Jump to content
Dogomania

Liniejący kot ...


Wasylek

Recommended Posts

Wiem że to forum o psach ale :oops: ...
mam kota ,który strasznie linieje i nie wiem czy jest to spowodowane tym iż jest to jego pierwszy raz czy co ... :roll: ( nie wygląda na chorego zachowuje sie po staremu no może oprócz tego że więcej czasu spędza na dworze :razz: ) ?
Wypada mu sierść takimi kłębkami (jest krótkowłosy) najbardziej jak się podrapie lub jak go pogłaskam (żeby nie było głaskam go normalnie nie jakoś sadystycznie :angryy: ) ...
Dodam że koty które miałam wcześniej nie liniały az tak bardzo :shake:

Link to comment
Share on other sites

Zasadniczo, to wiosna przyszła dość nagle i kot ma prawo gubić sierść. Koty moich rodziców też linieją, i to tak że jak się przeciągnie ręką po grzbiecie parę razy, sierść zostaje w ręce :) Jeśli uważasz, że kot gubi sierść za szybko, widać mu gołą skórę albo ma jakieś zmiany skórne, zmiany w zachowaniu - pokaż go wetowi, niech sprawdzi co się dzieje, może zrobi badania krwi.
Ale jeśli poza gubieniem sierści wszystko okej, to ja bym poczekała - może zmienia sierść z zimowej albo z "dziecięcej" na "dorosłą". Ewentualnie zadbaj żeby dostawał odpowiednie jedzenie (dobre karmy, może witaminy) bo rozumiem że to młody kot, może mu brakuje czegoś w diecie.

Link to comment
Share on other sites

Je kocie karmy ale tak tylko do przegryzienia suchą i troche mokrej i domowe jedzonko a i mięsko :cool3: (dawne koty też tak jadły )
Żadnych zmian nie zauważyłam a poza tym jak byłam z nim u weta jakieś 2 mies. temu ( miał świerzbowca usznego) to na skórze nic nie było

Być może że to przez tak długą zimę teraz tak obficie linieje ale wolałam się upewnić ;)

Dzięki za szybką odpowiedź :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...