Jump to content
Dogomania

Starsi państwo przygarneli GROMADĘ zwierzaków ,wieś Mętków. CD.starego watku


Javena

Recommended Posts

 

Ciąg dalszy watku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/105861-Starsi-państwo-przygarnęli-18kotów-i-5psów!-Wieś-ich-wyklęła-MĘTKÓW-C-D-fotki-s-2i3[/URL]



Dotyczy państwa, ktorzy jako jedyni we wsi przemują się losem zwierząt.
Państwo mają razem 1100 zł....obecnie Pan jest z zawodu architektem, jak jeszcze był sprawny to coś sobie dorobił ,ale jest schorowany i nie ma juz tyle siły.
Mimo słabego stanu zdrowia, podeszłego wieku i ogromnej pracy i kosztów związaych ze zwierzakami, państwo niesamowicie o nie dbają. W mieszkaniu jest czyściutko , zwierzaczki nakarmione, wygłaskane, szczęśliwe. Państwo rezygnują z leków dla siebie, przez co są już w dość ciężkim stanie (zwłaszcza pan).

Najbardziej bulwersujące w tej sprawie jest to, że te zwierzęta zostały państwu niemal "wciśnięte". Kiedyś działali w pewnej organizacji na rzecz zwierząt . Poświęcili 6 lat swojego życia na opiekę nad kotami w kociarni tej organizacji. Poproszono ich, by zamieszkali tam z kotami .
Zgodzili się, porzucając wszystko (mieszkali w Krakowie). Historia skończyła się tak, że w końcu fundacja się zwinęła, budynek został sprzedany,a oni znaleźli się z kotami na bruku.

Kupili na szybko domek w Mętkowie i zabrali część kotów, które wówczas zostały bez opieki, zamknięte w nieogrzewanym budynku. Nie dali rady zabrać wszystkich.... Pani płakała za Dziaduniem, który nie miał zębów i mu specjalnie gotowała miękkie, a następcy państwa , kotom sypali tylko suche. Dziadunio umarł z głodu, o co oskarżyli państwa o zagłodzenie! Albo kicia która panicznie bała się innych kotów, a wrzucono ją do stada innych, choć państwo izolowali.... Takich historii jest mnóstwo....

Tak opisywały swoją wizytę założycielki poprzedniego wątku.


Siedziałyśmy z Hanek i słuchałyśmy tych strasznych historii... Państwo pokazywali nam zdjęcia. Kiedyś mieli charty. Jeździli z nimi na wystawy i próby biegowe, a także odkupywali od kłusowników charty mieszkające przy budach. Mieli najlepsze charty w Polsce swego czasu. Widziałyśmy zdjęcia.
Pan był sędzią kynologicznym. To wszystko poświęcili dla maleńkiego domku we wsi, która ich nienawidzi, bo są inni. Bo mają stado niechcianych zwierząt i żyją dla nich....

Pieski i kotki są leczone, sterylizowane, kastrowane. 1 z psów - Kajtek - cierpi na pęcherzycę - chorobę genetyczną (pochodzi ze związku matki z synem od pewnej namnażaczki ze wsi). Cały czas dostaje Encorton, inaczej bardzo cierpi. Jednak długo już nie pożyje i tak....
Bardzo chcemy pomóc państwu, oni fizycznie nie dają już rady.

To smutne, że ci państwo poświęcili całe swoje życie pomocy zwierzętom, a teraz kiedy sami potrzebują pomocy, wszyscy się od nich odwrócili! Są wykształceni, mieli normalne życie. Zostali wykorzystani z powodu dobrego serca i prawdziwej, szczerej miłości do zwierząt!!!! A teraz żyją niemal na marginesie społecznym....
(edit: ) Na życzenie grupy osób związanej z fundacją, w której niegdyś działali państwo, nadmieniam, że informacje dotyczące tamtej fundacji pochodzą jedynie od państwa i nie zostały przeze mnie ani nikogo z zewnątrz sprawdzane,chociaz sa u państwa dokumenty dotyczace tej sprawy.
Tym niemniej nie mamy zamiaru tego robić, bo tamta sprawa jest już raczej zamknięta i nie ma sensu wracać do niej i rozdrapywać tylko po to, by potwierdzić czyjąś wersję.
Założenie tego wątku i działania związane z państwem mają jedynie na celu pomoc im oraz ich zwierzakom w chwili obecnej.
Wątek nie dotyczy tamtej fundacji i jej temat nie będzie już kontynuowany.


