Jump to content
Dogomania

Potrzebuję szybkiej rady! To Pilne- w sprawie trymowania


AlaNowak

Recommended Posts

Witam! Przepraszam, bo może był już taki wątek,ale natychmiast potrzebuje porady...:( Chciałabym zapytać ile przed wystawą pies powinien być wytrymowany??? Mam wybór, czy trymować jutro czy poczekać do 25, na 3 dni przed wystawą. pomocy, piszcie, bo ja się nei znam, a decyzję musze podjąć do jutrw w południe!

Link to comment
Share on other sites

Polecana przez wiele osób fryzjerka powiedziała, że by go wytrymowała, na forum basenji nie bedzie nikt wiedzial, bo tylko jedna hodowla w Polsce-z tejze pochodzi moj pies- przygotowuje swoje psy przed wystawą(chodzi mi o strzyzenie i inne powazniejsze zabiegi pielegnacyjne). Poza tym Szwedzi, Finowie itd przygotowuja w ten sposob.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YaBear-CubCammy']Witam! Przepraszam, bo może był już taki wątek,ale natychmiast potrzebuje porady...:( Chciałabym zapytać ile przed wystawą pies powinien być wytrymowany??? Mam wybór, czy trymować jutro czy poczekać do 25, na 3 dni przed wystawą. pomocy, piszcie, bo ja się nei znam, a decyzję musze podjąć do jutrw w południe![/quote]

Uwazam że powinnas wytrymowac pieska jutro.
Bezposrednio przed wystawą robi sie drobne poprawki .
I jak najbardziej Basenji mozesz delikatnie podtrymować, o strzyżeniu nie ma oczywiście mowy przy tej rasie .
Z ciekawości zapytam jakiego trymera chcesz uzyc ?, i czy juz kiedys trymowałaś psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Alusiu a jesteś pewna, że Twój trywer "wyciąga" włos a nie obcina?
Bo jeśli nie obcina to basenji YeBear będzie miejscami łysy :roll:[/quote]

Zgadzam sie z Tobą.
Dlatego moje pytanie o rodzaj trymera i o doświadczenie.

Ja osobiście uzyłabym tzw zerówki, ktora nie narobi nierowności a napewno da efekt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Coś mi się tu nie zgadza. Mam basenji w domu od dobrych kilku lat (wcześniej sznaucery olbrzymy). I pierwsze słyszę, aby strzyc baski przed wystawą... A trymowanie - no cóż. O tym tez nie słyszałam... No, chyba, że psiak ma problemy z sierścią....

Nieprawdą jest, że inne hodowle w Polsce nie przygotowują swoich basków do wystaw. Przygotowują. Ale poprawki robi się w taki sposób, aby poprawki te nie były widoczne. Podcina się w łosy na ogonie, niektórzy golą włosy-fibrysy na pyszczku.

Może akurat ten psiak przechodzi okres linienia? Ale nawet w takim przypadku lepsze jest wyczesywanie niż strzyżenie/trymowanie.

Alu, napisz, o co chodzi z Twoim baskiem.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Sorry może teraz strzele gafe ale tych psów się nie trymuje, jak już to strzyże na 3-4 dni przed wystawą.

Sprawdź na gr.V tam powinni wiedzieć cos więcej i może nawet kogos Ci polecą:cool3:[/quote]
Odpowiedzi przez ciebie udzielane są żenujące. W pewnym wątku napisałaś, że psy szorstkowłose się kąpie przed trymowaniem i że się pocą :shake: ( na szczęście te twoje wypowiedzi zostały usunięte).
Teraz poruszasz temat dotyczący basenji (jedna wielka głupota). Wraz z Alusią nie macie pojęcia o tematach, w których zabieracie głos. Ja i moi znajomi groomerzy mamy niezły ubaw z tego co wypisujecie. Ale nie wszyscy czytający to forum są zawodowcami i jeszcze wezmą wasze "porady" na serio. Więc błagam nie wypowiadajcie się już na techniczne tematy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokoko']Odpowiedzi przez ciebie udzielane są żenujące. W pewnym wątku napisałaś, że psy szorstkowłose się kąpie przed trymowaniem i że się pocą :shake: ( na szczęście te twoje wypowiedzi zostały usunięte).
Teraz poruszasz temat dotyczący basenji (jedna wielka głupota). Wraz z Alusią nie macie pojęcia o tematach, w których zabieracie głos. Ja i moi znajomi groomerzy mamy niezły ubaw z tego co wypisujecie. Ale nie wszyscy czytający to forum są zawodowcami i jeszcze wezmą wasze "porady" na serio. Więc błagam nie wypowiadajcie się już na techniczne tematy.[/quote]

Zawsze mozesz napisac cos mniej żenującego, o ile masz cokolwiek do powiedzenia w jakiejkolwiek sprawie .

