Jump to content
Dogomania

Psie Jedzonko


Magda-Yorki

Recommended Posts

Guest Agata_B

Najlepszy jest Royal Canin (Polecam :)). Do RC mozna dodac też kilka smakołyków "własnej roboty". W sklepach można kupić też cukierki dla psa lub takie lizaki :D

Link to comment
Share on other sites

Ja moja Misie
[*] karmiłam ryzem (oczywiscie ugotowanym) :p z mieskiem i roznymi wazywami, nieobyło sie oczywiscie bez smakoływkow :razz: typu: kosteczki, chrupeczki itd. Ale zawsze w miseczce była sucha karma (ja kupowałam Royal dla Yorkshire terrierów).

Link to comment
Share on other sites

Ja mojemu dawałam karmę Royal Canin Starter, ostatnio przeszłam na Juniora, a raz dziennie daję mu kosteczkę taką malutką (2 cm długości) zapobiegawczą kamieniowi. Kiedy zrobi siusiu na gazetkę (narazie nie wychodzi na spacery) to daję mu biszkopciki. I teraz jeszcze saszetkę pedigree junior!

Link to comment
Share on other sites

Ja daję gotowanego kurczaka/cielęcinę/wołowinę z makaronem/ryżem + gotowaną marchewkę do tego. I to jest posiłek, od czasu do czasu również RC dla yorków.

A dodatki?
Twaróg, ser żółty, jajko na miękko (ale tylko żółtko), surową marchewkę, jabłko, sporadycznie banan, jogurt naturalny, maślanka, kefir, płatki kukurydziane...

Magda, dodatkowo przejrzyj ten temat:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=819&highlight=czym+karmicie"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=819&highlight=czym+karmicie[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co sądzicie o Purinie? (tak się to pisze?) Jest gorsza od RC? Pani w zoologu zaopiniowała że to pośrodku drogi pomiędzy RC a Pedigree. Jak to jest?

aha, jeszcze z czystej ciekawości.... Magda-Yorki Twój psiak ma ponad 3 miesiące, czemu jeszcze nie wychodzi?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie co do ilości jedzonka. Cały czas się zastanawiam czy nie przekarmiam psa albo czy nie daję jej za mało? Amelka jada tylko mokrą karmę. Powiedzccie mi na przykładzie tej malutkiej puszeczki Animondy dla juniora (150 gram)- czy jedna ma starczyć na 2 posiłki czy może należy ją dawać całą jednorazowo? Amelia ma 11 miesięcy i waży 2,5 kg. Ile razy dziennie dajecie psom jedzonko i w jakiej ilości?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']tak puszeczka to chyba na dwa posiłki, jeśli nawe nie na trzy?! :roll:[/quote]

Ale ta puszeczka jest taka malusia, takie małe pudełeczko w sumie nie puszka - 150 gram. I faktycznie na 3 posiłki?? MAtko ! ona to zjada za jednym zamachem :-o

Link to comment
Share on other sites

Taka puszka powinna wystarczyć na cały dzień, podzielona na dwie porcje. Wyobraźcie sobie, że żołądek małego dziecka jest taki duży jak zaciśnięta pięść tegoż dziecka. A potem popatrzcie się na swoje psie pociechy i spróbujcie wyobrazić sobie jakie mają żołądki te nasze maluchy. Moim zdaniem jak moneta 5 złotowa. Mój Tupek to rodzaj tadka niejadka, staram się mu dogadzać z jedzeniem byleby tylko cos zjadł. Obecnie waży 2,40. Jeżeli Wasze psiaki jedzą i nie macie z tym problemu, nie należy przesadzać z karmieniem. Zapasionego psa trudno jest odchudzić. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Taka puszka powinna wystarczyć na cały dzień, podzielona na dwie porcje. Wyobraźcie sobie, że żołądek małego dziecka jest taki duży jak zaciśnięta pięść tegoż dziecka. A potem popatrzcie się na swoje psie pociechy i spróbujcie wyobrazić sobie jakie mają żołądki te nasze maluchy. Moim zdaniem jak moneta 5 złotowa. Mój Tupek to rodzaj tadka niejadka, staram się mu dogadzać z jedzeniem byleby tylko cos zjadł. Obecnie waży 2,40. Jeżeli Wasze psiaki jedzą i nie macie z tym problemu, nie należy przesadzać z karmieniem. Zapasionego psa trudno jest odchudzić. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek[/quote]

Kurcze Amelka je dużo więcej. Nie sądzę żeby się przejadała bo jak ma dość to zostawia. Może ona poprostu tyle potrzebuje? Wazy 2,5 kg ma 11 miesiecy. Zaznaczam że ona nie jada suchej karmy. Jets tylko na mokrej.

Link to comment
Share on other sites

My podobnie jak madziasto4
Gotowana wołowinka i kurczak z ryżem i warzywami.
Dodatki: biały serek, kefir naturalny, płatki owsiane na mleku, jajko na twardo - żółtko, jabłko, odrobina surowej wołowinki
Do obgryzania: ogonki cielęce, wędzone uszy świńskie

Miałam kiedyś Purine Pro-plan z tuńczykiem dla szczeniąt wrażliwych i całkiem nieźle ją oceniam.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]My wcinamy Royala Juniora, dla ras małych. Niestety, moja Kapucyna (Corinka) je bardzo mało i od jakiś 4 miesięcy zjadła tylko półtora kilograma z 3 kilowego worka.
Oczywiście dostaje jeszcze różne dodatki. Mięsko z ryżem od czasu do czasu, różne psie smakołyki, wczoraj kupiłam małej smakołyki, w kształcie steku z puriny, nie mogłam się powstrzymać ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

hmm..moja Grace ma 7 tygodni, była najwieksza w miocie. I do tego wszystkim zabierała jedzonko:) Uwieeelbia jesc! jutro napisze, ile wazy..
czy 50 gr(oczywiscie dziennie, podzielone na 4-5 posilkow) starczy?
Karmie royalem yunior dla malych do 3kg. + jeden posilek: piers z kurczaczka (kilka malych kawaleczkow) + ryz+ reszta karmy (zeby wyszlo 10-15gram)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...