Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa pływać ?


Riven

Recommended Posts

Witajcie.
Mój AT był najlepszym pływakiem jako szczeniak. Rzucało jej się patyczek i leciała do wody.
Teraz niestety nie chce pływać.. do wody wchodzi ale jak traci grunt to zawraca i szczeka z brzegu. Próbowałam różnych metod aportu, patyczków nawet napuściłam ją na kaczkę (oczywiście na lince) i próbowałam się tez topić i nic..... Macie może jakieś pomysły ?
Na Siłę jej nie chcę tam wrzucać, bo sie zniechęci....

Link to comment
Share on other sites

Moja Tequila przełamała się kiedy bawiła się z innym psem, tamten pływał i moja spróbowała. Może sama wejdź do wody i zachęć ją żeby poszła za Tobą. Jeżeli pies nie chce wchodzić do wody to trzeba to uszanować. Siłą nic się nie zdziała, bo jak napisałaś może się zniechęć, a nawet bać wody.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Są psy, które nie lubią pływac i nie ma co sie napinać ;-) Moja sunia nie lubi wody, moczy tylko łapy, głębiej nie wchodzi i już. Bardzo , bardzo lubi zabawę piłką, na lądzie ;-) wszędzie wejdzie po piłkę, ale do wody nigdy, nawet za zaprzyjaźnioną labradorką, która oczywiście uwielbia wodę i wskakuje do wody za aportem :-) Ma to swoje zalety, pies mi sie nie moczy na spacerach i wycieczkach ;-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...