Jump to content
Dogomania

Pinczer miniaturowy wada genetyczna?


Tulcia

Recommended Posts

Witam serdecznie, od wczoraj posiadamy pinczera miniaturowego suczkę. Już nawet pomijam fakt, że mała była za wcześnie wzięta od matki, bo ma dopiero miesiąc. Przejdę do rzeczy. Mama w domu zauważyła u niej wadę w tylich łapkach. Byliśmy dzisiaj u weterynarza, wet powiedział, że to może być wada genetyczna albo uszkodzenie przy porodzie, jedziemy dzisiaj jeszcze raz o 15 do innego weterynarza w tej samej przychodni. Jej tylne łapki są jakby karłowate, zachodzą wewnątrz, (później załączę jeszcze filmik). Majka biega, bawi się z drugim pinczerem miniaturowym starszym, tak więc na pierwszy rzut oka nie widać, żeby jej to przeszkadzało..

Chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli to wada genetyczna, będzie ją to bolało?
Czy będzie jej to przeszkadzało, czy od maleńkiej będzie umiała z tym żyć?
Mówiąc szczerze, bardzo wszyscy już ją pokochaliśmy, nasza druga suczka także, więc z wyglądu nie będzie nam to w ogóle przeszkadzało, tylko jak ona sobie poradzi?

Proszę o rozważne odpowiedzi, bardzo mi zależy żeby jej pomoc, wszyscy ją pokochaliśmy ...

Link to comment
Share on other sites

Tak tak wiem wiem, pseudo hodowcy blablabla, ale ja nie dam uspać jej, nie ma mowy. Rozmawiałam z specjalistą wszystkiego się dowiedziałam. Powiedział, że jest bardzo mądra bo sama rozstawia sobie łapki szeroko i sobie radzi.
Powiem tak, owszem kupiłam tego psa, ale ta Pani oddała mi wszystkie pieniądze, wzamian za opiekę nad psem.

Jest możliwa operacja jak skończy rosnąć, tylko, że jest ryzykowna, czas pokaże. Niektóre pieski są bez łapki i z innymi problemami i sobie radzą, wierze w nią :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...