Jump to content
Dogomania

Sierściuszek


.:LejDusia:.

Recommended Posts

Drodzy Dogomaniacy !!!

Mam pewnien problem. Dumeczka w przeciwieństwie do Lady ma takie okresy, kiedy leni się potwornie. Dywan w jednym z pokoji zmienil barwe z niebieksiego na rudą w kolorze sierści Dumy. Zdarłam właśnie dwa niezłej klasy odkurzacze na próbie oczyszczenia dywaniku...

Pies jest dla mnie naj,naj,naj wazniejszy, ale nie pogardziłabym czystym dywanem...

Odwiedziłam dzisiaj dwa duże sklepy zajmujące się sprzedażą odkurzaczy i nic... Pracownicy na mój tekst 'Czy mógłby Pan mi doradzić model, który poradzi sobie z sierścią mojego Dogue de Bordeaux, która jest krótka i wbija się do dywanu ?" wywalali na mnie oczy, plątali się w zeznaniach, a jeden z nich do swojego kolegi mojego psiaka okreslil jako duzego Dobermana (wiem, ze sie czepiam...) !

Teraz moja nadzieja spoczywa na Was. Jaki odkurzacz (marka, model, cena) używacie do "zadan specjalnych" o kryptonimie "Sierściuszek" ???

Coś w końcu musze kupić....

Link to comment
Share on other sites

proponuję przejście na tryb niezmechanizowany !! szczoteczka i na wilgotno zczesywać ......... ja nic lepszego po ON nie znalazłam....... czasem są przystawki do odkurzania psiej sierści, ale........... :cry: niestety nie pomogło........ teraz mam juz tylko jamniorki i tu sam sobie sprzęt radzi...........

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Dogomaniacy !!!

Mam pewnien problem. Dumeczka w przeciwieństwie do Lady ma takie okresy, kiedy leni się potwornie. Dywan w jednym z pokoji zmienil barwe z niebieksiego na rudą w kolorze sierści Dumy. Zdarłam właśnie dwa niezłej klasy odkurzacze na próbie oczyszczenia dywaniku...

Pies jest dla mnie naj,naj,naj wazniejszy, ale nie pogardziłabym czystym dywanem... Odwiedziłam dzisiaj dwa duże sklepy zajmujące się sprzedażą odkurzaczy i nic... Pracownicy na mój tekst 'Czy mógłby Pan mi doradzić model, który poradzi sobie z sierścią mojego Dogue de Bordeaux, która jest krótka i wbija się do dywanu ?" wywalali na mnie oczy, plątali się w zeznaniach, a jeden z nich do swojego kolegi mojego psiaka okreslil jako duzego Dobermana (wiem, ze sie czepiam...) !

Teraz moja nadzieja spoczywa na Was. Jaki odkurzacz (marka, model, cena) używacie do "zadan specjalnych" o kryptonimie "Sierściuszek" ???

Coś w końcu musze kupić....

Proponuję metodę z akademika - dobra szczotka do ubrania i kolanka (można użyć ochraniaczy). Jeżeli dywan nie ma za wielkich rozmiarów to zabawa ma same zalety - oszczędność prądu, dużo ruchu, poziom psa, który traktuje to jako świetną zabawę... :wink: A poza dywanem odkurzacz chyba trzeba często wypróżniać - no i psa więcej czesać. Pozdrawiamy - też lenimy się (zwłaszcza pańcia :wink: )

Link to comment
Share on other sites

u mnie rade bezproblemowo daje sobie reinbow (czy jak to sie tam pisze bo neichce mi sie isc czytac nazwy.Prosze o wybaczenie :lol: ) :roll:

Poza tym moze oni nie wywalali oczu na pytanie co sobie z sierscia poradzi tylko nie wiedzieli co to za rasa i jaka ma po prostu siersc :niewiem: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja w zeszlym roku tez nie dawalam rady z futrem i kupilam Philipsa FC 9014. W porownaniu do mojego starego odkurzacza tak doskonale zbieral futro, ze normalnie odkurzanie sprawialo mi przyjemnosc. Moc ssania jest taka duza (ale mozena tez ustawic na mniejsza) ze czasem bylo ciezko oderwac odkurzacz od dywanu.

Kilka miesiecy pozniej mialam mozliwosc zalatwienia bardzo tanio deski barlineckiej (to takie panele ale z drewna). No i dywany wyladowaly na smietniku. Zdecydowanie fajniej jest bez dywanow a podloge nadal odkurzam odkurzaczem :D

Acha, chcialam jeszcze dodac, ze odkurzaczem odkurzalam tez psa. Tzn zamiast czesania. Idealnie zbieral z niego martwa siersc. :wink:

Link to comment
Share on other sites

U mnie zwinięcie dywanów nie wchodzi w rachube, bo mała Pyśka się rozjeżdza na tych chudych szłapkach :lol:

Za to bardzo skuteczna jest leciutko wilgotna szmata, kolana...i rura - tak ze dwa razy dziennie :lol:

Czasem mam wrażenie, że jak Dume jeszcze pare razy poczeszę, to ona normalnie zrobi się łysa jak kolano :lol: :lol: Tyle tego na szczotce, że sweter by można z tej sierściuchy wydziergać!!!

Link to comment
Share on other sites

U mnie zwinięcie dywanów nie wchodzi w rachube, bo mała Pyśka się rozjeżdza na tych chudych szłapkach :lol:

Za to bardzo skuteczna jest leciutko wilgotna szmata, kolana...i rura - tak ze dwa razy dziennie :lol:

Czasem mam wrażenie, że jak Dume jeszcze pare razy poczeszę, to ona normalnie zrobi się łysa jak kolano :lol: :lol: Tyle tego na szczotce, że sweter by można z tej sierściuchy wydziergać!!!

A wiesz, że widziałam taki sweter z pudlicy - super ciepły :P

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Witam

Mieszkam w Danii i tutaj niedawno natknałem sie na nowy produkt, ktory bardzo dobrze sie sprawdza, jezeli wierzyc postom na ich dunskim facebooku . Jest to dunski wynalazek ale z ciekawosci sprawdzilem czy jest dystrybutor w Polsce i okazuje sie ze jest: www.futrossawka.pl

Chyba kupię i sprawdzę bo na filmie dzila fajnie...

Dam znac jak wyprobuje jak to dziala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...