Jump to content
Dogomania

W Hałabajówce czyli co w słomie szczeka :)


zerojeden

Recommended Posts

[quote name='ewu']Dogociocie wpłacają stałe deklaracje ponieważ Fundacja podała cenę miesięcznego utrzymania psa.
I nie mam na myśli dobrowolnego wsparcia ale opłaty w wyznaczonej kwocie...
Widocznie nie zrozumiałam zasad...Obowiązek płacenia , zero praw.....
W każdym razie dziękuję za wyjaśnienie.[/QUOTE]

Jeżeli chodzi o pomoc w pokryciu kosztów utrzymania, bo fundacja jest za bardzo obciążona i pod takim warunkiem decyduje się przyjąć psa, to nadal trwam przy swoim stanowisku, że pies jest oddany pod całkowitą opiekę fundacji (także prawną).
Jednak wówczas nie mamy prawnego obowiązku wywiązywać się z pomocy.
Jeśli płacimy nie tylko za koszty utrzymania (karma i wet), ale też za opiekę, to wtedy fundacja przyjmuje psa jako hotel i wówczas ktoś inny jest prawnym opiekunem psa i odpowiada za niego także finansowo. Wówczas fundacja nie ma prawa podejmować decyzji bez zgody prawnego właściciela.

Tak ja to rozumiem. Nie wiem jednak, jak było w tym przypadku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska']a kto jest wpisany jako właściciel w książeczce? paszporcie?
Fundacja?[/QUOTE]


Raczej tak. Fundacja przesyła upoważnienie do schroniska i adopcja jest na fundację. Jednak są czasem sytuacje, że z jakiegoś powodu pies ma wpisaną osobę prywatną. Najlepiej byłoby zawsze pamiętać o zrzeczeniu, ale często nikomu nie chce się zawracać głowy formalnościami i czasem się to źle kończy :p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Raczej tak. Fundacja przesyła upoważnienie do schroniska i adopcja jest na fundację. Jednak są czasem sytuacje, że z jakiegoś powodu pies ma wpisaną osobę prywatną. Najlepiej byłoby zawsze pamiętać o zrzeczeniu, ale często nikomu nie chce się zawracać głowy formalnościami i czasem się to źle kończy :p.[/QUOTE]

Jesli chodzi o Białogonki to żadne z nich nie bylo wyadoptowane na fundację, a na osobę prywatną! i żaden papierek o przejęciu psa pomiędzy tą osobą a fundacją z tego co wiem nie był podpisany

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malina R']Rzeczywiscie -pies przekazany pod opiekę fudnacji staje sie własnością fundacji, to dla mnie logiczne ,ale wtedy nie ma obowiązku na niego płacic- to wg mnie też logiczne- i nie ma długów za hotelowanie ,opiekę czy jakkolwiek pobyt psiaka w tym miejscu nazwać. W momencie ,kiedy jest konretna stawka za dobę -to pies jest nie tyle pod opieką fundacji co przebywa w hotelu prowadzonym przez fundację, a moc decyzyjną mają osoby ,ktore go utrzymują. To tak ze zdroworozsądkowego punktu widzenia. [B]Ciekawa jestem jak to wygląda od strony prawnej[/B]..[/QUOTE]Prawo najczęściej niewiele ma wspólnego za zdrowym rozsądkiem a kiedy dochodzi do konfliktu to liczy się tylko prawo a nie zdrowy rozsądek.
Wg mojego zdrowego rozsądku pies, który jest pod opieką fundacji jest własnością fundacji [B]i obym się myliła, [/B]bo w tej sytuacji my dogocioteczki nie mamy nic do powiedzenia w sprawie psa.
Nasze wpłaty są dobrowolne i żadne prawa dla nas z nich nie wynikają. Fundacja nie prowadzi komercyjnego hotelu, Jedynie podaje jaki jest orientacyjny koszt utrzymania psa i zbiera darowizny.Ale to co napisałam to jedynie moje zdroworozsądkowe myśli a nie wykładnia prawa.
Dobrze byłoby, żeby wypowiedział się jakiś prawnik, ktoś kto ma wiedzę w tym zakresie.
Myślę, że nam ta wiedza tu i teraz nie będzie konieczna ale dobrze wiedzieć na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

