Jump to content
Dogomania

Trymowanie, skubanie glowy spaniela


Chilla

Recommended Posts

Moja spanielka (czarna) ma 10 miesiecy i jej grzywka juz jest bardzo dluga zaczelam ja skubac i nie bardzo wiem jak to powinno wygladac. Czy dam rade wyskubac wszystko zeby jej glowka byla gladka czy musze sie wspomoc maszynka czy innym sprzetem groomerskim. Bardzo prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie żadna maszynka do głowy! Najlepiej wyskubać, ewentualnie wytrymować trymerem hakowym Mars Home 1,5mm.
Do skubania włos musi być dojrzały, czyli łatwo wychodzić bez sprawiania psu bólu - w tym wieku powinien już być dobry do wyskubania.
Najprościej jest chwytać fałdkę skóry między kciuk i palec wskazujący ,a drugą ręką wyskubywać te najdłuższe włosy. I tak kawałek po kawałku... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Coceromanko wlasnie problem polega na tym ze ten wlos wychodzi dosc ciezko i po kilka wlosow nie wiem czy jeszcze poczekac czy to tak ma byc. Musze sie przyznac ze raz glowe miala golona maszynka przez mojego fryzjera ktory przysiegal ze wyskubuje wlos z glowy:oops: Prosze pomoz

Link to comment
Share on other sites

Uuu...to bardzo "podziękuj" fryzjerowi .... bo włos po zgoleniu bardzo źle się skubie i potrzeba naprawdę dużo czasu żeby jako-tako wrócił do formy. Ale skoro był zgolony i nie chce dać się skubać to spróbuj użyć trymera Mars Home (idealnie byłoby w dwóch gęstościach 3,5 i 1,5mm - ale i tym gęściejszym powinno powoli dać się pracować). Przy takiej głowie to najlepszy sposób,ale też trzeba wyczesywać stopniowo,żeby nie podrażnić skóry intensywnym wyczesywaniem ...

Link to comment
Share on other sites

Gdzie moge kupic taki trymer moge prosic jakas stronke. Czesze ja codziennie i wyskubujemy. Moze powoli cos z tego bedzie. Jeszcze mam jedno pytanie. Chodzi mi o ,,firanke" na dole. Ona ma jeszcze szczeniecy puch tam. Czy to tez wyskubywac czy lepiej obciac bo zauwazylam ze ona coraz czesciej sie drapie i robia jej sie tam koltuny.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj są:
[url]http://germapol.istore.pl/pl,category,183995,coat,king,home.html[/url]
Firankę u dołu możesz przeskubywać, albo przeczesywać tym Marsem (do tego byłby lepszy o rozstawie 3,5mm). Trzeba tylko pamiętać,żeby z trymera nie zdejmować całego włosa jak już się nazbiera - zawsze zostawia się troszkę). Do tego polecam sei kosmetyków Botaniqa Love me Long + detangler z tej firmy (wypróbowane na naszych 10 cockrach i na moich klientach), włos zdecydowanie mniej się kołtuni.

Link to comment
Share on other sites

Czy to jest ten sam trymer [url]http://www.groomers-online.com/product.php/1728/mars-19-blade-disposable-coat-king[/url] i [url]http://www.groomers-online.com/product.php/1729/mars-10-blade-disposable-coat-king[/url]. Prosze doradz mi jeszcze jakie sa dobre nozyczki i degazowki do tego radzaju sierci oraz szampon

Link to comment
Share on other sites

Tak, to są te trymery. Dobre nożyczki, to ostre nożyczki i dobrze leżące w ręce...a degażówki polecam dwustronne.
Jeśli chodzi o kosmetyki, to ja ostatnio zachwyciłam się serią Botaniqa - Love me Long (szampon + odżywka) i detangler tej firmy.
Przetestowane na naszych 10 cockerach w domu (wystawowych) i na moich klientach w salonie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...