Jump to content
Dogomania

gdzie zgłosic?


FIGA1981

Recommended Posts

[quote name='FIGA1981']witam gdzie mozna zgłosic człowieka ktory sprzedaje cavaliery bez rzadnych metryk,rodowodów poprostu tak jak stoją i to w enie 800-1000zł???????????[/QUOTE]

Na policje, sprzedawanie psów bez rodowodów jest w Polsce od 2013 roku nielegalne, nie zgodne z prawem.
Ewentualnie, jeśli wiesz , że warunki w tej pseudohodowli są złe powiadom oprócz tego organizacje działającą na rzecz zwierząt w Twojej okolicy/miejscu zamieszkania.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jakie sa warunki mysle ze dobre ale kobieta sprzedaje cavaliery bez rzadnych dokumentów jak pisałam wyzej i to za 900zł sunie i za 800 psy-a jak mam zgłosic na policje jak nei znam adresu wiem tylko ze w starogardzie gdanskim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A co z takim czymś? Mi się włos zjeżył i z gupiałam :crazyeye:To jest zgodne z prawem ?[URL]http://allegro.pl/maltanczyki-rodowod-zhpr-linia-amerykansko-wloska-i3523407085.html[/URL]
[url]http://allegro.pl/chihuahua-chelm-slaski-zhpr-i3520058665.html[/url]
W ogóle pierwszy raz słyszę taką o takim stowarzyszeniu , to jest jawne naciąganie i oszukiwanie. I jak tu laik chcący kupić psa rasowego ma się połapać :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASLAN I ASHLY']A co z takim czymś? Mi się włos zjeżył i z gupiałam :crazyeye:To jest zgodne z prawem ?[URL]http://allegro.pl/maltanczyki-rodowod-zhpr-linia-amerykansko-wloska-i3523407085.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/chihuahua-chelm-slaski-zhpr-i3520058665.html[/URL]
W ogóle pierwszy raz słyszę taką o takim stowarzyszeniu , to jest jawne naciąganie i oszukiwanie. I jak tu laik chcący kupić psa rasowego ma się połapać :angryy:[/QUOTE]

w pełni zgodne z prawem, jeśli jest to istniejące, zarejestrowane stowarzyszenie.

stowarzyszenie jak każde inne, po prostu inne niż zkwp. czas przestać myśleć o zkwp jako o monopoliście na rynku i gwarancie rasowych psów.
laik kupujący psa rasowego nie ma patrzeć na stowarzyszenie, tylko na hodowlę, na warunki w niej panujące, na osobę hodowcy i przyświecające mu priorytety. ma też sprawdzić dokładnie rodowód szczeniąt, upewnić się, że kupuje psa po przodkach, którzy mu odpowiadają. sprawdzić, czy psy są przebadane.
jeżeli planuje psy wystawiać, sprawdzić, gdzie może się z rodowodem takiego stowarzyszenia pokazać i czy mu to odpowiada.

pies to niestety zakup wymagający większej odpowiedzialności niż wyjście po bułki do sklepu, dlatego warto byłoby, żeby nawet laik poświęcił trochę czasu - a naprawdę nie trzeba go wiele - na zorientowanie się w sytuacji. bo stempelek żadnego stowarzyszenia nic nie gwarantuje, i beznadziejne psy można sprzedawać zarówno pod szyldem podejrzanego zhpr, jak i zkwp.

Link to comment
Share on other sites

Między ZKWP a innymi jest wielka przepaść.
Różnice są wielkie, tylko trzeba troszkę wiedzy,
Rodowody uznawane na całym świecie kontra papier nic nie wart poza "lokalnym kóleczkiem wzajemnej adoracji"
Wielokoleniowe linie sięgające do pisemnych potwierdzeń przodków do ponad 100 lat wstecz , praca i kontol każdego miotu w ZK kontra wpisywaniem wszystkiego co się rusza i ma 4 łapy jako "rasowe", byle łaziło, nie ważne czy uszy stoja czy leżą, czy białe czy czarne .... Wszystko sie nagle "urasowiło" w tych stowarzyszeniach.
Psy badane kontra rozmnażanie wszystkiego jak leci byle się rodziło i sprzedawało jako rasowe.

Widziałam te zwierzęta z tych stowarzyszeń ... ludzie nieświadomi przychodzą zarejestrować takie pieski do ZK ... Albo z pretensjami bo ich w różnych aspektach "hodowca oszukał".
Nie raz, nie dwa i nie 10 zastanawiałam się jakąż to rasą miał byc przyprowadzony pies ..... bo przychodziła mi tylko jedna na myśl : kundelus niepowtarzalnus.