Udziel porady wraz ze twoimi znajomymi gromerami może bedzie można czegoś sie od was " zawodowców" nauczyć. W końcu tu potrzeba rad doświadczonych fachowców - Więc wypowiedz się .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokoko']Odpowiedzi przez ciebie udzielane są żenujące. W pewnym wątku napisałaś, że psy szorstkowłose się kąpie przed trymowaniem i że się pocą :shake: ( na szczęście te twoje wypowiedzi zostały usunięte).
Teraz poruszasz temat dotyczący basenji (jedna wielka głupota). Wraz z Alusią nie macie pojęcia o tematach, w których zabieracie głos. Ja i moi znajomi groomerzy mamy niezły ubaw z tego co wypisujecie. Ale nie wszyscy czytający to forum są zawodowcami i jeszcze wezmą wasze "porady" na serio. Więc błagam nie wypowiadajcie się już na techniczne tematy.[/quote]

Zawsze mozesz napisac cos mniej żenującego, o ile masz cokolwiek do powiedzenia w jakiejkolwiek sprawie .

Udziel porady wraz ze twoimi znajomymi gromerami może bedzie można
czegoś sie od was " zawodowców" nauczyć. W końcu tu potrzeba rad doświadczonych fachowców - Więc wypowiedz się .

Jednak wydaje mi sie ze gdybyś był ( była), FACHOWCEM smiałbyś ( smiałabyś) się pod nosem czytając to , a nie pisząc o tym na forum publicznym.
Takie zachowania są przejawem....., no cóz na pewno nie profesjonalizmu.

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Zaciekawił mnie ten temat. Sama mam dwa basenji i piersze słysze o strzyżeniu i trymowaniu akurat tej rasy. Tak naprawde to co napisała Asiaczek podczas linienia konieczne jest wyczesywanie "trymowanie" ale gdy go nie ma jest to bez celowe i nie konieczne. Basenji to rasa, która nie wymaga wielu przygotowań kosmetycznych przed wystawami i mnie to bardzo cieszy. Jestem Alu bardzo ciekawa jak w Loango przygotowują swoje psy kosmetycznie przed wystawami, bo nie zauważyłam nigdy różnic mniędzy ich psami, a innymi pokazywanymi na wystawach, jeżeli chodzi o zadbanie o sierść. Może opisz jak wygladają takie zabiegi. Prawdopodobnie przyczyną jest zmiana okrywy włosowej, ale może to być też kwestia żywienia. Przeczytaj sobie we wzorcu jaka powinna być szata itp, jeżeli nie jesteś pewna. Chyba, że pojawiły się długowłose basenji :lol: . Ja widziałam twojego Bibiego wprawdzie dawno, ale nie zauważyłam u niego nieprawidłowego włosia. Wiesz niektórym tylko wydaje się, że są wyrocznią, a tak naprawde trzeba troche obiektywnie patrzeć na pewne rzeczy i nie brać wszystkiego co ludzie mówią tak poważnie, bo często nie mają racji o czym sama się przekonałam. Trzeba podchodzić do nie których spraw z odpowiednim dystansem.
Pozdrawiam Aga

Link to comment
Share on other sites

[B]Agabass[/B] - bardzo dobrze to ujęłaś. Dzięki.

A Ala wywołała temat i nie odpowiada. Oj, nieładnie... [B]YaBear-CubCammy [/B]- napisz parę słów. Czy rzeczywiście chodzisz do fryzjera z Bibim?!:crazyeye: I co fryzjer "robi" przy nim? Jestem tego baaardzo ciekawa... no i ile to kosztuje...;)
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam wrażenie, że zarówno Alusia jak i Hania nie tylko nie mają bladego pojęcia o groomingu (wystarczy poczytać ostatnie posty w wątku "a może by tak galeria") ale także nie znają wzorców i wyglądu poszczególnych ras. Gdyby wiedziały jak wygląda basenji nie wypisywałyby nonsensów na temat trymowania czy tym bardziej strzyżenia psów tej rasy. Łatwo się obrażać na osoby, które wytykają im ignorancję jednak chyba nie tędy droga. Czy nie prościej nie wypowiadać się na tematy, w których nie jest się zbyt lotnym i zaczekać jak wypowiedzą się specjaliści. Tak jak w przypadku właścicieli i hodowców, którzy wypowiedzieli się powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...