Jump to content
Dogomania

Syukam psa o cechach podobnych do rottka


Rocki

Recommended Posts

Psa podobnego do rottwilera Czyli jednym słowem kundelka wygądającego jak rotek. Patrzyłam na twój temat (jaki pies jest dobry sla osoby niepełnosprawnej) i myślałam, że ty chcesz psa rasowego z rodowodem. Pragnę cię odrazu uprzedzić, że wtedy możesz kupić psa wyglądająego jak rottwiler, a zachowującego się jak York. Jeśli chcesz mieć psa o pewnym charakterze (co jest bardzo ważne dla osoby niepełnosprawnej) kup sobie rasowca.

Link to comment
Share on other sites

Psiurk@... Mi się zdaje, że źle go zrozumiałaś.

Rockiemu (chyba) chodzi o to, że szuka rasy podobnej do rottka. O podobnych predyspozycjach (także zapewne wyglądzie).

Z tematu, o którym wspomniałaś IMHO wynika, że jemu zależy na tym jaki będzie to pies. Zależy by był ze sprawdzonej hodowli.

Ale być może ja mam problemy z interpretacją... :roll:

Pozdrawiam

Goddy

Link to comment
Share on other sites

No ale dlaczego nie drugi rottek? Pomijajac, ze ten, ktorego masz jest jedyny i niepowtarzalny. Jak bedziesz mial psa innej rasy to i tak go bedziesz porownywal do obecnego.

Ja tam cale zycie chcialam miec rottka i mam. I kazdy nastepny moj pies to bedzie rottek.

Jest duze prawdopodobienstwo, ze najbardziej podbny do rottka bedzie... drugi rottek :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak - też tak kiedyś myślałam, ale trochę roboty się jednak znalazło...chodzi o to, że już mam dość widoku psów, które przypominają jeden wielki kołtun, bo a to coś wypadło, a to chęci zabrakło... Można mówić, że się czepiam, ale już tak mam ;)

Nie przeczę, że charakter mają świetny, ale pies to nie tylko charakter ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Donna tez uważam że lepiej, aby ktoś nie brał kto nie ma zbyt wiele ochoty zajmować się szatą psa.. a jak już ktoś taki weźmie i mu sie znudzi... to lepiej psa obciąć na krótko... chociaż straci swoją sylwetke.. ale cóż... to psy dla miłośników .. jak każdy inny.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie ze sa czasem zaniedbane piechy Ostatnio jak bylam u kolezanki to kobieta do strzyzenia przyprowadzila jej bouvika wygladajacego jak bobtail. Moim zdaniem porzadne wyczesanie raz w tygodniu i 4-5 strzyzen w roku (to wszystko jest minimum) to chyba nie jest az tak duzo. Psa z krtotka sierscia przeciez tez trzeba regularnie szczotkowac. A jednak charakter to wedlug mnie priorytetowa sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem porzadne wyczesanie raz w tygodniu i 4-5 strzyzen w roku (to wszystko jest minimum) to chyba nie jest az tak duzo

Dla Ciebie to oczywiste, dla innych nie. Znam wielu, którym w ogóle nie przeszkadza stan sierści swojego psa - a psu wręcz przeciwnie. Zrozum, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ja nie wiem jak potencjalny zainteresowany podchodzi do sprawy od tej strony - ale moim zadaniem jest uprzedzenie go o ewentualnych problemach z tym związanych. Chyba lepsze to, niż gdyby dowiedział się po fakcie, że "to przecież oczywiste". Zresztą z jego strony i tak zapadła cisza.

Co do charakteru juz się wypowiedziałam.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapadla cisza ale tylko na moment, Bouviery sa extra :D podobnie jak CTR :D ale zdaje sobie sprawe ze nie bebe w stanie dbac o jego wyglad na tyle ile bym chcial poczawszy od czestego czesania po dojazdy do fryziera no taka sytuacje zyciowa :cry: mam rottka nie jest mi latwo wyczesac :x a co by bylo z buvikiem ale dzieki tez slyszalem ze sa one podobne do rottkow jesli macie jeszcze jakies propozycje wpisujcie zapraszam i dziekuje

Link to comment
Share on other sites

donna zgadzam sie z Toba w 100% co do tego ze lepiej zapobiegac niz leczyc Zakladam ze nim Rocki podejmie decyzje o wyoborze jakiejkolwiek rasy to wczesniej dowie sie wiecej szczegolow na jej temat. Tak przynajmniej robi kazdy odpowiedzialny przyszly wlasciciel

A ja tylko uwazam ze ta rasa jest godna polecenia i tyle...ale oczywiscie nie jest to pies dla kazdego

Link to comment
Share on other sites

Elo ojej powiem wam ze zupelnie niewiem co z tym psiakiem chcialbym psiaka sredniej badz duzej wielkosci mocnej budowy i krotkim wloise a do tego szybko uczacego sie i posiadajacego duza chec pracy to bylby moj pies idealny moglby byc terrier rosyjski ale wlosy... pasuje owczarek niemiecki rottek bokser doberman ale mojej rodzince najbardziej podoba sie ca de bou chociaz decyzja nalezy do mnie niewiem czy majorka posiada odpowienia chec pracy moze staffik widzialem jego film z toru agelity (tak to sie pisze?) wygladal na szczesliwego ze wykonuje polecenia ale on jest agresywny dla innych psiakow i zawsze pod gorke korde o Bernardyn ale on podobno mono sie slini z mastifem podobna sytuacja moze Akita Amerykanski niewiem ktos moglby mi go przyblizyc ktos mial badz ma z nimi stycznosc ludzie jaki to dylemat wybrac psiaka Zreszta dobrze wiecie) a moze jeszcze jeden rottek moj posiada te wszystkie cechy tak mi sie wydaje ktore powinien (ale to Rocki jest rottweilerem), a co mam zrobic ze labki mi nie zabardzo leza to byloby chyba niebardzo madre gdybym go wzia prawda(chociaz niewatpie ze bym go tez pokochal) doradzcie cos? ma ktos ca de bou? jakie one sa, widzial je ktos na torze, myslicie ze terriery byly by lepsze na assista od molosa ogolnie zecz biorac a baucerony? no kurde glupi jestem. A do specjalisty zglosil bym sie z trzema gora czterema rasami (jakby wam sie chcialo napiszcie pare ras ktore waszym zdaniem by byly najodpowidniejsze powiedzmy cztery oki) a nie z pietnastoma bo bylbym chyba smieszny (pewnie juz jestem) piszcie zobacze ktore psy beda najczesciej wymieniane. Dzieki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...