Jump to content
Dogomania

reproduktor


mimi

Recommended Posts

Cholercia, ursus, tak , nie ma wymogu z czasem , ale nie tym tonem, kolego.......

Mozna grzecznie psrostować i bez [*b] pisać, ja ślepa nie jestem.

A regulamin zanm, zbyt dobrze, właśnie mojemu psu robie reproduktora, a mała pomyłka, upssss sorki, tylko odstęp czasowy wchrzaniłam z Championatu :oops:

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ,że nie tylko odstęp, dana jest tłustą trzcionką ilośc sędziów.......

Tak miedzy nami to te Regulaminy zmieniają sie średnio raz na 4 lata i można dostać obłędu.......... nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek :(

Kiedyś na ten przykład było wpisane w Regulamin ,że cały miot ma być na te samą literę, potem w następnym nowym Regulaminie jakoś to pominięto, teraz przyszło pisanie z Z.G. ,ze znów ma być na jedną literę cały miot......... i bądź to hodowco mądry.............

Zwariować przyjdzie.............

Link to comment
Share on other sites

No tak.... szjby mozna dostać, a regulaminy są wciąż zmieniane. W każdym razie w zeszłym roku, mój kolega rejestrował miot a każdy szczeniak miła imię na inną literę...., przyjęli.

Wracając do reproduktora, przepisy w konkretnych rasach tez się wciąż zmieniają. My zdawalismy stare testy, ale dla młodziaków sa już nowe.

Cieszę się że wszystko jest O.K. , ursus, widocznie źle odebrałam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pisanie z ZG ,ze znów na jedną literę cały miot, przywędrowało jakoś chyba tydzień temu do Oddziału........... i nareszcze będzie po staremu......

Przez ostatnie 18 lat mam zaliczonę ponad 10-cio krotnie zmiany w Regulaminie Hodowli i kilka razy w pozostałych..........

Jak pomyślę ,że dawniej jeśli 3 pierwsze psy dostały ocenę doskonałą w tej samej klasie, to wszystkie dostawały złoto, jeśli w trójce był któryś bdb to miał srebro, a brąz tylko suki dostawały z oceną dobrą o ile w pierwszej trójce taka była...............wstążka żółta była za ocenę doskonałą............ to były czasy............. chyba starośc nadchodzi.......... :(

Link to comment
Share on other sites

Oj, o tym to nie wiedziałam. To był bajzel, ech dobrze że juz się zmieniło, ogólnie zmiany ida ku lepszemu, w moim mniemaniu. Choc szkoda, że na niektóre rzeczy ZK przymyka oko, np. agresywne osobniki są rozmnażane, nie sa zdejmowane z ringów, ech..... idealne hodowle.

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie to by było na osobny topik, ale mamy jeszcze jeden bajzlowaty element w Regulaminie wystaw...........

Gdyby tak samo młodzież jak i dorosłe psy miały finały............ to by było super............. Wystarczy w danej rasie wybrać młodziezowego zwyciezcę rasy i z tym tytułem szedł by na Junior grupę i potem 10 młodzieżowych zwycięzców grup poszło by na Junior Best............... Było by to analogicznie jak wśród dorosłych i wiadomo by było kto najlepszy w rasie i w grupie wśród juniorów.............

Link to comment
Share on other sites

No niby tak, ale zwycięzca młodziezy dużo nie daje, tylko tytuł, a u doroślaków, mamy znaczące tytuły, bo dają więcej. W znaczeniu hodowli..... oczywiście. Czasem piękny młodziak nie sprawdza sie w klasach dalszych. Zreszta ta cała ocena jest baardzo względna. Każdy sędzia ma swój gust ( czasem, hmmmmm przemilcze ) ale w zasadzie ocena powinna być pod wzorzec rasy a nie pod, hmmmmm różnie to bywa, ale często spotykam sie z tym, co wg wzorca jest wadą a na wystawie nie jest zauważane, szkoda, przeciez chodzi wszytskim o selekcję rasy w celu uzyskiwania super przedstawicieli, łoj chyba sie zagalopowałam, ale tak być powinno !

Link to comment
Share on other sites

chodziło mi raczeo o to, aby był jakiś ład w tym wszystkim.............

Teraz jest totalny bajzel...............

Wali młodzież cała na BISa, kudłacze i wielkie wygrywają, bo je widać, a jamiki są zadeptywane zazwyczaj przez te wielkie.......... zasłaniane....... nie widać ich wcale............... potem wygrywają np. 2 z tej samej rasy, resztę się pomija............. do d.........y to jest ogólnie mówiąc.........

Link to comment
Share on other sites

:lol: no.......... teraz jest 11 jamników......... :lol:

Jamniki własne mam od 1988roku, wcześniej tylko cudze wystawiałam a swego miałam kundla "wilczura" z klapniętymi uszami przez 11 lat........ nieźle wyszkolony, ale gówniary wtedy na żadne pokazy czy zawody nie wpuszczali........ :(

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: szkolcie się koniecznie !! :lol: :lol:

Największuy ubaw miałam zdając egzamin PT1 z jamnikiem :lol: :lol:

Zdał na dobrą, ale sędzia podchodził tak blisko, ze peszył psa i nie tak ładnie wykonał niektóre ćwiczenia jak zwykle robił........... no ale co mogłam zrobić?? op.....lić sędziego??

Jak będzie trzeba to daj znać i podam kilka ćwiczeń uzupełniających, nieegzaminowych.........jak PT1 zdacie........ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, dzieki. PT juz mamy, teraz robimy obronę :wink:

Ursus,

ale dawaj te ćwiczenia, poćwiczymy, to teraz moja pasja, ciągle coś robimy :) Tylko może na pw, bo temat bądź co bądź o reproduktorach.....

A wracając do tematu.... Jutro jadę do ZK po wpis, mam nadzieje, że wszystko potrzebne już mam , ech..... te papierki.

Link to comment
Share on other sites

ja zawsze mówię .........papierów więcej niż długości ma jamnik ........ :lol: :lol:

Ćwiczonka jak tylko opiszę , to podeślę na priv. ale po zastrzyku paskudnie się czuję i niewiem kiedy, jeszcze w tym tygodniu się postaram to przepisać jakoś zrozumiale..............

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie:)

tak sobie czytam i bardzo mnie ucieszyło, że ktoś szkolił jamniora :angel: , moja jamnisia (już nie żyjąca :cry: ) też była szkolona i na dodatek wszyscy się dziwili, że tak sobie dobrze radzi! Na egzaminie trzeba było jej rzucać aporcik na alejce bo w trawie nie było go widać :D Pozdrowienia dla jamnioli no i dobków też ( to przecież takie większe jamniki :wink: )

Kasia, jakie papiery trzeba donieść do ZK żeby wbili pieczateczkę reproduktor? W przyszłym tygodniu będę miała trochę czasu to może wreszcie dojdę do naszego oddziału na sekcję!

Link to comment
Share on other sites

Cześć Klementynka,

no oczywiście rodowód z wynikiem badania w kierunku dysplazji ( wpis w rodowodzie ), testy ( wpis w rodowodzie ) i trzy karty z ocenami dosk , jeśli nie masz wpisanego PT do rodowodu, tez możesz wziąść to Ci przy okazji wpiszą do rodowodu. Oceny z CWC też weź, wpiszą.... no wiesz.

Ogólnie wymagane :

- dysplazja

- testy

- trzy oceny ( jedna z klubu albo z m/dzynarodówki a dwie z krajówek ).

Napisz koniecznie jak będziecie mieli już piecząteczke :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...