Jump to content
Dogomania

Szpic wilczy/eurasier (mix.) potrzebuje pomocy i domu!


BoUnTy

Recommended Posts

Od paru dni zabieram się za założenie wątku Tajsonowi... Jednak nie potrafiłam psychicznie sie za to zabrac, gdy każdego dnia boje się co będzie jutro.


[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-tlimX3e4XzA/UZfHXI9EP-I/AAAAAAAAATY/iYP1H2x1m9w/w543-h407-no/DSC_1156[1].JPG[/IMG]


Tajson to 4 letni psiak w typie szpica wilczego, znajduje się w jednym ze śląskich schronisk. Niestety jego problemem jest agresja. Rzuca się na pracowników, nie ma socjalizacji. Pomyslicie pewnie 'to uśpić takiego psa'. NIE!
Tajson jest psem niezsocjalizowanym, ale nie dzikiem. Na strach reaguje agresją, ale nie jest psem niezrównoważonym - daje jasne sygnały 'mam dosyć, daj mi spokój' to odróżnia go od psów agresywnych.
Niestety w schronisku taki pies nie ma prawa bytu. Po pierwsze wpuszcza do boksu wybranych pracowników, po drugie za chwilę bez pracy całkiem zdziczeje, po trzecie nie ma szans na adopcję...


Moja przygoda z Tajsonem zaczęła się już na pierwszym obchodzi - szczepienie, czipowani itp., niewielki ok. 15kg piesek chciał wszystkich zjeść. Nie dał się nawet odrobaczyć, nie przyjmował nic 'od obcych'. Szczerze powiedziawszy nie zwróciłam na niego uwagi.
Po 10 dniach kwarantanny kolejny kłopot, pies jeszcze dzikszy, próbował pogryźć pracownika. Decyzja - eutanazja.
Możecie uznać, że to śmieszne, ale ja widziałam w jego oczach 'coś' co spowodowało, że stwierdziłam, że mogę mu zaufać i nie zje mnie od razu. Sprzeciwiłam się więc, mówiąc 'dajcie mi 2 tygodnie, postaram się nad nim popracować, albo znaleźć mu DT'
No i zaczęło się, odkładałam swoją pracę i siadałam z psem w boksie, on na ziemi po jednej stronie, ja na ziemi po drugiej stronie i siedzieliśmy, gadaliśmy - ja głośno, on bez słów. Nie małą rolę odegrały parówki. Napierw rzucane na 2 m, póxniej na metr, następnie na 0,5.
No i nagle Tajson przy mojej dłoni. Ale nie, nie mogę się poddać. No i trzymam trzęsącą ręką małą parówkę, a on delikatnie ząbkami myk i ucieka. Wtedy już poczułam, że jest mój. Że już będzie tylko lepiej.
No i kolejne dni, karmienie z ręki, niesmiałe pogłaskanie. Coraz śmielsze głaskanie. Namawianie do zakładania obroży. Zapinanie smyczy. Pierwsze spacery.
Teraz [po niespełna m-cu pracy Tajson czeka codziennie na spacerki - aż Pani przyjdzie do pracy i zawoła 'Tajson choć się zapiąć'. Tajson wchodzi pięknie do boksu. Tuli się. Robi siad. Uczy się leżeć. Powoli daje się głaskać nie tylko mnie...
Niestety każdy dzień to dla nas stres, czy Tajson nie przestarszy się, nie wycofa, nie pogryzie kogoś. Wtedy już nie uda mi się do uratować.
Rozwiązaniem jest DT.


Dzwoniłam po hotelach, opowiadałam jaki jest pies itp., - niestety ciągle to samo 'okres wakacyjny, nie ma miejsc'. W końcu znalazłam, i to lepiej niż mogłam marzyć - domowy DT, ale to koszta - jak wszędzie.
Dziewczyna chcę za niego 300., ale w tym wliczona jest karma i prace socjalizacyjne


Tajson wczoraj został wykastrowany. Czeka na swoją szanse, ale ja nie dam rady kolejnego psa utrzymywać. Mam na BDT doga niemieckiego




Prosze pomóżcie nam, bo inaczej Tajson nie dotrwa do kolejnej wiosny.




Szukamy dla Sonika domu i sponsorów.


Więcej tutaj: dogomania . pl/forum/threads/243484-Przerażony-Tajson-potrzebuje-wsparcia-inaczej-nie-doczeka-kolejnej-wiosny-Pomóżci




PS. Tajson napewno szpicowaty jest, ale ozpiętośc wzorców jest tak duża, że nie umiem zidentyfikować jakiego szpica bardziej przypomina... Może ktos to oceni?




[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-lpzCoDv3SMo/UZupLIK2m5I/AAAAAAAAAT4/xdYpcm5pmBU/w545-h409-no/DSC_1265.JPG[/IMG]


[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-mfXmxrmmOj0/UZuoWlheflI/AAAAAAAAATs/ezCeDMGafxo/w545-h409-no/DSC_1275.JPG[/IMG]




Normalnie na spacerach, gdy jest rozluźniony ogonowy pióropusz ma pięknie położony na kręgosłupie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...