Jump to content
Dogomania

Dobry Handler ?? Czym powinien odznaczac sie specjalista w tej dziedzinie ??


Dog Handler

Recommended Posts

To wszystko zależy od umowy i od tego czego oczekuje właściciel psa.

W Polsce zazwyczaj psem którego ma wystawiać handler jest przysłowiowa "Pusia", która normalnie śpi w łóżku z właścicielką, kąpana jest tylko przed wystawą, a z komend najlepiej jej wychodzi "siad". Zazwyczaj wtedy piesek jest przywożony na wystawę i handler dostaje go przed samym wejściem na ring.

Czasami to działa, ale zazwyczaj wtedy zwycięstwo rasy jest szczytem oczekiwań.

Drugim, który sam wolę praktykować, sposobem jest:
Ustalamy z handlerem serię wystaw.
Oddajemy do handlera pieska na tydzień-dwa przed wystawą.
W ciągu tego czasu pies trenuje kilka razy dziennie, jego włos jest przygotowywany.
Pies poznaje sie z handlerem, dzięki czemu chce z nim współpracować w pełni.
I wtedy można oczekiwać naprawdę dobrych wyników, które nie są dziełem przypadku, a w pełni wypracowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja powiem tak odwołując się ogólnie do tematu dobry handler to oprócz tego co juz zostało napisane czyli pasja, znajomość rasy itd. ktoś kto mówi ludziom prawdę o sobie wiem to z własnego doświadczenia czasem nawet najlepsza reklama nic nie da zastanawiam sie jakie wyrzuty sumienia może mieć osoba do której zgłosi się nicnie wiedzący właściciel psa który ma małe pojęcie jak to powinno wyglądać przychodzi do wystawy i klapa bo przecież "handler " w rzeczywistości nie ma pojęcia jak się tą rasą zająć a biedny właściciel myśli że to jego pies jest dziwny i nawet handler nie może go okiełznać. Ja miałam taką sytuację że zrobiłam reklamę powrzucałam flimy moje z psiakiem a po pewnej wystawie napisała do mnie pani której bardzo podobało się to co zrobiłam na ringu i pytała czy wzięłabym jej sunię i to jest powód dla mnie do zadowolenie bo ta pani nawet nie wiedziała że ja chciałabym czyjeś psy wystawiać. A oprócz tego pasja jeśli ktoś naprawdę się tym pasjonuje to już jest dużo bo jeśli to jest jego pasja to za wszelką cenę dąrzy do doskonłości i to się ceni ocenę własnych możliwości i darzenie do doskonalenia ich

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam ! Przeczytałam prawie wszytskie posty i szczerze powiem, że macie racje co do tych "profesjonalnych handlerów" itp. Rok temu miałam półroczną przerwę w jeżdżeniu na wystawy z powodów zdrowotnych, po czym pojechałam na wystawe i na JH zobaczyłam ok. 10 nowych osób, które już okrzykują siebie profesjonalistami. Poprostu takie osoby mnei denerwują, pojadą na 4 wystawy coś zdobędą i już są naj. Tak ? Wystawiam psy od ok 6 lat i nie jestem może super profesjonalistką, ale uważam że znam się na wystawianiu, ale cały czas dowiaduje się nowych rzeczy i zdobywam nowe doświadczenia. Tacy ludzie , najczęściej Młodzi Prezenterzy wprowadzają w błąd hodowców lub często właścicieli którzy nie znają się na wystawach, ale chcą aby ich piesek był wystawiany. Wystawią pieska raz na wystawie, może im się akurat uda bo np. pies chciał współpracować, pomyślał : a pójdę , co mi zaszkodzi, ale taka osoba która nie będzie z nim często trenować i przygotowywać do wystawy ma małe prawodpodobieństwo że znowu wygra . Takie osoby mnei denerwują. Powiedzą, że są dobzi, że mają duuże doświadczenie, a tak naprawde nic nei będą umieli !
* Nie wiem czy to co napisałam ma sens, ale poniosły mnie emocje ;)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z wypowiedzią wyżej... poza tym często nowe osoby nie wiem jakim sposobem mają dużo 'klientów' aż sama się dziwię... Widać jakie znaczenie ma reklama jak osoby które trochę w tym siedzą i pracują z psami nie zawsze mają co powystawiać, bo cóż, dla ludzi liczą się tylko widoczne sukcesy, to że pies zdobywa osiągnięcia i nie patrzą na to, że może ktoś ładnie wystawił trudniejszego psa który zgarnął bdb kompletnie nie z winy handlera...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Zgadzam się z wypowiedzią wyżej... poza tym często nowe osoby nie wiem jakim sposobem mają dużo 'klientów' aż sama się dziwię... Widać jakie znaczenie ma reklama jak osoby które trochę w tym siedzą i pracują z psami nie zawsze mają co powystawiać, bo cóż, dla ludzi liczą się tylko widoczne sukcesy, to że pies zdobywa osiągnięcia i nie patrzą na to, że może ktoś ładnie wystawił trudniejszego psa który zgarnął bdb kompletnie nie z winy handlera...[/QUOTE]
Ale dla handlera tez zadna wielka duma nie powinno byc to ze poradzil sobie z "trudnym" psem tak jak piszesz i nikt nie powinien go chwalic za to ze sobie poradzil, ale dostal bdb "nie z jego winy" :)
Handling w Polsce raczkuje i wyobrazenie niektorych mija sie zupelnie z glownym celem tej dyscypliny. Handler ma przygotowac psa, ma ocenic predyspozycje i szanse, ma osiagnac z nim okreslony cel, a nieraz wprost powiedziec, ze pies sie nie nadaje na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że żadna wielka duma, tym bardziej, że określenie 'trudny pies' jest pojęciem baaardzo względnym i nijak nie da rady się tym pochwalić, w przeciwieństwie do wyników z wystaw. A jak to nazwałaś "określony cel" może być bardzo różny, niektórym właścicielom wystarczy ocena bardzo dobra czy doskonała i handler uzyskując z psem taki wynik osiągnie zamierzony cel - jednak nijak się tym reklamować przy tym jak ktoś wystawia psa który ma realne szanse na wygranie w dużej stawce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...