Link to comment
Share on other sites

nierozumiem dla czego tak bardzo chcesz uwalić teraz biedną pseudohodowczynię, czyżbyś była kolejnym naiwniakiem, który kupił psa bez papierów, albo z papierami które ewentualnie można o kant tyłka rozbić :cool3:?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246607-cavalier-sam-w-domu[/URL]

jak miło, powiadają, że zemsta bywa słodka, tylko pamiętaj, że przez tych co kupują interes kwitnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FIGA1981']nadal nie uzyskałam odp na moje pytanie[/QUOTE]
piszesz maila do pani z ogłoszenia, pytasz się czy pieski mają rodowody, w jakiej są cenie, kiedy do odbioru, czy można zobaczyć rodziców i takie tam. po prostu udajesz zainteresowaną. w odpowiedzi uzyskasz informacje, że pani pieski sprzedaje bez rodowodów i już masz dowód. potem pytasz o adres, bo chcesz szczyle obejrzeć i już masz wszystko do zgłoszenia sprawy na policję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']nierozumiem dla czego tak bardzo chcesz uwalić teraz biedną pseudohodowczynię, czyżbyś była kolejnym naiwniakiem, który kupił psa bez papierów, albo z papierami które ewentualnie można o kant tyłka rozbić :cool3:?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246607-cavalier-sam-w-domu[/URL]

jak miło, powiadają, że zemsta bywa słodka, tylko pamiętaj, że przez tych co kupują interes kwitnie[/QUOTE]

Oj chyba tak :cool3: ..... a akurat teraz jest to takie wazne, bo sie niestety nie udało i suczka ma problemy :( :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246603-na-co-alergia?p=21242062#post21242062[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ja nikogo nie chce uwalac tylko zaplacilam za pieska nie 100 czy 200zł mam rodowód wszelkie papiery i dokumenty i chce zeby nieuczciwosc zaplacila za to za co powinna! tyle jesli nikt nie ma porady dla mnie to prosze bez zbednych komentarzy ktore mnie naprawde nie wiele obchodza chce pomoc psu i to jest wazne a uwazam ze oszust powinien poniesc koszt a nie tylko ja tym bardziej ze weterynarz uznal to za chorobe dziedzicczna

Link to comment
Share on other sites

Czy chodzi ci o hodowcę związkowego, który sprzedaje szczenięta po chorych rodzicach?
To w Polsce norma wśród hodowców cavalierów. Badania nie są obowiązkowe, więc Związek wystawia metryki i rodowody całkiem legalnie i nie ma w tym żadnego oszustwa.
Sprawdzenie jaki jest ogólny stan zdrowotny populacji cavalierów ( a jest fatalny), sprawdzenie czy rodzice posiadają zaświadczenia od specjalistów na główne genetyczne choroby ( SM, MVD, RD, HD)
należy wyłącznie do nabywcy. Hodowca, choćby nie wiem jak znany i z najpiękniejszą stroną internetową, gdzie na pierwszym planie widać plejadę tytułów, ale 0 informacji o zdrowiu - nie jest od informowania cię ani od uczciwości. On z tego żyje i sprzedając obciążone genetycznie szczenięta pomnaża tylko swój majątek. I tak jest i będzie dopóki nabywcy nie zmądrzeją i nie sprawdzą najpierw za co płacą 2 - 3 -4 tys. zł. Moim zdaniem za własną głupotę płacą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FIGA1981']nie wiem jakie sa warunki mysle ze dobre ale kobieta sprzedaje cavaliery [B]bez rzadnych dokumentów[/B] jak pisałam wyzej i to za 900zł sunie i za 800 psy-a jak mam zgłosic na policje jak[B] nei znam adresu wiem tylko ze w starogardzie gdanskim[/B][/QUOTE]


[quote name='FIGA1981'][B]na podstawie numeru telefonu[/B]? bez rzadnych dowodów?[/QUOTE]


[quote name='FIGA1981']ja nikogo nie chce uwalac tylko zaplacilam za pieska nie 100 czy 200zł [B]mam rodowód wszelkie papiery i dokumenty[/B] i chce zeby nieuczciwosc zaplacila za to za co powinna! tyle jesli nikt nie ma porady dla mnie to prosze bez zbednych komentarzy ktore mnie naprawde nie wiele obchodza chce pomoc psu i to jest wazne a uwazam ze oszust powinien poniesc koszt a nie tylko ja tym bardziej ze weterynarz uznal to za chorobe dziedzicczna[/QUOTE]


[quote name='FIGA1981']ale moj pies ma rodowód!!!! i na pierwszy rzut oka rodzice tez zdrowi tego nie widac a widocznie [B]ktos nieuczciwy wystawil rodoówd[/B] pomimo choroby jednego z rodziców mojej suni i teraz kobiete od ktorej kupilam umywa rece[/QUOTE]

FIGA1981 nie ściemniaj bo tylko się ośmieszasz.

na przykładzie mam kota z rodowodem, odbierałam go w domu hodowczyni więc znam adres, mało tego spisałyśmy umowę kupna/sprzedaży, w której punkt po punkcie wypisane jest co każdej ze stron przysługuje w razie "W", a Ty krzyczysz że psy bez papierów, że nie znasz adresu, że idźmy z widłami na kobietę, która korzysta z "oszczędnych ludzi". Że tak spytam, na stacji paliw odbierałaś tego psa czy jak???
Za chwilę piszesz, że są papiery, rodowód i inne dokumenty, tylko jakieś lewe bo ktoś nieuczciwy wystawił rodowód.

Nazwijmy jeszcze raz rzecz po imieniu jesteś kolejną osobą, która napędziła interes pseudohodowców, a teraz szukasz zadośćuczynienia.

Podpowiem Ci coś gdybyś rzeczywiście zakupiła psa w hodowli zarejestrowanej w ZKWP, to miałabyś namiary na hodowce, a dzięki namiarom mogłabyś wystąpić na drogę postępowania sądowego z powództwa cywilnego, a tak pozostaje mi wierzyć z całego serca,że będziesz kochała tego psa i dołożysz wszelkich starań, żeby żył w dostatku u Ciebie mimo wielu niedoskonałości, które w sobie nosi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...