Jump to content
Dogomania

Jaki rozmiar klatki i czy nie jest za późno na naukę przebywania w niej?


xxxkiniaxxx

Recommended Posts

Postanowiłam założyć własny temat. ;)
Zacznę od tego, że jestem nowa na Dogomanii, ale dogomaniaczką jestem od zawsze ;-)
Mam suczkę, 7miesięcznego mieszańca miniaturowego(?) pudla. Nadia ma 35cm w kłębie.
Niestety mamy problem z lękiem separacyjnym, mała jest w nas po prostu zakochana, zresztą to chyba cecha pudla, bo wcześniej miałam sunię mieszańca pudla średniego i problem był ten sam... Pudliczki chyba takie są- wrażliwce ;-)
Ale do rzeczy...
Chcę kupić klatkę kennelową do domu i powolutku ją przyzwyczajać do niej oraz klatkę transportową(w której mogłaby przebywać nawet kilka godzin, ponieważ dużo podróżujemy za granicę, a chcę żeby miała komfort w podróży), niekoniecznie plastikową, czy metalową ale może materiałową.
Zastanawiam się jakich rozmiarów miałyby być klatka kennelowa dla psiny rozmiarów mojej suni i jaki duży powinien być ten transporter (i czy metalowy/plastikowy/materiałowy) i jeszcze najważniejsze czy ona nie jest już za "stara" na uczenie w przebywanie w klatce?
Dodam tylko tyle, że mam dużo czasu na ucznie, ponieważ jestem mamą pracującą w domu. :smile:

Link to comment
Share on other sites

O rozmiarze klatki:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/222917-Klatka-rozmiar[/URL]
Z rosnącym jeszcze psem, w dodatku mieszańcem, może być jednak kłopot z ustaleniem jego docelowej wielkości ;)

Nigdy nie jest za późno na trening klatkowy, a już na pewno nie w przypadku 7-miesięcznego psiaka, tylko trzeba go dobrze przeprowadzić - poszukaj w dziale "szkolenie i wychowanie".
Pracując w domu rzeczywiście ma się czas i możliwości spokojnego rozplanowania takiego treningu, ale potem trzeba sobie narzucić pewną dyscyplinę w sprawie wychodzenia i zostawiania psa samego, bo jak przez większość czasu ktoś z nią jest, to trudno się dziwić, że gdy zostaje sama - panikuje ;)

Link to comment
Share on other sites

My mamy 63 x 55 x 61 - jak dla mnie jest za mała dla Lennego, ok jeśli muszę go zamknąć na czas mycia podłogi, ale na dłużej bym go nie zamknęła - Lenny ma 42cm w kłębie. Klatka przydawała się na wystawy jak był młody, teraz stoi i używana jest sporadycznie i max na 30-40min.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...