Jump to content
Dogomania

Pytania do hodowców


Insomnia21

Recommended Posts

Witam,mam pytanie do hodowców - jak się znaczy szczeniaczki przy przeglądzie ? tzn.czym się znaczy,zeby to tak szybko nie zeszło?
kiedyś doszły mnie słuchy,ze jakimś tuszem albo specjalnym flamastrem ,ale bardzo bym była wdzięczna za dokładniejsze informacje.
I czy można testy psychiczne przeprowadzić u szczeniąt już w wieku 3-4 tygodni a nie dopiero 6-7 ?

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze-nie rozumiem po co od razu uniesienie czy widzialam kiedys 3 tygodniowe szczenie?po prostu zapytalam,owszem,nigdy nie widzialam 3-tygodniowego psa,a moje pytania owszem,dotycza psów,ale robie prace z innych psowatych i stad te pytania.
wiem wiem,ze sie tatuuje szczenieta,ale chodzi mi o oznaczenie ich bez tatuażu-zeby wiedziec ktory jest ktory

Link to comment
Share on other sites

Ja wprawdzie nie jestem hodowcą, ale mogę Ci odpowiedzieć, bo odwiedzałam szczeniaki z miotu mojego psa, odkąd skończyły tydzień. Szczeniaki oznacza się dla rozróżnienia wstążeczkami - każdy dostaje "obróżkę" ze wstążeczki innego koloru. I nie ma sensu robić testów w wieku 3 tygodni, bo wtedy to można przetestować jedynie szybkość docierania do "baru mlecznego". ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o rozróżnienie szczeniąt przez hodowcę? Jeśli rodzą się identyczne (tzn. nie mają łatek, nie różnią się umaszczeniem itp) to czasem wiąże się na początku kolorowe niteczki na szyjkach. Ja tak robię tylko na samym początku, potem robię kolorowe plamki lakierem do paznokci między łopatkami a niteczki zdejmuję. Po kilku dniach szczenięta już coraz bardziej się od siebie różnią i hodowca, który poświęca maluchom dużo czasu zaczyna rozpoznawać je i bez oznaczeń.
Oznaczenie powinno być widoczne "z góry", bo wtedy widać po jednym rzucie okiem czy wszystkie szczenięta jedzą i które sutki obstawiają. Dlatego znakowanie na brzuszku nie wydaje się wygodne, nie wiem czy ktoś tak robi.
Nie wiem, czy to o to Ci chodziło.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedzi,ale niestety wstążeczki nie wchodzą w grę :-( [B]będe miała do czynienia nie ze szczenietami psów,tylko z małymi innymi psowatymi i nie bede miala z nimi kontaktu na codzien zeby poznac ktory jest ktory,a na pewno nie ze wszystkimi ktore musze oznaczyc jakos zeby je rozróznić(wszzystkie sa takie same poki co,wiec ciezko odroznic)Wiec chyba tylko zostaje jakies oznaczenie na brzuszkach - ale niestety nie wiem czym to zrobic zeby sie utrzymalo chociaz ze 2tygodnie [/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Numer tatuażu nie ma nic wspólnego z hodowlą. To numer nadawany konkretnemu psu przez oddział Związku Kynologicznego gdzie był odbiór miotu. Literę Z na początku nadaje oddział w Legnicy. Można do nich zadzwonić i sprawdzą ten numer. Nie zawsze się udaje zidentyfikować w ten sposób hodowcę, ale często tak.

Link to comment
Share on other sites

a gdzie moge zdobyc numer do legnicy bo ja mieszkam w hucie i sunie tez znalazłam w hucie ma jedno ucho naderwane brak jej czech kłów wygląda tak jak by słuzyła do walk i dlatego chce wiedziec skąd moze byc bo moze została skradziona bo zaden własciciel nie odda psa rodowodowego do walk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karmelek']dzien dobry chciałam się dowiedziec znalazłam sunie amstaffke z tatuazem jest bardzo nie czytelny ale ja odczytałam Z88N CZY KTOś wie z jakiej chodowli moze sunia pochodzic[/quote]
Ja bym jeszcze szukała pod nr 288N,bo numeracja związkowa to trzy cyfry i litera...
[quote name='Gosiak']Numer tatuażu nie ma nic wspólnego z hodowlą. To numer nadawany konkretnemu psu przez oddział Związku Kynologicznego gdzie był odbiór miotu. [/quote]
Ależ przecież po numerze tatuażu można bez problemu odnaleźć hodowlę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Ja bym jeszcze szukała pod nr 288N,bo numeracja związkowa to trzy cyfry i litera...
[/quote]
Dokładnie, w takim przypadku może przydadzą Ci się te namiary:
[SIZE=2] Rzeszów
35-036 Rzeszów, ul.Żwirki i Wigury 8 (skrytka poczt. 2001) Nr oddziału: XIV Wzór tatuażu: 000N

Telefon/Fax: (0-17) 854-17-40, 850-52-51,[SIZE=1][COLOR=#808080] Fax: [/COLOR][/SIZE](0-17) 850-52-52
Konto: PKO BP I O/Rzeszów 75 1020 4391 0000 6802 0002 0230
Biuro czynne: wt, pt 17 - 19, czw 10 - 12

E-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Strona internetowa: [URL="http://www.zkwp.rzeszow.pl/"]www.zkwp.rzeszow.pl[/URL][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karmelek']dzien dobry chciałam się dowiedziec znalazłam sunie amstaffke z tatuazem jest bardzo nie czytelny ale ja odczytałam Z88N CZY KTOś wie z jakiej chodowli moze sunia pochodzic[/quote]

związek kynoligiczny na pewo wie. Zgłoś do najbliższego oddziału ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='BeataG']Ja wprawdzie nie jestem hodowcą, ale mogę Ci odpowiedzieć, bo odwiedzałam szczeniaki z miotu mojego psa, odkąd skończyły tydzień. Szczeniaki oznacza się dla rozróżnienia wstążeczkami - każdy dostaje "obróżkę" ze wstążeczki innego koloru. I nie ma sensu robić testów w wieku 3 tygodni, bo wtedy to można przetestować jedynie szybkość docierania do "baru mlecznego". ;) :evil_lol:[/quote]

Mam pytanie, choć może bez sensu.Gdzie się kupuje właśnie takie, wyżej wymienione wstążeczki dla oznakowania psiaków?

Link to comment
Share on other sites

niestety,tak jak już wcześniej pisałam to nie są psy,tylko inne psowate,więc wstążeczki odpadaja z racji zgubienia ich badz zjedzenia nie daj boże.
Problem oznaczenia nadal nie został rozwiązany,a badania póki co przeprowadzam bez oznaczenia( testy behawioralne)-i tu Was może zaskocze:3-4 tygodniowy inny psowaty jest w stanie zareagować na wszystko,sam chodzi itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 9 months later...

ZAPRASZAMY HODOWCÓW I WYSTAWCÓW DO ZAMIESZCZENIAREKLAMY NA TELEBIMIE HALI GŁÓWNEJ I EKRANACH LCD
NA ANTRESOLI W "SPODKU"
PODCZAS XVII MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY PSÓW RASOWYCH w KATOWICACH w DNIACH 16-18.03.2012

[email][email protected][/email]

tel. 501-688-196

Treść materiałów reklamowych nie może naruszać zasad działalności reklamowej w środkach masowego przekazu oraz nie może być sprzeczna z obowiązującym w Polsce prawem oraz przepisami Związku Kynologicznego w Polsce.

Wyświetlone zostaną tylko reklamy oplacone do 13.03.2012

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...