Jump to content
Dogomania

Dobry Handler ?? Czym powinien odznaczac sie specjalista w tej dziedzinie ??


Dog Handler

Recommended Posts

Nie ma nic złego w reklamowaniu się ..problem pojawia sie wtedy kiedy taka osoba zaczyna zbyt mocno naciągać fakty lub się z nimi rozmijać :cool3:.

A żeby nie offować..to nasunęło mi sie kilka rzeczy a propos zasadniczego tematu wątku.
Od kiedy zaczęłam sie przyglądać nie tylko psom na ringu ale również osobom je wystawiającym i handlerom (uporczywie będe to rozgraniczać :lol:) to rzuciło mi sie w oczy kilka błędów,które ludzi powtarzają. Często zdarza się,że osoba do tego stopnia skupiona jest na psie,że najmniejszej uwagi nie zwraca na sędziego..nie widzi,ze sędzia ja do siebie woła,że każe biec lub sie zatrzymać, więc kolejną cechą,która powinna cechować dobego handlera to podzielność uwagi-maksymalne skupienie na psie ale z zachowaniem "kontaktu z resztą świata" :p.
O ubiorze handlerów już co prawda było ale..: czasami widzę na wystawach osoby (głównie panie) którym mam wrażenie pomyliły się imprezy: wystawa z balem sylwestrowym.. ja rozumiem schludny, elegancki strój ale chyba trzeba zachować rozsądek..na ringu ma się przede wszystkim zaprezentować pies a handler ma być uzupełnieniem a nie odwrotnie ;).
To tyle opini "wystawiacza" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktoś na mojej stronce mi napisał komentarz........I jeśli jest wśród was ta osoba to nie uważam sie za profesjonaliste ponieważ wystawiam od dwóch lat i ciąglę sie ucze,a z handlingiem z chyimis psami też dopiero zaczynam więc niewiem kto to napisał...(podpisała się Patrycja).... Nie znam zupełnie tej osoby, ona jak widać nie zna mnie a pisze takie żeczy.......Więc dla wiadomości dla tej dziewczyny....WCALE NIE NAZWYAM SIEBIE PROFESJONALNYM HANDLEREM!!!!!!! Bo dopiero ku temu dąże i usiłuje być takim handlerem........Ale nie ma osoby która każdego psa wystawi idealnie.....Jest od groma handlerów z wiekszym doświadczeniem odemnie.
Pozdrawiam Asia.

Link to comment
Share on other sites

A to że mam tak napisane w podpsie to nie znaczy że tak jest.Ktoś jeśli będzie zainteresowany to niapisze jakie osiągnięcia miałam i tyle. A i jeśli juz jestem szczera to nie obsmarowuje innych dobrych i lepszych handlerów odemnie. Nie należe do tych którzy zazdroszczą lepszym i gadają jakieś głupoty na niekożyść drugiego handlera....Ja wręcz chciała bym, się spotkać z handlrem z większym,duzo większym doświadczeniem odemnie żeby się czegoś nauczyć.
Pozdrawiam Asia.

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam się za pro ale wystawiałam już kila ras,a bynajmniej wiem jak się wystawaia.Nie koniecznie wystawiałam na ringu,ale ćwiczyłam z takimi psami jakich jeszcze nie miałam okazji wystawić na normalnym ringu.I nie wproadzam nikogo w błąd.Jeśli ktoś chce żeby zaprezentować jego psa to sie zazwyczaj pyta w e-mailu o osiągnięcia,a ja nie mam nic do ukrycia.A jak nie pyta w e-mailu to pyta się potem na żywo.......

Link to comment
Share on other sites

NIe chodzi tylko o osiągnięcia.Tylko piszę ile czasu wystawiam i zazwyczaj się zapytają ale nie zawsze........Podejście mam bo psy mi towarzyszą od urodzenia nie z rodowodem, bo z rodowodem mam od dwoch lat i wcale nie żałuje bo doczynienie z psami miałam od zawsze.........I wcale nie nazwyam sie profesjonalnym handlerem bo ni nie jestem i jak dla mnie profesjonalny handler jest dopiero moim zdaniem po praktyce dziesięciu lat.......Wiem doskonale że wystawiasz dłużej odemnie bo ja dopiero zaczynam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiuleczka.Wareczka']Ktoś na mojej stronce mi napisał komentarz........I jeśli jest wśród was ta osoba to nie uważam sie za profesjonaliste ponieważ wystawiam od dwóch lat i ciąglę sie ucze,a z handlingiem z chyimis psami też dopiero zaczynam więc niewiem kto to napisał...(podpisała się Patrycja).... Nie znam zupełnie tej osoby, ona jak widać nie zna mnie a pisze takie żeczy.......Więc dla wiadomości dla tej dziewczyny....[B][COLOR=red]WCALE NIE NAZWYAM SIEBIE PROFESJONALNYM HANDLEREM!!!!!!! Bo dopiero ku temu dąże i usiłuje być takim handlerem........[/COLOR][/B]Ale nie ma osoby która każdego psa wystawi idealnie.....Jest od groma handlerów z wiekszym doświadczeniem odemnie.
Pozdrawiam Asia.[/quote]

