Jump to content
Dogomania

Kora- "zgubiła sie", posmutniała, osiwiała- prosi o grosik na hotelik i szuka DS


Recommended Posts

Dzięki sharka :) zapraszamy do nas w odwiedziny :)

Niestety Kora jeszcze nie pokonała strachu przed strasznymi schodami... z jednej strony szkoda, z drugiej fajnie- bo na piętrze mam kocie kuwety. A znając zapędy Kory do zjadanie tego i owego mogłoby być różnie :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki sharka :) zapraszamy do nas w odwiedziny :)

Niestety Kora jeszcze nie pokonała strachu przed strasznymi schodami... z jednej strony szkoda, z drugiej fajnie- bo na piętrze mam kocie kuwety. A znając zapędy Kory do zjadanie tego i owego mogłoby być różnie :) 

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za zaproszenie :)  pewnie nic z nich nie wyjdzie bo jak już będzie mi po drodze to będę gdzieś jechać spóźniona, albo z całą menażerią ;) no ale nigdy nic nie wiadomo, życie różnie się plecie... :)

schody dłużej pożyją, chyba że są betonowe, to im pazurki nie straszne :D

Link to comment
Share on other sites

A przyjedź z całą menażerią :)

Schody są drewniane i na początku jest zakręt-  pewnie to ją przeraża. 

Kora dostała dzisiaj wciry od mojej kotki... Od kilku dni Kora próbowała na nią polować. Reszka była cierpliwa ale dzisiaj niestety się mocno zdenerwowała ;) Doszło do rękoczynów- sądzę że hierarchia w stadzie się ustaliła i będzie spokój.

Z resztą ogonów trzyma sztamę. Reszka jest bardzo charakterna- wszyscy muszą jej ulegać- moje psy dawno to wiedzą- Kora dowiedziała się dziś.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sharka zaraz wstawię link do ogłoszenia- dzięki :)

http://olx.pl/oferta/starsza-grzeczna-suczka-czeka-na-dom-CID103-IDdMQT7.html

Kora przeszła leczenie- zapalenie dziąseł (jej zęby pomimo że były czyszczone z kamienia rok temu wyglądają źle) i zapalenie gruczołów odbytowych. Wet kazał ją intensywnie odchudzać- co będzie trudne bo Kora kocha jeść. Za dwa tygodnie zrobimy badania krwi i serducha- niestety moje podejrzenia że coś z nim zaczyna być nie tak wstępnie się potwierdziły. Serce słabo słychać i bije niemiarowo... Na te badania pojedziemy do kliniki do Kwilcza lub Śremu bo nasz wet jest świetnym chirurgiem i ortopedą ale jak nie jest czegoś pewny lub nie czuje się na siłach co do diagnozy- mówi o tym wprost i odsyła do kolegów po fachu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję za wyróżnienie.

sharka póki co przeznacz pieniążki na inny cel, koszty weterynaryjne pokrywa Łapa. Karmę również dostałyśmy. Jeśli się okaże że Kora rzeczywiście będzie musiała bardzo szybko schudnąć, będzie potrzebna karma typu Royal Obesity to poproszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Kora ma spory problem z nieprzyjemnym zapachem z paszczy i kamieniem. Mój Gabiszon był takim przypadkiem. Naszym suczkom w ramach profilaktyki zaczęłam podawać PlaqueOff - http://www.e-pazur.com/p7129,vetexpert-plaque-off-animal-przeciw-kamieniowi-40g.html Może Korze też warto wprowadzić ten preparat.

Udało mi się odchudzić Korę na karmie Forza z tuńczykiem -  http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/forza10/maintenance/32673 Potem po przejściu na inną karmę znowu przytyła. Po Royal Obesity psy szybko chudną, ale niektóre mają luźniejsze kupy. Odchudzić łatwiej, niż utrzymać wagę - zwłaszcza u leniwych łakomczuchów. ;)

Nie zauważyłam u Kory kłopotów z sercem. Ostatnie badania miała robione przy okazji czyszczenia zębów i podobno były dobre. Przez rok coś mogło się zmienić. Badanie osłuchowe serca czasami wprowadza w błąd i dlatego EKG oraz ECHO jest konieczne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...