Jump to content
Dogomania

Szukam wskazowek, bo wet nie ma pomyslow


xenapoland

Recommended Posts

[B][COLOR=#0000cd]A wiec sprawa przedtsawia sie tak- moja 12-letnia sunia ma chorobe cushinga. Fakt stwierdzony, zbadany. Dostaje codziennie 30mg vetorylu. Vetoryl pomaga. Ale problem powstal inny- mamy problemy z lapami. Na tylniej lapie, nie wiadomo skad zaczela powstawac rana (pozniej pojawila sie druga na przedniej lapie, ale ta sie zagoila). Pies ma masakryczne problemy z poruszaniem sie. Widac, ze ta lapa po pierwsze ja boli, po drugie ciagnie ja jak chodzi. A rana sie nie goi. Miala podawane antybiotyki, masci, spraye odkazajace, dostaje zastrzyki jakiej na stawy, przeciwbolowe. Nic nie dziala. Rana absolutnie nie chce sie goic. gdyby to byl zdrowy pies o normalnej wadze, moglaby tej nogi nie uzywac, ale z uwagi na cushinga ma duzy brzuch (na szczescie juz zaczal sie zmniejszac) i kiedy tylko probuje ta lape odciazyc po proistu sie przewraca.
To mieszaniec jamnika miniaturowego i pinchera, wiec mozecie sobie wyobrazic jakie krotkie ma lapy i jakie problemy wywoluje duzy brzuch.
wet sie zastanawia czy ta rana nie powstaje od lezenia. Ale tak naprawde ona nie ma pomyslu skad to sie wzielo i czemu sie nie goi, juz od dwoch miesiecy. Jak tak dalej pojdzie to moje leczenie vetorylem pojdzie na marne, bo pies nie bedzie mogl sie poruszac przez lapy.
Ma ktos jakies pomysly? jakiekolwiek?[/COLOR][/B][attachment=2456:9853.attach][B][COLOR=#0000cd]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Muszę zapisać...... jest świetna roślina stosowana w ziołolecznictwie,ale zapomniałam nazwy.Pomaga nawet przy ogromnych odleżynach,ja stosuję ją na wszystkie obdarcia,rozcięcia itp.Wrócę do domu,to przeszukam moją mądrą książkę i w przyszłym tygodniu napiszę nazwę,ale odrazu zaznaczam,że nie łatwo ją kupić

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#800080][COLOR=#800080][COLOR=#000080]Widłak goździsty to szczególna roślina jest także bardzo pomocny przy leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości, między innymi w:

- leczeniu artretyzmy i reumatyzmu, nawet gdy występują już deformacje stawów
- leczeniu chronicznego zaparcia
- leczeniu hemoroidów
- leczeniu schorzeń układu moczowego i narządów płciowych
- leczeniu bóli i schorzeń jąder
- leczeniu tworzenia się piasku nerkowego i kolki nerkowej
- leczeniu skurczów - kończyn np. kurczy stóp i mięśni łydek, czy skurczu pęcherza moczowego
- leczeniu zawyżonego ciśnienia krwi
- leczeniu bóli blizn powypadkowych powodujących skurcze
- leczenie odleżyn u ciężko chorych – pomaga w krótkim czasie zaleczyć rany


[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...