Jump to content
Dogomania

Owczarek Szkocki - Collie


HardYaoiBoy

Recommended Posts

Otóż sprawa wygląda następująco. Trzy dni temu wziąłem ze schroniska, mniej więcej, czteroletnią suczkę Owczarka Szkockiego - Collie.
Była strasznie zaniedbana więc trochę czasu zajęło mi doprowadzenie jej do tak zwanego "stanu używalności". Po kąpieli, czesaniu itp. Zauważyłem że suczka ma na grzbiecie i bokach krótką, jak na ten gatunek sierść, która jest mało "puszysta". Dodatkowo robią się jej kędziorki a sierść na tylnych łapach i w pachwinach są jak siano i strasznie dużo jej wypada. Czy macie jakieś porady co do czesania, kąpieli i ogólnej pielęgnacji ? Dodatkowo aby nie zakładać nowych tematów miałbym kilka pytań dotyczących pielęgnacji tej rasy. Jakich szamponów używać ( jakie polecacie ) ? Czy z pazurkami u tej rasy trzeba robić coś specjalnego ? Jeśli chodzi o zęby, wystarczą przysmaki usuwające kamień czy trzeba je szczotkować ? I tak dodatkowo czy znacie jakieś metody aby piesek polubił czesanie ?

Link to comment
Share on other sites

na pewno pilnuj żeby kołtuny sie nie porobiły więc i raz dziennie szczotką o szerokim a potem może i wąskim rozstawie zebów trzeba przeczesać.co do szamponów-jest ich sporo na tego typu owłsienie wystraczy wpisać w wyszukiwarce.mam nadzieje że wypowiedza sie osoby które posiadają czy to szkockie czxy szetlandzkie owczarki i doradza który szampon dobry.pazury przycina się wg potzrby tak jak i innym psom,przysmaki do "czyszczenmia"zębów w pełni nie rozwiążą problemu odkładania się plytki więc mycie zebów byłoby wskazane 1 x dz,ale pewnie sunia nigdy nie maiła czysczonych więc przez co dydzien włączaj coś nowego,zaczynając od twojego palca owinietego w gaze i zmoczonego np.w wodzie.musi przywyknac dopiero potem wchodzisz ze sczotkami i pasttami.
moim zdaniem na poczatku aby pies przywyknął do czesanoia powinno sie robic "sesje"5 min.kilka razy dziennie,nie od razu 2-3 godz.takie jest moje zdanie.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HardYaoiBoy']Otóż sprawa wygląda następująco. Trzy dni temu wziąłem ze schroniska, mniej więcej, czteroletnią suczkę Owczarka Szkockiego - Collie.
Była strasznie zaniedbana więc trochę czasu zajęło mi doprowadzenie jej do tak zwanego "stanu używalności". Po kąpieli, czesaniu itp. Zauważyłem że suczka ma na grzbiecie i bokach krótką, jak na ten gatunek sierść, która jest mało "puszysta". Dodatkowo robią się jej kędziorki a sierść na tylnych łapach i w pachwinach są jak siano i strasznie dużo jej wypada. Czy macie jakieś porady co do czesania, kąpieli i ogólnej pielęgnacji ? Dodatkowo aby nie zakładać nowych tematów miałbym kilka pytań dotyczących pielęgnacji tej rasy. Jakich szamponów używać ( jakie polecacie ) ? Czy z pazurkami u tej rasy trzeba robić coś specjalnego ? Jeśli chodzi o zęby, wystarczą przysmaki usuwające kamień czy trzeba je szczotkować ? I tak dodatkowo czy znacie jakieś metody aby piesek polubił czesanie ?[/QUOTE]


u mnie oswajanie ze szczotkowaniem wygladało tak, że miałam przygotowane smakołyki w malutkich cząstkach i co jakiś czas pies dostawał z pochwałą- o ile siedział w miarę spokojnie. Teraz juz pokojarzył czesanie z przyjemnościami i wytrzymuje dosc długo. Początkowo takie czesanie trwało krótko 2-3 minuty. Może linieje skoro tyle jej wypada. One okresowo obficie tracą sierść ( podszerstek). Co do kąpieli to ja kapie tak 1 raz na rok właściwie; albo jesli jest potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...