Jump to content
Dogomania

Ciąża urojona, a sterylizacja.


justlose

Recommended Posts

Witam. Moja sunia została dziś wysterylizowana podczas gdy miałam podejrzenia, że jest w ciąży urojonej (powiększone cycuchy, wyciek z nich).

Czy istnieje jakieś ryzyko? Zaznaczam, iż sunia miała widocznie powiększone cycuchy i weterynarz powinien w razie jakiejś komplikacji odmówić zabiegu, bo na pewni dało się zauważyć.

Na sterylizację zawoziła ją siostra, która nie była świadoma tej ciąży i nie poinformowała o niej weterynarza.

Za dwa dni antybiotyki posterylkowe, kontrola, lecz chciałabym znać wasze zdanie i oczywiście dowiedzieć się wcześniej o tym.

Czy to jej "zniknie", czy potrzeba ingerencja weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

z tego co wiem to sterylka w czasie ciąży urojonej, albo innego okresu burzy hormonalnej może zwiększać prawdopodobieństwo nietrzymania moczu po zabiegu..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Temat stary, ale nie będę zakładała nowego.

Sadza od około 2 tygodni powinna zakończyć cieczkę, ale zamiast tego mamy powiększone sutki, zachowania przylepne nie do zniesienie i wylizywanie sromu i okolic. Byliśmy u weta- diagnoza to ciąża urojona-, mleka jeszcze nie ma, wet kazał sukę stresować ( zabierać miski, posłania, nie głaskać, zmniejszyć ilość żarcia, dużo z nią biegać i jak będzie trzeba to krzyczeć...:roll:)

Wszystko super, ale wczoraj wyczuliśmy u młodej guzek obok sutka, taki twardy po lewej stronie. TŻ był u weta, ten stwierdził, że to może przez ciążę...Nie przekonuje mnie to i zastanawiam się czy można u niej zrobić wcześniejszą sterylizację? Chcieliśmy poczekać na obkurczenie się wszystkiego po cieczce ze dwa miesiące (rada dr. weterynarii specjalizującego się w rozrodzie), ale się zaczynam bać, że będzie się to przeciągać.

Do ww. specjalisty iść nie możemy, bo ma teraz urlop jeszcze...Więc pytanie: można ją wysterylizować w tym stanie? W sensie już teraz?
Ma 11 miesięcy i podstawowe parametry krwi ma OK.

Edit: Nie ma możliwości żeby Sadza była szczenna - całą cieczkę przechodziła z nami przy nodze, a spuszczona pozostawała na podwórku w zasięgu wzroku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...