Jump to content
Dogomania

Charcik Włoski- gdzie? jaki jest?


Masza

Recommended Posts

No ładnie !!! Widzę, że podczas mojej nieobcności były tu próby zamachu na moje dobra osobiste :lol: Moderatora prądem ??? :evil: :lol: :lol: :lol:

Moją paszczę może kiedyś wkleję, ale nie pamietam, żebym miała odpowiedzie do tego celu zdjęcie.

amster

Niestety nie byłam z psami, bo to był wyjazd służbowy. Psy zostały pod wyśmienitą opieką naszej koleżanki Azir :) Maja się dobrze. Są całe i zdrowe :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A wracajac do charcikow :wink: :D to wybierajac hodowle i rodzicow warto pamietac, ze sa pewne przypadlosci wsrod charcikow, ktore sa uwarunkowane genetycznie. Mozna miec charcika wielkosci whippeta, mozna miec "sercowego", zdaza sie epilepsja , a wsrod pieskow wnetorstwo...

pozdrawiamy Ania i Pikut (ktory dostal od rodzicow jedna taka "przyjemnosc" :cry: :o :cry: )

Link to comment
Share on other sites

Charciki w Kielcach juz sa i to duzy miot!

akk4psy

wnetrostwo u charcikow - zgoda - czesto bywa, co wiecej amerykanie podaja, ze u tej rasy bardzo pozno daje sie sprawe ocenic. Ja znam psy, ktorym jadra zeszly w wieku 10 miesiecy. To jednak klopot dla hodowcow sprzedajacych takie pieski tanio, a dla przyszlego wlasciciela - wolny wybor i jego decyzja oraz w przyszlosci ewentualna operacja. Zwykle jest wiecej chetnych na takie tanie szczeniaki.

Wielkosc - jest zroznicowana, ale o 7 tygodniowym charciku mozna juz powiedziec, czy bedzie malutki czy raczej duzy - a wiec tez mozna wybrac. Charciki wielkosci malej whippetki i owszem bywaja, tylko taki charcik wazy 6-7kg, a whippet kilkanascie. Mala charciczka wazy ok.3 kg.

Wielkosc to temat "rzeka" nie mozna go w kilku zdaniach opisac.

Padaczka, jako "typowa" choroba nieco mnie zaskoczyla. Oczywiscie, jak i inne choroby bywa i u charcikow, ale czesciej o padaczce slyszalam u innych ras, a nawet u mieszancow. Charciki raczej malo choruja i zyja po kilkanascie lat.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za mile powitanie. Ja Was czesto czytam, ale tylko temat wloszczyzny mobilizuje mnie do pisania.

Wirka

Slabo sie w Rzeszowie rozgladalas. Mysle, ze wloszczyzna w preferowanym przeze mnie formacie, daje sie zobaczyc bez mikroskopu, choc marznie latwo i czesto pod przykryciem sie ukrywa.

Link to comment
Share on other sites

Wirka

Slabo sie w Rzeszowie rozgladalas. Mysle, ze wloszczyzna w preferowanym przeze mnie formacie, daje sie zobaczyc bez mikroskopu, choc marznie latwo i czesto pod przykryciem sie ukrywa.

O! W Rzeszowie oglądałam sędziowanie włoszczyzny, a owszem, ale na kogo się miałam rozglądać??? My się chyba nie znamy... :-?

Link to comment
Share on other sites

Charty polskie:

psy:

- BORUTA Arcturus - oczywiście I lokata :D

suki:

- GAJA Akacjana - II lokata

- SMUGA SOLA Ksenas - I lokata, Zwycięstwo Rasy

Z pozostałych obserwacji wiem tylko, że była jedna saluczka od p. Joli Franek, nazywa się: BARDIYA-I-Bostan-I-Elbekh, I lokata.

Z wilczarzy była Hania Woźna-Gil chyba z CHUCK vom Luchemer Bruckchem, ale wygrał w psach jakiś inny wilczarz (nie znam nazwy).

Rasę wilczarzy wzięła jedyna suka Karola Skowronka, nie pamiętam nazwy, w domu Fibi :oops:

Borzoje wziął pies Rychlika, taki drobny, dość łysy, biały z rudymi znaczeniami.

Greye wzięła bodajże suka na pewno z hodowli Ypsylon.

Deerka była jedna od Hanki Woźnej-Gil.

Whippety wziął pies Lazarus, ale zabijcie - nie pamiętam imienia.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Do BIS-a wybrane zostały: wilczarzyca Skowronka (hod. Celtic Alanda), grey Wiszniewskiej (hod. Ypsylon) i whippet Lazarów (hod. Lazarus)

Najdalej na BIS-ie zaszła greyhoundka, ale nic nie zdobyła.

Link to comment
Share on other sites

W Polakach, tak jak wspomniala juz Wirka , wygrala Smuga, ale ta Gaja , ktora byla druga to naprawde ladne zwierze, widzialem ja pierwszy raz i przynajmniej jesli chodzi o budowe to trudno znalezc jakies powazniejsze wady, tylko z ruchem ma problemy , bo jak wszystkie suki po Harapie chodzi z nosem przy ziemi a to, mi przynajmniej, bardzo kojarzy sie z borzojami. CO do tej Deerki od Hani to byl to pies ( Rikii). Borzoje wygral rzeczywiscie pies( a nawet suka ) od Rychlika. Saluk ktory wygral byl psem ( ten import z Belgii) Bardiya Bostan I Elbekh. W greyach byla super grejka od Kingi Trubickiej i kompletnie nie rozumialem werdyktu sedziego ktory postawil ja na drugim miejscu, bo dla mnie byl to najlepszy chart tego dnia. W Wloskich byly psy z Gorzowa ale nikt nie zostal na finaly wiec nie wiem kto wygral.

Link to comment
Share on other sites

Miło mi Marcin, że dla Ciebie jestem nikim, no ale cóż, jeśli ktoś jest zainteresowany to może powiem, że bIS-a wygrał Speedy Gonzales du coś tam coś tam Kryszakowej (westik), drugi był mops Supronowiczki.

A Gaja wg mnie ma brzydką borzojowatą głowę i wysoką dupę, mnie się to nie podoba....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...