Jump to content
Dogomania

Mały psiak drasnął młodą panią


kocio29

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy. Zarejestrowałem się bo już psychicznie nie mogę.

Dziś szedłem do sklepu i spotkałem panią, która wyciągneła do mnie rękę i mój Bartuś się przestraszył i dosłownie ciapnął delikatnie. Pani poprosiła mnie o szczepienie to jej dałem. (nie było nawet rany tylko siniak) i zabrała mi potwierdzenie szczepienia i pojechała na pogotowie. Nie wiem po co. Z jednej strony chce mi sie śmiać a z drugiej strony płakać. Jakie konsekwencje tego ewentualne będą? (psiak - kundelek - 30cm - szczepiony)

Link to comment
Share on other sites

Rozumie ,że psiak byl na smyczy ?
Pani moze dostarczyć Ci zaświadczenie od lekarza,że pies mimo szczepienia musi być poddany obserwacji w kier. wścieklizny.Jezeli bedziesz miec coś takiego to wyszukaj lecznicę ,która jest upowazniona ,skontaktuj sie z wetem uzgodnij kiedy masz przyjechać.[B]Jezeli bedzie takie zalecenie od lekarza to za obserwację i wydanie zaświadczenia nic nie placisz.[/B]Co dalej ? zalezy jaki temperament i stosunek do zwierząt ma ta pani.Zawsze warto z 10 razy powiedzieć przepraszam niż sie sprzeczać.

Link to comment
Share on other sites

a jakieś dane tej pani masz? żeby nie zniknęła razem z książeczką. a wzięła ją po to, żeby lekarzowi pokazać zaświadczenie o szczepieniu. co do konsekwencji to wszystko zależy od tej pani, możesz dostać mandat 250zł za brak kagańca, pani może założyć sprawę o odszkodowanie, zwrot kosztów dojazdu do lekarza czy jakiś leków, które zostaną jej przepisane. najlepiej idź do niej i spróbuj załatwić sprawę polubownie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kocio29']sprawa skończyła się na kwocie 12,99 za bombonierke :D

Pani powiedziała ze nie chce mi robić syfu i zrobiła to na dobre oczy (bartusia)

a Jak to jest w sprawie kagańca? On ma 30cm wzrostu jest mały. :D[/QUOTE]

Fajnie że trafiłeś na ugodową osobę.
To że pies jest mały nie znaczy że nie ma zębów, o czym chyba zapominają właściciele małych psów :roll: ...
Mam nadzieje że to będzie nauczka dla ciebie i będziesz pilnować swojego psa tak by nie było powtórki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kocio29']
a Jak to jest w sprawie kagańca? On ma 30cm wzrostu jest mały. :D[/QUOTE]
to zalezy od przepisów w Twoim mieście. ale nawet jeśli one nie nakazują, aby wszystkie psy nosiły kagańce to w momencie jak Twój pies gryzie dostajesz mandat z art. 77 kw niezależnie od wielkości psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']to zalezy od przepisów w Twoim mieście. ale nawet jeśli one nie nakazują, aby wszystkie psy nosiły kagańce to w momencie jak Twój pies gryzie dostajesz mandat z art. 77 kw niezależnie od wielkości psa.[/QUOTE]

nawet kiedy ktoś sam wyciąga łapy do psa? :O

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black']nawet kiedy ktoś sam wyciąga łapy do psa? :O[/QUOTE]

jak udowodnisz że ktoś psa drażnił to nie zapłacisz

ale żaden sąd nie uzna wyciągnięcie ręki do psa za drażnienie. Jesli pies rzuca sie na wyciągniętą do niego dłoń to powinien chodzić w kagańcu chocby z uwagi na dzieci ktore wszedzie biegaja i tez maja rozne zagrywki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...