Jump to content
Dogomania

Wybrzuszenie jednostronne na brzuchu po sterylizacji


Anulka29

Recommended Posts

Witam
W piątek moja suczka miała przeprowadzony zabieg sterylizacji połączony z plastyką skóry w okolicy cewki.
Nic się nie sączyło ani krwi ani ropy ,rany goją się super,ale jakoś 3 dni po zabiegu oglądałam szwy na brzuchu u odprężonej leżącej na plecach suni i wydawało mi się ,że tuż przy szwie z prawej strony jest jakby równolegle do szwa grubsza skóra bardziej wybrzuszona tylko na długości szwa i wąskie wet na kontroli we wtorek powiedział,że to nic takiego.
Dziś po pracy zdjęłam jej ubranko całkiem i później jak leżała na boku zdziwiło mnie,że niezależnie na którym boku leży tak ma wybrzuszenie jakby napakowany brzuszek z prawej strony.Byłam właśnie u weta i niby to nie przepuklina bo jej nie boli (można ugniatać),je i załatwia się normalnie. Wg niego to może być alergia na szwy wewnętrzne i że to powinno w ciągu max paru tygodni zniknąć.Jako ,że nie wierzę wetom,ba nie wierze nawet pediatrom zbyt wiele razy się nacięłam pytam czy ktoś coś takiego miał i co to było?Czy to może być reakcja na szwy?
Poniżej link do zdjęcia,kiepskiego ale widać jak to wygląda może ktoś pomoże?
[URL]http://pokazywarka.pl/dyu98t/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

a czy przepuklina jest bolesna dotykowo dla psa? jak stoi to jak dla mniej jest nadal tylko mniej widoczne i wyczuwalne ale jest,zniekształca się trochę i brzuch ma taki bardziej krzywy.

teraz tak pomyślałam ,że akurat jakoś 3 dzień wracam do suchej karmy,wet mówił,że spokojnie można

Edited by Anulka29
Link to comment
Share on other sites

a jak to dotykowo wygląda?
przepuklina w tym miejscu raczej nie, układ mięśni ściany brzusznej jest taki że to mało prawdopodobne .Chyba że kolejne cięcia powłok wet robił tak asymetrycznie
juz prędzej krwiak albo nie daj boże jakis gazik został...
zawsze mozna zrobić usg gdyby nie znikało

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Wam za odpowiedzi,zmotywowały mnie do konsultacji biegiem w sobotę u dwóch innych wetów,ci bardziej zdecydowanie potwierdzili reakcję na szwy wewnętrzne i ,że to może jej schodzić nawet do pół roku aż się szwy rozpuszczą.
Na szczęście dziś praktycznie znikło zostało małe już widoczne jak się wie gdzie było i dokładnie przyjrzy i wymaca więc to chyba potwierdza alergię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...