To jest jakiś kosmos! Przecież wszyscy powinniśmy grać do jednej bramki, czyli powinno nam chodzić o dobro psa. Współpracowałam z 2 fundacjami, tymczasując psiaki. I nie wyobrażam sobie np., żebym nie miała nic do powiedzenia w sprawie adopcji albo żeby mi fundacja dyktowała jak mam się opiekować psem, który jest u mnie. To ja go znam, ja się nim opiekuję, śpię, najwięcej o nim potrafię powiedzieć. Ogłoszenia zawsze były robione z numerem fundacji - oni robili pierwszą selekcję, ale potem ludzie dzwonili do mnie. I to do mnie należał decydujący głos. Co za różnica czyj jest pies - najważniejsze, żeby nigdy więcej nie zaznał krzywdy!
Aha, dodam, że obie fundacje, z którymi współpracowałam NIE MIAŁY STAWEK za utrzymanie psów! Ja byłam zawsze BDT za zwrot kosztów utrzymania i weta. Brały psy pod opiekę i pozyskiwały pieniądze na jego utrzymanie różnymi sposobami, ale NIGDY w ten sposób, że osoba, która szukała pomocy dla psa ma za niego płacić miesiąc w miesiąc ustaloną kwotę! Uważam, że nie do końca jest to uczciwe... Szczególnie, jeśli dane osoby wpłacają (bo muszą) pieniądze na konkretnego psa, a za te pieniądze utrzymywane są inne zwierzaki przyjmowane "wielkodusznie" pod skrzydła fundacji bezpłatnie!

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że najprostszym rozstrzygnięciem czy Fundacja, podając cenę pobytu psa za dobę, świadczy usługę i prowadzi działalność, której nie zgłosiła, jest werdykt Urzędu Skarbowego. Oni są bardzo wprawni w ocenie takich działań. A ponieważ Fundacje ostatnio "piorą" pieniążki, każdemu zgłoszeniu przyglądają się szalenie wnikliwie. Jak już stwierdzą czy prowadzi, czy nie prowadzi ( a sądzę, że przy cenniku i wymaganych wpłatach, będzie opcja - prowadzi) to stosowne kontrole od powiatowego też nastąpią.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo trafny post mar.gajko, w sumie chciałam dodać to, że zauważyłam cienką granicę między hotelowaniem a przyjmowaniem do fundacji. Bo fakt - fundacja zabierająca psa przejmuje nad nim kontrolę zupełną (lub nie zupełną, jeśli się wcześniej umówi z powierzającym), ale tak się dzieje w przypadku, gdy nie płaci się stałych pieniędzy na zwierzę (tak mi się wydaje), a płaci za nie fundacja. Brutalnie sumując - kto płaci ten decyduje. Za to za hotel - to już ustalone, że decyduje o zwierzęciu osoba płacąca, opiekun w hotelu świadczy tylko usługę. W tym przypadku granica między hotelem i fundacją jest zatarta i usługa jest jednym i drugim jednocześnie. Ale to nie dobrze, bo z tego co czytam wychodzi, że nawet osoba płacąca nie ma możliwości decydowania. To takie podsumowanie, że czas chyba zdecydować, czy to fundacja w końcu czy usługa hotelowania.
Inna fundacja, której powierzyłyśmy psy, biorąc je nie chciała pieniędzy, a jedynie 'jak nam wyślecie czasem jakieś datki to będzie ok, albo chociaż 1%', to chyba tak powinno wyglądać.
Nutusia - zgadzam się w 100%, też byłam bdt za zwroty kosztów weta i jedzenia i tak samo współpracowałam z fundacją.

Link to comment
Share on other sites

Olena oczywiście Ty decydujesz komu wydasz do adopcji Maksia tak się umawiałyśmy na samym początku i tak zostaje. Ja Ci mogę tylko zasugerować czy to dla niego dobry dom nic więcej. Tak jak zasugerowałam że zmiana miejsca na dt domowe jest bardzo dobrym pomysłem.

Co do rozliczenia białogonów... przedstawcie wpłaty... tylko tyle powiem, bo to robi się żenujące. Poza tym to nie był post do Mortes o wpłatach, tylko odpowiedź na zarzut bezprawnego napisania że dupka w maju nie miała opiekuna wirtualnego.
Mortes nie masz obowiązku wpłacać ani złotówki na te czy inne psy, koszt jest podany szacunkowy ile wynosi miesięczne utrzymanie psa w zależności od wagi a nie stawka za dobową opiekę.

