Jump to content
Dogomania

Dmuchanie na zimne......jestem wieśniakiem powiedzcie co mi grozi.


klewinowo

Recommended Posts

Nie pamiętam gdzie, ale był przypadek, że na ogrodzony tylko w części teren wszedł facet z kijem, grubym kosturem. Zaatakował psa, mieszańca wielkości owczarka- pies go ugryzł może dwa razy. Facet karany, wszyscy w wiosce wiedzieli, że kradnie. Tłumaczył się, że zabolała go noga i chciał, żeby go do lekarza podwieźli, a pies zaatakował go, bo zobaczył kij i on musiał się bronić.
Pamiętam też sprawę włamywacza, który włamał się do mieszkania w bloku i został dotkliwie pogryziony przez psa. Właściciel dostał karę za to, ze nie zabezpieczył psa- jak widać zamknięcie psa w mieszkaniu nie wystarczy, że na klatce schodowej nie było tabliczki informującej, że tu mieszka groźny pies.
Więc hipotetycznie- jeśli na twoją posesję wtargnię np. dwóch kolesi z łomem i kijami i zaczną okładać psy- te zachowają się jak stado i będą się bronić. Sąd będzie miał w d...., że chcieli cię okraść i do tego zabić- będzie rozpatrywał opcję, że nie zabezpieczyłeś psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ale to nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz. masz obowiązek odpowiednio psy zabezpieczyć, a żaden sąd nie uzna, ze latające luzem psy bez ogrodzenia są odpowiednio zabezpieczone. polecam artykuł: [URL]http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/18582/Turystka_weszla_na_prywatna_posesje_i_pogryzl_ja_pies_Sad_skazal_wlasciciela_na_grzywne.html[/URL]
mimo, ze pies uwiązany, na własnym podwórku to i tak winien właściciel:shake:[/QUOTE]

Dziękuję........ zawsze wiedziałem że przyszło mi życ w chorym kraju powiem Ci szczerze ze po przeczytaniu tego artykułu dochodze do wniosku ze nieważne czy będzie ogrodzenie czy nie i tak wienn pies i ja wiec po co wpędzać sie w koszta?
Ale generalnie dziękuje wiem co mnie czeka............ :-)

[B]zuzikowa
[/B]to co piszesz to najnormalniejszy bełkot nie wnoszący dokładnie do sprawy już wyżej [B]Kyu[/B]coś wspominała o spamowaniu......
śledząc niektóre dyskusje wiem ze są prawnicy znające literę prawa wierze ze zabiorą głos bo jak się okazuje problem nie dotyczy tylko mnie :-)
dywagacje "wszystkowiedzących najlepiej" nie wniosą nic nowego i nie wyjaśnią sprawy :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klewinowo']Dziękuję........ zawsze wiedziałem że przyszło mi życ w chorym kraju powiem Ci szczerze ze po przeczytaniu tego artykułu dochodze do wniosku ze nieważne czy będzie ogrodzenie czy nie i tak wienn pies i ja wiec po co wpędzać sie w koszta?
Ale generalnie dziękuje wiem co mnie czeka............ :-)

[B]zuzikowa
[/B]to co piszesz to najnormalniejszy bełkot nie wnoszący dokładnie do sprawy już wyżej [B]Kyu[/B]coś wspominała o spamowaniu......
śledząc niektóre dyskusje wiem ze są prawnicy znające literę prawa wierze ze zabiorą głos bo jak się okazuje problem nie dotyczy tylko mnie :-)
dywagacje "wszystkowiedzących najlepiej" nie wniosą nic nowego i nie wyjaśnią sprawy :-)[/QUOTE]

Cóż, faktycznie, tam gdzie jest zainteresowanie tylko własną D,wszystko inne bedzie bełkotem i niczego do sprawy nie wniesie.
Czy chore jest to, że właściciel odpowiada za swoje zwierzęta i ze sposobu ich zabezpieczenia musi się tłumaczyć? :roll:

Na dalsze puste dywagacje pt. jak ochronić siebie nie robiąc nic, nie mam ochoty.

ps. grzeczność (o którą tak się upominałeś) wymagałaby, by poprawnie napisać nick osoby, do której się zwracasz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...