Jump to content
Dogomania

Nielubiane czyszczenie uszu


Pajęczyca

Recommended Posts

Mam 4 letnią berneńkę, muszę czyścić jej oklapnięte uszka dość często. Gdy przecieram wnętrze ucha wacikiem Mila się nastawia i aż przymruża oczka z przyjemnością :) Ale co jaki czas robimy gruntowne czyszczenie kanału. Mam preparat Otifree, który trzeba troszkę ogrzany nalać do ucha. Mila strasznie tego nie lubi, chce trząść głową, wyrywa się i protestuje.
Zastanawiam się czy znacie może jakiś inny sposób na czyszczenie kanału zewnętrznego. Bo ten jest na prawdę skuteczny, ale nieprzyjemny.

Link to comment
Share on other sites

Cóż ja mogę powiedzieć, mój pies gdy trafił do mnie miał bardzo poważne zapalenie uszu. Dosyć długo trwało leczenie i czyszczenie (wetka maltretowała go patyczkami, o czym nie wiedziałam, że nie jest polecane, ale cóż...). Dlatego do teraz Bestia nie lubi nawet dotykania, czy przecierania wacikiem. Ja robię tak: wołam go, kilka komend, kilka smaczków. Wyciągam buteleczkę i waciki. Kładę na boku lub daję do powąchania. Bawię się z psem, niech się rozluźni. I szczerze mówiąc robię mu psikusa i nagle łapię delikatnie acz stanowczo ucho i wkrapiam środek.
Jeśli to nie pomaga to proszę TŻta o to by przytrzymał psa, daję smaczki, przyzwyczajam do dotykania uszu, głaskam i chwalę za dobre zachowanie, no i jazda z tym koksem. Pies marudzi, ale dostaje smaczki, żeby mu się lepiej kojarzyło. Z czasem się przyzwyczai.

Link to comment
Share on other sites

Z Milą jest tak, że ona jest bardzo grzeczna i jak wie że musi i nie ma wyjścia, to przecierpi ten zabieg. Tylko widzę jak dużo męczarni jej to sprawia, po nieudanych próbach ucieczki robi smutną minkę itd ;p Zastanawiałam się czy jest może inny środek, inaczej aplikowany? A tak samo skuteczny

Link to comment
Share on other sites

do kazdego kanalu słuchowego prep.o temp.pokojowej zakroplić kilka kropel,zamknąć ucho,wymasowac u podstawy pozwolic na wytrzepanie głowa i to samo z dryugim uchem.nie wlewać nie wiadomo jakiej ilości płynu do ucha bo tego żaden pies nie cierpi
otifree to b.dobry prep

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']do kazdego kanalu słuchowego prep.o temp.pokojowej zakroplić kilka kropel,zamknąć ucho,wymasowac u podstawy pozwolic na wytrzepanie głowa i to samo z dryugim uchem.nie wlewać nie wiadomo jakiej ilości płynu do ucha bo tego żaden pies nie cierpi
otifree to b.dobry prep[/QUOTE]
Wszystko robię jak trzeba, otifree podgrzewam i tak dalej, suczka nadal tego nie znosi. Ale, tak jak mówisz, działa świetnie, więc pomęczyczymy się chyba jeszcze;p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...