Jump to content
Dogomania

YayamiOmate

Recommended Posts

Mój 2-letni pies lubi jeść wszystko, co napotka. Widzi zupę: zjada, widzi makaron: zjada. Raz zjadł czekoladę, i prawie się zatruł. Co mogę zrobić, żeby Czaks nie jadł wszystkiego, co zobaczy? Dodam także, że Czaksuła je także rzeczy, których normalne psy nie jedzą np. kupy innych psów. Czaks jest karmiony bardzo dobrze, karmami oral warzywami dla psów. Nie chodzi więc głodny.

PS. Czaks jest rasowym, lubianym przez dzieci, konkursowym psem (owczarek niemiecki), więc chciałbym o rzeczowe odpowiedzi.

Edited by YayamiOmate
Link to comment
Share on other sites

A jakby był nierasowy, nielubiany i niekonkursowy, to odpowiedzi mogłyby być nierzeczowe? :D
Napisz czym konkretnie karmisz psa - jaką karmą. To że zjada odchody może świadczyć o niedoborach witaminowo-mineralnych, więc może być tak, że albo karma nie za dobra jednak, albo słabo ją przyswaja.
Poza wszystkim może warto zabezpieczyć żywność tak, żeby "zobaczy" nie równało się "zjada" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YayamiOmate']Mój 2-letni piez lubi jeść wszystko, co napotka. Widzi zupę: zjada, widzi makaron: zjada. Raz zjadł czekoladę, i prawie się zatruł. Co mogę zrobić, żeby Czaks nie jadł wszystkiego, co zobaczy? Dodam także, że Czaksuła je także rzeczy, których normalne psy nie jedzą np. kupy innych pzów. Czaks jest karmiony bardzo dobrze, karmami oral warzywami dla psów. Nie chodzi więc głodny.

PS. Czaks jest rasowym, lubianym przez dzieci, konkursowym psem (owczarek niemiecki), więc chciałbym o rzeczowe odpowiedzi.[/QUOTE]
lol

co to są karmy oral? :diabloti:
i co to znaczy wg Pana bardzo dobrze karmiony?

bo jeśli zjada wszystko łącznie z psimi kupami, to ewidentnie NIE JEST dobrze karmiony ;)
czy był badany przez weta? badania krwi? był odrobaczany? czy dostaje jakieś suplementy diety (jakie?)
jak dużo ma ruchu?
jakie są pory posiłku?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YayamiOmate']Czaksa karmię Pedogree oraz Royal Canin dla szczeniaków - owczarków, a witaminy podaję jak weterynarz zaleci, np.po kontroli.[/QUOTE]
To mogą być niedobory. Pedigree to śmieć a nie karma dla psa, a RC, no cóż - jak mój ją jadł, to też polował na psie odchody.
Trzeba zacząć od zmiany żywienia. A doraźnie można kupić rument tabs - tabletki ze żwaczem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joven']lol

co to są karmy oral? :diabloti:
i co to znaczy wg Pana bardzo dobrze karmiony?

bo jeśli zjada wszystko łącznie z psimi kupami, to ewidentnie NIE JEST dobrze karmiony ;)
czy był badany przez weta? badania krwi? był odrobaczany? czy dostaje jakieś suplementy diety (jakie?)
jak dużo ma ruchu?
jakie są pory posiłku?

pozdrawiam[/QUOTE]

Ruchu ma dużo, karmiony jest regularnie 4 razy dziennie, godziny: 8, 12, 16, 20.
Był badany, badania krwi nie wykazały żadnych uchybień, dostaje suplementy diety jak weterynarz zaleci. Nazw dokładnie nie pamiętam, ostatni raz byłem na kontroli miesiąc temu, wtedy nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Piea był odrobaczany.

Link to comment
Share on other sites

Karmisz psa karmą dla chomika , pies nie gryzoń ,żeby zjadał zboże . Dobra karma to taka która : ma dużo mięsa , jest bezzbożowa , zawiera probiotyki i nie zawiera konserwantów . Radzę się zapoznać z karmami i dokształcić na temat dobrych karm na forum Krakvetu !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ten pies na pewno ma 2 lata?[/QUOTE]

Suczka mojego kolegi się oszczeniła, kolega chciał oddać do schronu szczeniaki, ale jednego z nich wziąłem, więc pamiętam, ile ma lat, bo znam go od bardzo małego.

Edited by YayamiOmate
Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to, że rzadko 2-letniemu psu podaje się 4 posiłki dziennie w dodatku karmy dla szczeniąt.
Zajrzyj do działu żywienie i poczytaj trochę o suchych karmach. Na pedigree pies będzie miał niedobory na bank. Szczerze mówiąc uważam, że na RC też stosunkowo łatwo może je wypracować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YayamiOmate']Jak miałem poprzedniego psa, to mimo iż miał 15 lat, to nie chcieli mi pomóc na sąsiednim forume, bo był to kundelek, więc jak mam owczarka, to piszę, bo obawiam się podobnej sytuacji.[/QUOTE]
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam ! Czy wśród psów też jest dyskryminacja ? Zajrzyj na forum Krakvetu do działu żywienia , a dowiesz się dużo.

Link to comment
Share on other sites

Coś mi tu nie pasuje...
Dlaczego dorosły pies dostaje karmę dla szczeniaków (i czemu tak często?). Jakie suplementy dostaje (wystarczy zerknąć na opakowanie...). Co to są warzywa dla psów? No i warto się zastanowić dlaczego pies ma dostęp do jedzenia - to moim zdaniem podstawa, wyeliminowanie możliwości zjadania odpadków (na spacer w kagańcu, w domu nie zostawiamy niczego na wierzchu).

Ps. Pies rasowy, konkursowy (?) a jednak nie wiadomo dokładnie kiedy się urodził?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...