Jump to content
Dogomania

A krowy wciąż płaczą . POMOCY !!!!!!!!


BIANKA1

Recommended Posts

Nie wiem . Może tak , a moze już ktoś był , bo miałam wczoraj kilka potwierdzeń w tej sprawie . Oni sobie przesyłali zawiadomienie do " właściwości " czyli do powiatowego , którego zresztą też zawiadomiłam . Nie ważne dlaczego , ważne ze sprzątają .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Nie wiem . Może tak , a moze już ktoś był , bo miałam wczoraj kilka potwierdzeń w tej sprawie . Oni sobie przesyłali zawiadomienie do " właściwości " czyli do powiatowego , którego zresztą też zawiadomiłam . Nie ważne dlaczego , ważne ze sprzątają .[/QUOTE]

to dobrze......................

Link to comment
Share on other sites

Była kontrola , ale nie wiem co tam dostali za pochwały . W każdym razie byli z powiatowego , i było wielkie sprzątanie trwające kilka dni . Ponoć w innej miejscowości jest identyczna obora i warunki dla krów . Właściciel stada ten sam . Anglik . Dopytywać się nie będe , bo ludzie ponoć zakłady robią kto tam wszedł i porobił zdjęcia . Wojewódzi wie o sprawie , więc mam nadzieję ze przypilnują tą oborę .

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem . Dzisiaj słyszałam jak coś znowu sprzątali w oborze , bo ciężki sprzęt chodził . EKOSTRAŻ ma namiary na drugą oborę , ale ich nie wpuszczono . Moze dlatego spodziewają sie ponownej kontroli i sprzatali dzisiaj w tej oborze . Tu ludzie nic nie poskarżą , bo Anglik to duży pracodawca w regionie . Teraz zatrudnia 180 sezonowych przy zbiorze borówki amerykańskiej . W każdym razie już gorzej jak było chyba nie będzie . Te krowy to jałowice na rozród. Przed porodem są przewożone do drugiej obory . Jak któraś się pospieszy z wycieleniem , to rodzi sama a maluch topi sie w gnojówce . W drugiej oborze warunki ponoć nie lepsze , ale tam nie podejdę . Moze EKOSTRAŻY uda się skontrolować i przypilnować obu obór . Ponoć ludzie robią zakłady kto doniósł i jak wszedł porobić zdjęcia . Mąż przyszedł ze sklepu poruszony , że niby stawiają na mnie :cool3: Ale jak ja , stara niesprawna baba , mogłam zrobić coś takiego . W głowie się nie mieści .

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy się polepszyło , bo nikt mnie nie informuje o sytuacji , a ja nie widzę przez te chaszcze niczego . Natomiast dostałam dzisiaj maila
[FONT=arial]
Dzień dobry
Dziękujemy za przesłanie informacji na temat utrzymywania bydła we wsi L.......
W dniu 25.06.r. została przeprowadzona kontrola dobrostanu utrzymywanych we wskazanym obiekcie jałówek i część opisanych na forum nieprawidłowości została potwierdzona przez inspektorów weterynaryjnych.Wydano zalecenia dla właściciela zwierząt, a kontrola sprawdzająca przeprowadzona w dniu 18.07.2013 potwierdziła ich wykonanie.

z poważaniem

B G
Zastepca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Górze[/FONT]


Wstawiłam inicjały zamiast pełnego imienia i nazwiska

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/skandaliczna-hodowla-owiec,258932.html[/URL] Podobna sytuacja. :-( Coraz więcej takich, ale to pokazali w Tvn, także facet miał przerąbane, ale co z tego, skoro zarobił mase kasy, a dostał jedyne 3lata pozbawienia prawa trzymania zwierząt. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Po mojej interwencji i kilku kontrolach wywieziono wszystkie krowy . Od roku nie ma w oborze ani jednego zwierzaka . Ponoć w oborze jest teraz magazyn czegoś tam . Ochroniarze nadal pracują , ale mieli nieprzyjemności że nie dopilnowali i udało sie tam wejść komuś i narobić szumu . Nie wiem czy krowy są na innym terenie , czy anglik zrezygnował z ich hodowli . Cała wieś domyśla się kto zawiadomił o sprawie . Zresztą ja się pod pismami podpisywałam , więc nie był to donos a oficjalne zawiadomienia . Nie miałam z tego tytułu problemów czy nieprzyjemności . Po 11 latach niemocy w stworzeniu krowom właściwych warunków życia , po prostu zlikwidowano oborę .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

przesyłam link do petycji w sprawie ratowania zwierząt.

To nic nie kosztuje wystarczy tylko wpisać maila na stronie ktora podam i to wszystko. Dla was to nic ale dla cierpiących zwierząt to naprawdę wiele.


Zachęcam też do obejrzenia Magazynu Ekspresu Reporterów z dnia 28.10.2014 temat 2. Po obejrzeniu każda w was podpisze. Możecie też nie oglądać, możecie tylko wejść na stronę i w prawym górnym rogu wpisać maila.

TO LINK

http://polskitarg.pl/przepisy/

Bardzo dziękuje w imieniu zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...