[quote name='Asiuleczka.Wareczka'][COLOR=red][B]A to że mam tak napisane w podpsie to nie znaczy że tak jest.[/B][/COLOR]Ktoś jeśli będzie zainteresowany to niapisze jakie osiągnięcia miałam i tyle. A i jeśli juz jestem szczera to nie obsmarowuje innych dobrych i lepszych handlerów odemnie. Nie należe do tych którzy zazdroszczą lepszym i gadają jakieś głupoty na niekożyść drugiego handlera....Ja wręcz chciała bym, się spotkać z handlrem z większym,duzo większym doświadczeniem odemnie żeby się czegoś nauczyć.
Pozdrawiam Asia.[/quote]

[quote name='Asiuleczka.Wareczka'][COLOR=red]Nie uważam się za pro ale wystawiałam już kila ras,a bynajmniej wiem jak się wystawaia.Nie koniecznie wystawiałam na ringu,ale ćwiczyłam z takimi psami jakich jeszcze nie miałam okazji wystawić na normalnym ringu[/COLOR].I nie wproadzam nikogo w błąd.Jeśli ktoś chce żeby zaprezentować jego psa to sie zazwyczaj pyta w e-mailu o osiągnięcia,a ja nie mam nic do ukrycia.A jak nie pyta w e-mailu to pyta się potem na żywo.......[/quote]
Podkreśliłam te fragmenty Twoich wypowiedzi,które przeczą jedne drugim.

Nie powinnaś....ba ! nie możesz reklamować siebie jako profesjonalisty (a umieszczając to w podpisie własnie to robisz) bo sama przyznajesz,że dopiero sie uczysz.
Zrozum,ze takim podpisem wprowadzasz w błąd ludzi!!! Jakis początkujący wystawca nie będzie wiedział o co Cię zapytać i nie bedzie miał mozliwości sprawdzić twoich kompetencji i zaufa podpisowi...

Link to comment
Share on other sites

Skoro już wystawiasz o wiele lat dłużej to powinnaś więc wiedzieć że raczej nie patrzy się na innych itd. tylko na siebie i na to co się robi samemu, a nie naskakiwać na innych i piszesz o tym że obgadują za plecami innych.... ja tego na pewno nie robię i nie będę, i jakoś jak ktoś pisze "profesjonal handling" a wystawia nawet mniej odemnie to jest ok tak.??To się go tak jakoś nie czepiasz.....A i do tej osoby co dała komentarz na mojej stronie pod nickiem "Patrycja" nawet na mojej stronie nie pisze "profesjonal handling" tylko oferuję usługi handlerskie.......

Link to comment
Share on other sites

Ale jeśi ktoś po kilku wystawach nazywa się pro i do niego zglaszaja sie ludzie niewtajemniczeni w ten wystawowy swiat- pozniej nietstey czesto sa rozczarowani... i czasem nawet potrafi zaprzestac wystawianie psa, bo sie zraza i koniec!!!
Ja bede sie patrzyla na innych, bo nie mam zamiaru,. żeby przez kogoś handling byl postrzegany jako zbedna glupota.

Cos mi sie wydaje, ze podejrzewasz mnie o napisanie tego komentarza....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Ale jeśi ktoś po kilku wystawach nazywa się pro i do niego zglaszaja sie ludzie niewtajemniczeni w ten wystawowy swiat- pozniej nietstey czesto sa rozczarowani... i czasem nawet potrafi zaprzestac wystawianie psa, bo sie zraza i koniec!!!
Ja bede sie patrzyla na innych, bo nie mam zamiaru,. żeby przez kogoś handling byl postrzegany jako zbedna glupota.

Cos mi sie wydaje, ze podejrzewasz mnie o napisanie tego komentarza....:evil_lol:[/quote]


Nie podejrzewam cie o napisanie tego komentarza...tylko inną osobę piszącą w tym poście.... A po pierwsze te osoby którym pomagałam ityd. wcale nie byli rozczarowani,a wręcz byli zadowoleni.....A zazwyczaj jak wystawiam psa to ludzie wiedzą o co chodzi.Bo jak podejmują się kupna psa z rodowodem to mają zamiar sami wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

Ala daj spokój, to i tak nic nie da... Jeśli ktoś hcce się nazwać profesjonalistą to w necie wolno wszystko. A zweryfikować mogą to tylko wystawy. Ludzie sami wybiorą z kim ich pies dobrze się czuje, kto potrafi go najlepiej zaprezentować. Dziewczyna się reklamuje, a mam wrażenie, że ludzie trakruję to z przymróżeniem oka, ze względu na jej młody wiek i niezbyt długi staż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Ala daj spokój, to i tak nic nie da... Jeśli ktoś hcce się nazwać profesjonalistą to w necie wolno wszystko. A zweryfikować mogą to tylko wystawy. Ludzie sami wybiorą z kim ich pies dobrze się czuje, kto potrafi go najlepiej zaprezentować. Dziewczyna się reklamuje, a mam wrażenie, że ludzie trakruję to z przymróżeniem oka, ze względu na jej młody wiek i niezbyt długi staż.[/quote]


Nie pisz jak byś miała nie wiadomo ile lat bo i tak wiem że jestes w moim wieku lub o rok starsza....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...