A skarbówki to nie Fundacja powinna się obawiać.

Mortes ogłoszenia wszystkich białogonów były na Ciebie i Ty wydałaś Stiwiego, więc nie rozumiem o co chodzi w całej dyskusji?? Ufałam Twojej ocenie ludzi i doświadczeniu że wybierzesz najlepszy dom dla tych zwierząt.

Na Bystrą choc były deklaracje to się jakoś zmyły, choć była mowa o ogłaszaniu tylko ja ją chyba ogłaszam bo nie znalazłam od dłuższego czasu żadnego innego ogłoszenia. Przeczytajcie cały watek Bystrej zanim coś mi zarzucicie...

Psy będące w siedzibie Fundacji są pod jej prawną opieką tak to wygląda. Bo jak kogoś ugryzie to ja będę miała powiatowego kontrolę jak to było w przypadku Maksia, który ugryzł Pana transportującego go do mnie.
Nie ja decyduję o leczeniu tylko weterynarz, ja nie mam kwalifikacji.
Nie będę pisać kolejny raz, że nie prowadzę hotelu bo to już nudne jest... nikt nie jest zobowiązany żadną umową do płacenia na jakiegokolwiek psa pod moją opieką. Fundacja utrzymuje się z darowizn tylko i wyłącznie... logiczne jest to, że jeżeli nie będzie darowizn nie będzie z czego utrzymać zwierząt to nie będzie fundacji w ogóle, deklaracje nazwane tak na dogo to nic innego jak adopcja wirtualna czyli dobrowolna pomoc w opiece nad psem, oczywiście nikt nie musi wpłacać na żadnego psa. Adopcja wirtualna może być jednorazowa albo stała czyli comiesięczna w tej samej kwocie, ale jest dobrowolna i można w każdej chwili z niej zrezygnować. Słuchajcie ja nikogo do nieczego nie zmuszam, Mortes chcesz adoptowac psy bierz całą 8, która jest u mnie za Twoim pośrednictwem.


Bystra żyje ma się świetnie kilka nowych zdjęć i link do fb
[IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10563023_330499653772859_2841131653955058535_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10592706_330499650439526_4228093481893679979_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10599674_330499963772828_15195169135877192_n.jpg[/IMG]

U Stiwiego jeszcze nie minął czas... Podmcent Twój monit jest falstartem... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilomaniak']Co to za sliczność oblizywana przez Bystrą?

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10599674_330499963772828_15195169135877192_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

Według mnie - to Mrówka, ale mogę się mylić bo nie znam dobrze psiaków będących u Habałajówki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak jest osobny wątek Żuczka :)

Przepraszam za nieobecność, nie miałam internetu dopiero wczoraj została wymieniona antena.

MDK to jest Faraon ten psiak z fb, jest w schronisku w Białogardzie cały czas. Wygląda zdecydowanie lepiej, pogoiły mu się rany i przybrał na wadze, nawet zaczął się cieszyć na widok człowieka.

To duże siwe to Mrówka, we wtorek została wysterylizowana i teraz czeka na adopcję. Bardzo miła suczka.

