Jump to content
Dogomania

odbrobaczanie w czasie ciąży


Renata24

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie kiedy jest właściwy termin odrobaczania suki w ciąży? Znalazłem kilka opinii na ten temat dlatego chciałbym zapytać co wy o tym myślicie.
Czy około 10 dni pod koniec ciąży czy w jej połowie?
Proszę o wasze opinie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie ma przeciwskazań, żeby odrobaczyć suka w ciązy ODPOWIEDNIM preparatem wedłu wskazań producentach np. na Drontalu jest napisane [COLOR=#000000][FONT=MuseoSlab-500]Nie stosować u suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Ale wiekszość lekarzy boi się, że w razie komplikacji ciążowych zostaną oskarżeni, żę to preparat na odrobaczenie jest winny...

Najczęściej stosuje się najłagodniejszy Pyrantel.
Jeśli suka jest ich nosicielką [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MuseoSlab-500]"larw drzemiących"[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MuseoSlab-500] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Toxocara canis [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MuseoSlab-500]to przekaż je szczeniętom nawet jesli odrobaczyliśmy ją przed zajściem w ciąże. Te larwy są niewrażliwe na odrobaczanie są ukryte w organizmie suki. Można zmniejszyć ryzyko zarażenia szczeniąt odrobaczając sukę około 10 dni przed porodem. Jeśli tego nie zrobimy szczeniaki moga się zarazić drogą śródmaciczną lub z mlekiem.
[/FONT][/COLOR]Odmiennie przebiega rozwój pasożyta u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia - gdy do zarażenia dochodzi poprzez zjedzenie inwazyjnych jaj ze środowiska. Wówczas cykl rozwojowy pasożyta zatrzymuje się na postaciach larwalnych, które umiejscawiają się w tkankach i nie rozwijają się już w postacie dorosłe. Takie larwy są nazywane larwami drzemiącymi. Podczas ciąży u suki, przy udziale hormonów ciążowych,larwy drzemiące uaktywniają się i zarażają płody w macicy, a po porodzie przedostają się również wraz z mlekiem do przewodu pokarmowego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

[B]renata24 [/B]nie wiem jak wypowie sie [B]impresja[/B],ale ja podpisze sie pod[B] błyskotka-[/B]nie ważne czy ma robale czy nie ,czy była odrobaczana przed kryciem czy nie,poczekałabym do rozwiazania i dopiero wtedy bym odrobaczyła.glista psia nie zabije ani matki ani szczeniat

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A co w sytuacji, kiedy suka przed kryciem była odrobaczania, a w 2 i 3 tygodniu ciąży pojawia się glista w kale?
Miał ktoś taką sytuację? Co wtedy robić, lepiej zaczekać do standardowego odrobaczania po porodzie czy zaryzykować w czasie ciąży w odpowiednim momencie, odpowiednim preparatem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...