Jump to content
Dogomania

Śnieg, kryształki lodu na sierść psa..


olivia992

Recommended Posts

Cześc :)

Słuchajcie cały czas mam problem z moim pudelkiem :/
Kiedy Wraca ze spaceru kuleje i jest dosłownie cały oblepiony śniegiem jednym słowem - bałwan :diabloti:
Tak mi go szkoda :( Trudno mu chodzić to biore go na ręce bo juz ledwo co idzie :roll:

Czytałam ze tak raz na 2 tygodnie spryskać obficie sierść psa oliwką..
Tylko nie koniecznie wiem jaką. Chodzi o taką zwykła oliwkę dla małych dzieci ? :crazyeye:
Pomóżcie :lol:

Link to comment
Share on other sites

No nie, raz na dwa tygodnie nie pomoże :)
Same stopy można smarować tuż przed wyjściem na spacer - oliwką albo maścią witaminową. Jak spacer dłuższy to tę maść można wziąć ze sobą i po ok. 15-20 mniutach powtórzyć aplikację.
Wygolenie stóp ogranicza nieco problem pod warunkiem, że pies dobrze znosi zimno - niektóre gdy mają mocno wygoloną sierść na podeszwach po prostu nie chcą iść.
No i to ubranko - ortalionowy kombinezon z długimi nogawkami plus smarowanie stóp pozwala znacząco wydłużyć czas spaceru w mokrym, klejącym się śniegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mojemu psu z dość długą sierścią śnieg strasznie przyczepia się do łapek, a on się denerwuje i zębami sobie te kulki razem z sierścią wyrywa, do tego stopnia, że z jednej wyrwał sobie sierść do krwi;( w tym roku kupiłam mu krem do łapek http://petshopgirls.pl/p/113234/5731/frontline-pet-care-balsam-ochronny-do-lap-100ml-pielegnacja-dla-psow.html działa podobnie jak wazelina, ale nie zostawia tłustych śladów na podłodze, jak wchodzi w tą i z powrotem do domu co 10 minut:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...