Jump to content
Dogomania

Szczeniaki Border Collie


ola_an

Recommended Posts

Witam serdecznie,
chciałabym zapytać jak obecnie kształtują się ceny Boder Collie? Czy taka sama cena jest za pieska wystawowego i tego słabiej rokującego? Szukam pieska, który nie byłby wystawiany.
Na pieska chętnie poczekam, dopiero planuję zakup, najchętniej na koniec wakacji/początek jesieni aby móc spędzić z nim jak najwięcej czasu (i wziąć wtedy urlop :-))).
Wiem, że rodowód to nie tylko wystawy, dlaatego szukam pieska rodowodowego, zdrowego ale niekoniecznie super rokującego wystawowo (bo szkoda by było aby przyszły champion tracił swoją szansę :-))))

Możecie mi pomóc?

Z góry dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej :)
Z reguły cena za hodowlanego psa wynosi od 2000 do 3000 zł, ale niektórzy hodowcy widząc że szczeniak idzie do fajnego domu i będzie COŚ robił mogą ciut zejść z ceną albo szczeniak jest niehodowlany (ma np. za dużo białego, niebieskie oko przy pewnych maściach) i wtedy cena jest niższa, choć z tym różnie bywa ;)

Generalnie pomyśl do czego konkretnie Ci ten pies, poszukaj swojego typu, bo w Borderach są różne mioty, hodowle i w zależności od tego czego szukasz powinnaś skupić się na różnych cechach.

Ps. Jeśli planujesz szczeniaka na ten rok to myślę, że powinnaś już rozmawiać z hodowcami interesujących Cię psów, bo często te fajniejsze mioty nawet nie są ogłaszane ;) no i w takich miotach szczeniaki z reguły dość szybko znajdują potencjalnych właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy już trafiłaś na to ale będzie łatwiej szukać :p tu są hodowle [url]http://www.border.wortale.net/art.php?dz=14[/url]
Teraz tylko musisz podzwonić i popytać bo tak jak już mówiła drachena zdarzają się psiaki niehodowlane (które oczywiście nie są gorsze tylko nie są na wystawy) i wtedy cena może być niższa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...