Jump to content
Dogomania

Żywienie psa marketówkami


stepelkaa

Recommended Posts

Tak, tak. My tu gadu gadu, a tam chłopcy sliwki rwią, tak?

Hehe, w niemal każdym poście, który napisałes/ać tylko doctordog - czyżby to była jedyna karma na rynku? Kurcze jak ja nie lubię takich wpisów, forum powinno być miejscem wymiany doświadczeń i porad, ale tych, którzy mają psa lub psy i chcą porozmawiać o przetestowanych karmach.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bo doctor dog to świetna karma, produkowana w bardziej "eko" sposób, "niekorporacyjna" - i do tego w porównaniu do Acany czy Orijena jeszcze znośna cenowo. Jak patrzę na ceny niektórych karm, nie mówiąc już o kocich to... to jednak lepiej kupić podroby, gulaszowe, ryż i włoszczyznę. Moja sunia na "superfirmowychkarmach" zachwalanych przez weta prawie straciła życie przez kamienie :/ Człowiek chce dobrze a wychodzi...plus suchych karm to oszczędność czasu i jakiś tam spokój sumienia że to co dajemy jest pełnowartościowe..a z drugiej strony wyobraźmy sobie sami jeść dzień w dzień to samo.. Mielone z indyka w PiP kosztuje koło 15 zł za kilo, wieprzowina podobnie, watrobki 7 złotych więc w "normalnym sklepie" i tańsze mięcho będzie jeszcze korzystniej, parę złotych za ryż/makaron/kaszę i włoszczyznę, parę łyżek oleju z łososia/oliwy i mamy dobrą, tanią , smaczną karmę czy też dodatek. Przyznaje się bez bicia że ja jako leń gotuje na zapas i mrożę... i myślę że mieszanka DrDoga/gotowane wychodzi mnie podobnie cenowo jak kupowanie małych opakowań marketówek..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Masz rację. Acana jest bardzo dobrą karmą, choć trzeba wydać na nią znacznie więcej. Za to nie trzeba dokupywać np. glukozaminy z chondroityną, czy dodatkowych witamin itp. Pies ma ładny włos, a to też świadczy o dobrym składzie karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

W kilka dni po suchej karmie z Biedronki Active Pet mój pies zaczął ciągle pić aż do wymiotów. (wcześniej całe życie jadł niemieckiego Bosha)… Wyszło podwyższone Ph moczu, weterynarz powiedział żeby nie kupować karm w marketach, myślimy że było tam jakieś solone mięso, co uszkadza psu nerki. Nie kupujcie, bo nie wiadomo na jaką partię się trafi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Marketówki to kompletnie nie jest to, co powinien jeść zdrowy pies. Tylko zapychają żołądek, a nie dostarczają odpowiedniej ilości witamin. Mój Iggi czuł się po nich nie najlepiej. był taki powolny, zmęczony, nie miał energii do brykania, a po zmianie na lepszą karmę (w naszym przypadku 77) zaczął odzyskiwać witalność i piękną, błyszczącą sierść

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...