Jump to content
Dogomania

pomoc w wyborze psa beagl może husky ?


kamil92

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też nie twierdzę, że wszyscy hodowcy ze ZKwP są idealni.
Ostatnio zgłaszałam m.in. do Zarządu Głównego 3 hodowle, które są zarejestrowane w ZKwP, a jednocześnie w jakimś nowym pseudo stowarzyszeniu.

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że kupując psa od hodowcy ze ZKwP mamy większą szansę na to, że nasz pies będzie zdrowy i odpowiednio zsocjalizowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']
Ostatnio zgłaszałam m.in. do Zarządu Głównego 3 hodowle, które są zarejestrowane w ZKwP, a jednocześnie w jakimś nowym pseudo stowarzyszeniu. [/QUOTE],
pisałaś jakieś pismo czy dzwoniłaś? wpadło mi w ręce ogłoszenie typa rozmnażającego ONki zarejestrowanego i w ZKwP i w nowo powstałym tworze to trzeba by to też zgłosić.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam pisma e-mailem, na adresy: [FONT=arial][email protected], [/FONT][FONT=arial][email protected] oraz na maila oddziału, do którego należy dana hodowla (tj. tak podejrzewam, po mieście w którym znajduje się hodowla). Jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać moje pismo jako wzór.

Co się dzieje z tymi owczarkami niemieckimi? Ja zgłaszałam dwie takie hodowle. Szukałam hodowli owczarków dla kolegi. Długo nie szukałam, a znalazłam aż dwie ''lewe'' hodowle [/FONT]:shake:

Link to comment
Share on other sites

Do założyciela wątku:
Jest kilka ważnych punktów, o których każdy przyszły psiarz powinien wiedzieć, zanim psiarzem zostanie. Po kolei:
1. Nie kieruj się tylko wyglądem psa. Poczytaj o charakterze, historii i przeznaczeniu danej rasy, zastanów się, czy podołasz opiece nad takim typem zwierzęcia, czy ten konkretny charakter pasuje do twojego trybu życia i czy jesteś w stanie zapewnić psu odpowiednią dla jego potrzeb ilość wysiłku fizycznego i intelektualnego. Na razie wybierasz psy, żeby szpanować - albo modne, albo takie "łaaaał - łajka, a co to za rasa, moge zobaczyć?" Bez pojęcia o przeznaczeniu tych ras.
2. Poczytaj o pseudohodowlach. Po prostu poczytaj. Ostatnio policja np. zamknęła "hodowlę", gdzie było 15 psów róznych ras, w tym suki z maleńkimi szczeniętami. WSZYSTKIE te psy były kradzione, a nastepnie suki rodziły co cieczka. Chcesz się przyłożyć do bardzo bezlitosnego procederu, jakim jest powolne zabijanie suk dla zysku, a przy okazji produkcja chorych, słabych szczeniąt - nie czarujmy się, dwa mioty rocznie wyniszczają sukę fizycznie, do tego kiepskiej jakości zarcie, np. spleśniały chleb - to nie są dobre warunki do rozwoju płodów. I nie wymyślam jakichś cudów z kosmosu, takich hodowli rocznie zamyka się kilkadziesiąt, a to pewnie w granicach 10% wszystkich prosperujących pseudo w kraju.
3. Poczytaj, czym jest rodowód. To nie jest objaw snobizmu, ze hohoho, alem se rasowca strzelił. Nie, to jest pokazanie, że świadomie decydujesz się na psa i wiesz dokładnie, czego oczekujesz, jakie masz wymagania.
4. Zastanów sie, czy na pewno zawsze będziesz w stanie minimum jeden długi spacer dziennie zapewnić. Pies naprawdę nie może całe życie siedzieć w ogrodzie, bo zwyczajnie zacznie szukac okazji, zeby dać nogę, będzie ignorował człowieka, w skrajnych przypadkach nawet pojawia się agresja z nudów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...