Jump to content
Dogomania

agresywna suczka- prośba o radę


kaosugirl

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy ONków. Wiem, że podobne tematy już były, jednak nie znalazłam nigdzie konkretnej porady, co zrobić z agresywnym psem? Na prośbę mojej mamy i dla siebie, proszę więc o poradę odnośnie konkretnego przypadku.

Suczka to 13 miesięczny owczarek niemiecki z rodowodem . Do pierwszych szczepień nie wychodziła z domu (za radą hodowczyni) przez co nie mogła od małego socjalizować się z innymi psami. Po szczepieniu trafiła na szkolenie szczeniaczkowo i później na kolejny etap dla młodych psów. O ile ślicznie słucha się komend, umie pracować z gwizdkiem i klikerem, to jednak nie potrafi dogadać się z innymi psami. Suczka najbardziej słucha się swojego pana i mojej mamy. Niestety nie możemy wytępić u niej bardzo agresywnego zachowania w stosunku do innych psów. Suczka dogaduje się jedynie z jednym psem (mieszanka labradora z amstaffem), ale ma z nim rzadki kontakt (tylko w wakacje, pies mieszka daleko). Mixik jest dżentelmenem i ustępuje suczce na każdym kroku, ma niebiańską cierpliwość, a to że jest duży ułatwia mu ignorowanie zaczepek suni.

Bardzo chciałabym móc przejść obok innego psa bez konieczności zmieniania trasy i zapierania się całą siłą by utrzymać ONkę. Nie jestem silną osobą i gdy muszę zostać z psem jest mi ciężko, bo pies słucha moich komend do momentu, gdy na horyzoncie nie pojawi się inny pies. Suczka od razu chce gryźć psy po pysku. Jest bardzo zażarta, a jej siła sprawia mi ogromne problemy.

Zachowanie suni, gdy obok pojawi się pies- kładzie się i obserwuje, jak tylko pies znajdzie się bliżej biegnie i atakuje.
Ogólnie sunia jest bardzo emocjonalna, piszczy, sika z radości i łatwo się ekscytuje. W domu szkolona jest klikerem, a na spacerach gwizdkiem. Codziennie wychodzi 4 razy do parku 2x po 2h i 2 razy na przysłowiowe siku. Co weekend jeździ do lasu, gdzie biega luzem (czasem szczeka także na konie).

Czy znacie sprawdzone metody lub szkoły w Warszawie, które podjęłyby się pracy z takim psem? Chodzi mi o naprawdę zdolnych trenerów, którzy mają doświadczenie w kwestii agresji typu pies-pies. Przeczytałam opinie o kilku szkołach i niestety nie znalazłam konkretnych opinii [I]poszkoleniowych[/I].

Będę bardzo wdzięczna za konkretne nazwy, nazwiska, opinie, czy porady, bo problem zaczyna być coraz bardziej uciążliwy, a całą rodziną chcielibyśmy pomóc psu wyjść na prostą i może w przyszłości sprawić, żeby mogła bawić się z innymi psami.

[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/28/zdjciekl.jpg/[/IMG]

Edited by kaosugirl
literówki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...