Jump to content
Dogomania

Pasta czy płyn?


paula9400

Recommended Posts

Witam.

Wiem że pewnie podobny post już był i gdybym miała choć odrobinę czasu to pewnie znalazłabym odpowiedź na moje pytanie, ale niestety go nie mam a chciałabym otrzymać dosyć dobrą i szybką radę ;-)

Chodzi oczywiście o zęby mojego psa.
Jest na nich kamień oraz nie ukrywam że moja suczka ma nieświeży oddech. Próbowałam już czyszczenia zębów szczoteczką ( taką psią, zwykłą - nie nakładaną na palce) ale moja suczka nie za bardzo to lubi. Mieli w buzi tą pastę i nie daje sobie otworzyć szczęki, żeby dobrze wyczyścić ząbki co oczywiście mija się z celem.

Szukałam ostatnio na allegro coś co mogłoby mi pomóc - czyli innych sposobów mycia zębów. Znalazłam płyn który dolewa się do wody. Podobno usuwa on kamień oraz zwalcza nieświeży oddech. Co o tym myślicie? Nie zaszkodziłoby to mojemu psu? Próbowaliście już podobnych metod? A jeśli nie płyn to jak skutecznie szczotkować psie ząbki ?? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!

Link to comment
Share on other sites

płyn który dolewa się do wody na pewno nie rozp.kamienia nazębnego,nie zaszkodzi na pewno psiakowi-przeciez to prep.ddla psów/kotów.inna kwestia-czy pies będzie taka wode pił.jeśłi kamień jest spory to radziłabym najpierw usunąć u weta a potem wdrożyć pastę do zębów dla psów.
jeśli twój pies nie toleruje szczotki sa prep.które rozsmarowuje sie po zębach bez użycia szczotki np.orozyme.
zęby psie myje się bardzo podobnie jak ludzkie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Higiena jamy ustnej naszych zwierzaków nie jest prosta, ale stosując regularne zabiegi zdecydowanie można ograniczyć problem. Po pierwsze jeśli kamień nazębny już się odłożył usunięcie go domowymi sposobami nie będzie możliwe ani skuteczne, konieczna będzie wizyta u weterynarza, który mechanicznie usunie nalot (dokładnie tak jak u ludzi). Natomiast jest wiele sposobów aby ograniczyć powstawanie kamienia nazębnego i eliminować jego odkładanie oraz eliminować nieprzyjemny zapach.
[URL]http://jezozwierz.com.pl/c/37/higiena-pyszczka-pielegnacja-dla-psa.html,1.html[/URL]
Czyściki nakładane na palec, specjalnie profilowane zabawki gumowe i sznurkowe, płyny do dezynfekcji itd. Powinniśmy także pamiętać o właściwej diecie naszych czworonogów (podając im słodycze szkodzimy!)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...