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

Od 12 lipca do 30 sierpnia 2014
darowizna dla Inez lipiec2014r. – Figunia 20zł
Mortes - Dla Kasji do 11 sierpnia – 210zł, Opłata za pobyt Gizmo i Naj do 19 sierpnia 300zł
MDK8- BYSTRA 10,- ŻUCZEK 5,-RODZYNEK 5,-
dla Rodzynka za maj.czerwiec i lipiec – Pikola 150zł
Katarzyna J. - DAROWIZNA DLA INEZ 100zł
Dla Helgi – 130zł Anna L. transport + stała deklaracja
DLA STIWIEGO-SIERPIEN-TERESAA118 – 40zł
Mazowszanka dla Stiwiego za lipiec i sierpień – 20zł
DEKL.STALA RODZYNEK STIVI KASJA- 50zł Anna R.
DAROWIZNA DLA KENZI/BYSTREJ NA SIERPIEŃ 20zł
Dla Gizmo. Michasia 25zł
kaj dla Kasji 25zl
MAKSIO- OLENA84 – SIERPIEŃ 220zł
darowizna dla Inez sierpień2014r. Figunia – 20zł
DAROWIZNA DLA ŻUCZKA, DEKLARACJA STAŁA – DULSKA – 20zł
DAROWIZNA DLA STIVIEGO – EWAB VIII/2014 -120zł
STIVI - DEKLARACJA STAŁA OD ATAO ZA VIII-IX – 20zł
darowizna dla Stiwiego – natie 08.2014 – 10zł
darowizna dla Stiwiego - Anetaks4, darowizna dla Kasji - Anetaks4 – 20zł
darowizna dla Stiwiego/ gluchypies lipiec sierpień – 20zł
darowizna dla Stiwiego Norkowa – 5 zł
Pani Dominika - Kasja – 37zł
DLA BYSTREJ – MARTUCHNY BAZAREK OD-BARTŁOMIEJ L. – 300zł
GizmioiNaj(19.08-19.09.14)od EwaB.MDK.Konfirm13.bric-a-brac.ewa gonzal
es.Aimez_moi.Natie.Ania75.Ajula.Teresa118.Karokaro.Amiga.Yolanowi – 300zł
MDK8- BYSTRA 10,- ŻUCZEK 5,-RODZYNEK 5,-
DEKL.STAŁA RODZYNEK STIVI KASJA – 50ZŁ
DAROWIZNA DLA KENZI/BYSTREJ OD MAJI7 NA WRZESIEŃ – 20zł

DLA BYSTREJ - DARKWATER BAZAREK – 44zł
DLA STIWIEGO-WRZESIEN-TERESAA118 -40zł

[SIZE=3][B][COLOR=#ff0000]Wszystkim Darczyńcą serdecznie dziękuję za pomoc dla psiaków :Rose: [/COLOR][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

W Hałabajówce ogólnie wszystko do przodu, mamy zapas słomy na całą zimę. Kończymy naprawiać jeszcze 3 budy. I od przyszłego tygodnia jak pogoda się nie utrzyma zaczynamy okrywać kojce na zimę, tak żeby nie padało psiakom do środka kiedy zacina deszcz czy śnieg.
Sezon letni nie był obfity w adopcję psiaków dorosłych, za to udało się znaleźć domy dla kilku kotów i 10 szczeniaków. Udało się wyadoptowac dwie starsze sunie i w adopcji jednej pośredniczyliśmy (przeszła w fundacji sterylizację).

Kilka psiaków podupadło na zdrowiu tj. Stiwi, Dayson i Kasja, Rodzynek u którego konieczna była operacja (przepuklina pachwinowa), a kilka się podreperowało m.in. Lamusek, Cezar, Ukki, Ignaś i Jagodzianka.

Fundacja działa od stycznie 2013 roku, w 2015 roku może się ubiegać o status OPP i 1%, a do tego czasu działa tylko dzięki darowizną ludzi o wielkim sercu, za co bardzo gorąco dziękuję w imieniu swoim jak i tych zwierzaków, które znalazły miejsce na przystanek w drodze do nowego lepszego życia. Mam nadzieję że uda się choć niektórym znaleźć kochające domy z prawdziwego zdarzenia.

Link to comment
Share on other sites

Bo foto było robione zaraz po przyjeździe Faraona do schroniska. Udało mu się zdjąć tą nieszczęsną obrożę, po dość ciężkich bojach, bo jest nieufny do ludzi.
Jest praktycznie codziennie przekupowany jakimiś smaczkami...przez weterynarza schroniskowego i już cieszy na jego widok. Były z tego co słyszałam osoby zainteresowane adopcją, Fundacja Węgielek i jeszcze jakaś inna organizacja ale jakoś umarło to i nie wiem czy dalej się ktoś nim interesuje.
Jak nazbieram na obiektyw do aparatu bo mój nie wytrzymał próby czasu i pracy to jak będę w schronisku to zrobię mu aktualne foto. Wygląda znacznie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze zobaczyć wieści z pierwszej ręki po długiej awarii internetu, Hałabajówko. Bardzo proszę o Twoje informacje oraz stanowisko nt sytuacji w poście:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248362-STIVI-stary-%C5%9Blepy-du%C5%BCy-ale-pi%C4%99kny-czy-dostanie-swoj%C4%85-szans%C4%99/page32[/url].

Uważam, że zignorowanie tego posta nie będzie dobrze służyć opinii Fundacji, którą kierujesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...