaktu z dziecmi ponizej 4lat,chyba ze z daleka:roll: .Trzeba uwazac na schody:roll:
Powodzenia w wychowaniu;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']ja bym ryzykowała stwierdzenie, że w przypadku dzieci płci męskiej, zero kontaktu z takowymi poniżej 10 lat...

pozdrawiamy i życzymy powodzenia! :)[/quote]

[quote name='ROZI']Ja wtedy najbardziej się bałam odwiedzin 7 - letnich koleżanek mojej córci:diabloti:[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]jakie to szczęście, że u mnie w rodzinie nie ma małych dzieci (tj. wiek do 10 lat)[/COLOR][/FONT] :multi:

Link to comment
Share on other sites

jezeli chodzi o chłopców to nie mam doswiadczenia bo mam dziewczynki:lol:
Wydaje mi się ze to zalezy od dziecka:roll: Jak jest wychowane z psem to inaczej z nim postępuje:roll:
7 czy 10 letnie dziecko moze z miłosci zamęczyc takie maleństwo.Dziecko ponizej 4 lat moze trzymac za gardło i po prostu udusic.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Moim zdaniem każde dziecko które ma już jakieś zwierzę i wie, że zwierzę czuje tak samo jak człowiek nie powinno zrobić krzywdy ale oczywiście wszystko musi być pod kontrolą :mad: i trzeba dziecko pilnować bo ma 20 pomysłów na sekundę :evil_lol: nie wiadomo jaki pomysł mu wpadnie do głowy może to być chociażby zepchnięcie psiaka z kanapy bo nie chce zeskoczyć a to może spowodować nawet śmierć takiego malucha :-( [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Aris bardzo często spotyka się z 2-letnią Kornelką. Jest ona zaledwie o miesiąc starsza od Arisa, czyli razem się wychowywali. Nie robi mu krzywdy, na spacerkach to oczywiście ona musi trzymać smycz, a każdemu przechodniowi mówi: 'Mój Ariś'. Kiedy kupiliśmy Arisa, moja siostra miała, 10 lat, i umiała się zachować. To wcale nie jest taki mały wiek, dzieciak od wieku 7 lat zaczyna już wszystko pojmować. Ale i tak wszystko musi odbywać się pod okiem dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...