Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
BIANKA1

A krowy wciąż płaczą . POMOCY !!!!!!!!

Recommended Posts

Nie wiem . Może tak , a moze już ktoś był , bo miałam wczoraj kilka potwierdzeń w tej sprawie . Oni sobie przesyłali zawiadomienie do " właściwości " czyli do powiatowego , którego zresztą też zawiadomiłam . Nie ważne dlaczego , ważne ze sprzątają .

[quote name='BIANKA1']Nie wiem . Może tak , a moze już ktoś był , bo miałam wczoraj kilka potwierdzeń w tej sprawie . Oni sobie przesyłali zawiadomienie do " właściwości " czyli do powiatowego , którego zresztą też zawiadomiłam . Nie ważne dlaczego , ważne ze sprzątają .[/QUOTE]

to dobrze......................

Była kontrola , ale nie wiem co tam dostali za pochwały . W każdym razie byli z powiatowego , i było wielkie sprzątanie trwające kilka dni . Ponoć w innej miejscowości jest identyczna obora i warunki dla krów . Właściciel stada ten sam . Anglik . Dopytywać się nie będe , bo ludzie ponoć zakłady robią kto tam wszedł i porobił zdjęcia . Wojewódzi wie o sprawie , więc mam nadzieję ze przypilnują tą oborę .

Nie wiem . Dzisiaj słyszałam jak coś znowu sprzątali w oborze , bo ciężki sprzęt chodził . EKOSTRAŻ ma namiary na drugą oborę , ale ich nie wpuszczono . Moze dlatego spodziewają sie ponownej kontroli i sprzatali dzisiaj w tej oborze . Tu ludzie nic nie poskarżą , bo Anglik to duży pracodawca w regionie . Teraz zatrudnia 180 sezonowych przy zbiorze borówki amerykańskiej . W każdym razie już gorzej jak było chyba nie będzie . Te krowy to jałowice na rozród. Przed porodem są przewożone do drugiej obory . Jak któraś się pospieszy z wycieleniem , to rodzi sama a maluch topi sie w gnojówce . W drugiej oborze warunki ponoć nie lepsze , ale tam nie podejdę . Moze EKOSTRAŻY uda się skontrolować i przypilnować obu obór . Ponoć ludzie robią zakłady kto doniósł i jak wszedł porobić zdjęcia . Mąż przyszedł ze sklepu poruszony , że niby stawiają na mnie :cool3: Ale jak ja , stara niesprawna baba , mogłam zrobić coś takiego . W głowie się nie mieści .

Niech sprzatają , żyją z tych krów, to niech chociaż godziwe warunki życia im zapewnią. Dobrze , ze ich zgłosiłaś , przynajmniej wiedza , że są jednak pod kontrolą, nie będą czuc sie bezkarni.

Nie wiem czy się polepszyło , bo nikt mnie nie informuje o sytuacji , a ja nie widzę przez te chaszcze niczego . Natomiast dostałam dzisiaj maila
[FONT=arial]
Dzień dobry
Dziękujemy za przesłanie informacji na temat utrzymywania bydła we wsi L.......
W dniu 25.06.r. została przeprowadzona kontrola dobrostanu utrzymywanych we wskazanym obiekcie jałówek i część opisanych na forum nieprawidłowości została potwierdzona przez inspektorów weterynaryjnych.Wydano zalecenia dla właściciela zwierząt, a kontrola sprawdzająca przeprowadzona w dniu 18.07.2013 potwierdziła ich wykonanie.

z poważaniem

B G
Zastepca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Górze[/FONT]

Wstawiłam inicjały zamiast pełnego imienia i nazwiska

[URL]http://www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/skandaliczna-hodowla-owiec,258932.html[/URL] Podobna sytuacja. :-( Coraz więcej takich, ale to pokazali w Tvn, także facet miał przerąbane, ale co z tego, skoro zarobił mase kasy, a dostał jedyne 3lata pozbawienia prawa trzymania zwierząt. :roll:

Po mojej interwencji i kilku kontrolach wywieziono wszystkie krowy . Od roku nie ma w oborze ani jednego zwierzaka . Ponoć w oborze jest teraz magazyn czegoś tam . Ochroniarze nadal pracują , ale mieli nieprzyjemności że nie dopilnowali i udało sie tam wejść komuś i narobić szumu . Nie wiem czy krowy są na innym terenie , czy anglik zrezygnował z ich hodowli . Cała wieś domyśla się kto zawiadomił o sprawie . Zresztą ja się pod pismami podpisywałam , więc nie był to donos a oficjalne zawiadomienia . Nie miałam z tego tytułu problemów czy nieprzyjemności . Po 11 latach niemocy w stworzeniu krowom właściwych warunków życia , po prostu zlikwidowano oborę .

przesyłam link do petycji w sprawie ratowania zwierząt.

To nic nie kosztuje wystarczy tylko wpisać maila na stronie ktora podam i to wszystko. Dla was to nic ale dla cierpiących zwierząt to naprawdę wiele.

Zachęcam też do obejrzenia Magazynu Ekspresu Reporterów z dnia 28.10.2014 temat 2. Po obejrzeniu każda w was podpisze. Możecie też nie oglądać, możecie tylko wejść na stronę i w prawym górnym rogu wpisać maila.

TO LINK

http://polskitarg.pl/przepisy/

Bardzo dziękuje w imieniu zwierząt.