Jump to content
Dogomania

Komenda "zostań". Jak poprawnie?


xxxkiniaxxx

Recommended Posts

Nie mam zielonego pojęcia jak zacząć naukę komendy "zostań".
Przeważnie robię tak, że wydaję komendę "siad", mała siada- ja nagradzam. Potem wydaję komendę "zostań" robię krok w tył i jak usiedzi chwilkę to podchodzę i nagradzam, ale przeważnie jest tak że jak robię krok w tył to mała o ten krok podsuwa się do mnie w pozycji siedzącej na pupie :D
Jak poprawnie to robić...?

Link to comment
Share on other sites

jeżeli mała ma problem z zostawaniem jak idziesz do tyłu to moze najpierw idź do przodu?:)zeby ciebie widziała, poza tym moze nie rób "pełnego" kroku tylko jedną nogę wysuń do przodu, przechyl się i wróć i nagródź, skoro ma problem jak ty jesteś za nią, to ucz ją powoli w ten sposób ze jak już zostaje gdy ty biegasz, tańszycz lub robisz cokolwiek innego:) przed nią powoli chodź koło niej(nie z tyłu), z jednej strony na drugą(nagradzaj za coraz dłuzsze zostawanie), później w końcu zrobisz kółeczko wokół niej
a i nie zatrzymuj się jeżeli już idziesz do tyłu, mała nie moze mieć czasu na wymyslenie ze mozę chodzi o to zeby przesunąć tyłek do nogi:)(chociaz to mozę ci sie przydać jak bedziesz chciałą robić dostawanie do nogi:)

mniej wiecej o to mi chodzi [url]https://www.youtube.com/watch?v=VDFL14SYUk8[/url], chociaż mniej niz więcej;)
ja bym jej nie nagradzała za siad, skoro to już umie(lub tak sporadycznie, żeby się nie nauczyła robić tylko na smaka)

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

To moje małe spudlone to takie adhd, że przeraża mnie uczenie jej tej komendy.
Z siadem nie ma problemu, staram się nie nagradzać już siadu za każdym razem np. przed założeniem szelek (w tym wypadku to wyjście chyba stanowi nagrodę).
Zdarza jej się wysiedzieć jak odejdę na chwilę, na krok, ale mam wrażenie, że to się dzieje losowo, tak jakbym niejasno uczyła jej tej komendy, mam wrażenie, że gdzieś popełniam błąd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxkiniaxxx']To moje małe spudlone to takie adhd, że przeraża mnie uczenie jej tej komendy.
Z siadem nie ma problemu, staram się nie nagradzać już siadu za każdym razem np. przed założeniem szelek (w tym wypadku to wyjście chyba stanowi nagrodę).
Zdarza jej się wysiedzieć jak odejdę na chwilę, na krok, ale mam wrażenie, że to się dzieje losowo, tak jakbym niejasno uczyła jej tej komendy, mam wrażenie, że gdzieś popełniam błąd...[/QUOTE]


każ jej usiąść, stań przed nią, wyciągnij ręke do przodu jakbyś robiła znak stop, zatrzymaj ją, wytrzymała sekunde-nagroda, później kroczek malutki w prawo-nagroda, w lewo-nagroda, do tyłu nagroda i koniec
jak nie zrobi -nie zostanie nie dawaj jej nagrody

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']każ jej usiąść, stań przed nią, wyciągnij ręke do przodu jakbyś robiła znak stop, zatrzymaj ją, wytrzymała sekunde-nagroda, później kroczek malutki w prawo-nagroda, w lewo-nagroda, do tyłu nagroda i koniec
jak nie zrobi -nie zostanie nie dawaj jej nagrody[/QUOTE]
Dzięki, prościej nie mogłaś już wytłumaczyć ;)
Liczę również na wszelkie uwagi jak nie popełniać błędów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxkiniaxxx']Dzięki, prościej nie mogłaś już wytłumaczyć ;)
Liczę również na wszelkie uwagi jak nie popełniać błędów :)[/QUOTE]

najczęstszy błąd to wg mnie ze za szybko się przechodzi dalej
np pies już ładnie zostaje gdy człowiek jest przed, no to człowiek chce urozmaicić to idzie za psa, a pies się odwraca bo człowiek gdzieś idzie, małymi kroczkami trzeba wszystko robić jeśli jest problem z zostawaniem

a jak twoja ma psie ADHd to pewnie woli ćwiczenia w ruchu;) wiec masz trudniej(przynajmniej u mnie tak było, ze mój chciał wszystko robić naraz, wiec ósemki miedzy nogami, obroty itd łapał szybciej niż te komedny gdzie musiał w spokoju posiedzieć)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']najczęstszy błąd to wg mnie ze za szybko się przechodzi dalej
np pies już ładnie zostaje gdy człowiek jest przed, no to człowiek chce urozmaicić to idzie za psa, a pies się odwraca bo człowiek gdzieś idzie, małymi kroczkami trzeba wszystko robić jeśli jest problem z zostawaniem[/QUOTE]

Dzięki za uwagę, postaram się być bardziej cierpliwa. :)

[quote name='Kirinna']a jak twoja ma psie ADHd to pewnie woli ćwiczenia w ruchu;) wiec masz trudniej(przynajmniej u mnie tak było, ze mój chciał wszystko robić naraz, wiec ósemki miedzy nogami, obroty itd łapał szybciej niż te komedny gdzie musiał w spokoju posiedzieć)[/QUOTE]

No ma, ma... ;)
Tak jak napisałaś, wszystko w ruchu wychodzi super, gorzej na spokojnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...