Założyłam nowy wątek ,bo osoby ,które go zakładały nie zaglądaja na dogo ,albo sporadycznie . Wątek umierał śmiercia naturalną.

Mam nadzieję ,że choc troche się to zmieni. Dziekuję wszystkim ,którzy zainteresowali się tymi starszymi ludzmi .


Proszę, pomóżmy im i ich zwierzaczkom, dla których żyją....


OBECNIE pozostaje u Państwa K. 10 kotków ,które znacznie sie postarzały i 4 psy . Kajtuś i Misio ,którzy mają juz dożywocie. Wszystkie kotki były i sa do adopcji jak również dwa pieski ,ale jak do tej pory tylko kilka kotków znalazło domy i to te młodsze .Te które zostały ,zaczynają chorować. Nie mozemy przeciez tych ludzi zostawic samym sobie ,tylko dlatego ,że mają zwierzeta starsze i nie adopcyjne.

Misia (zdjecie poniżej) i Dolar są do adopcji.

Najbardziej potrzebna jest karma i żwirek .

Idealnym rozwiazaniem odnosnie karmy ,byłaby wysyłka kurierem ,bo chcąc kupić coś taniej trzeba jechać kilka kilomerów do miasta . A tu zdrowia i sił coraz mniej.










Chciałabym podziekować P.Bożenie ,która od dłuższego czasu pomagała , wpłacając na konto Fundacji pieniądze.
To była jedyna pomoc. Jednak chwilowo znajduje sie w dołku finansowym,o czym powiadomiła Fundacje.
Pani Bozena nie jest zalogowana ,ale podczytywała wątek i mam nadzieję ,że trafi równiez tutaj.



 

Edited by Javena
Link to comment
Share on other sites


Potrzeby .

1.Karma miękka dla kotków

2. Karma dla piesków ,moze byc sucha,mokra,wszystko jedzą.
3. Żwirek dla kotków ,żeby nie trzeba było jeżdzic po wióry az pod Zator.
4.Leki dla Kajtka.
5. Pomoc w leczeniu ,jesli zajdzie potrzeba.
6. Mysle ,że pomoc w kupnie środków czystosci ,jeśli wystarczy pieniedzy.

Narazie ZWIERZĄTKA SA ZABEZPIECZONE ,za co bardzo dziekuję wszystkim ofiarodawcom.

Jedna ,anonimowa dogomaniaczka ,wysłała 100 zł .Pani Danusia wszystkie zwierzaki odrobaczyła. Dziekuje serdecznie.

Jesli czegoś braknie, Państwo K. mnie poinformują.

Edited by Javena
Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=#4b0082][B]Lista dogomaniaczek(ów) oferujacych pomoc.[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]Poker[/B] > jakąs wpłate na karme.
[B]
Sleepingbyday[/B]> coś dorzuci
[B]
Gusiaczek[/B] > jakąś kwotę z bazarku
[B]
Ziutka [/B]> cos dorzuci .

[B]
Obraczus87 [/B]> Skromny grosik

[B]majowa[/B] > żwirek
[B]
Olena [/B] > mysli:razz:


[B][COLOR=#4b0082][SIZE=4]Paczki wysłane[/SIZE][/COLOR][/B]:multi:



[B]mestudio[/B]> paczka z karmą
[B]
tz.mestudio[/B] >karma Josera >20 kg> zwirek
[B]
Elig[/B] > paczka [I]24 puszki x 1245g karma dla psow = 29,88 kg
60 puszek x 415 g karma dla kotow = [I]24,90 kg
[/I][/I][B]
Agusia Z[/B] > paczka

[B]arim [/B]>paczka żywnosciowa ,Swiateczna
[B]
cisowianka[/B] >leki i saszetki dla kotów.[COLOR=#000000]lek Aziothoprine, kilka saszetek dla kotów(zestaw po 6 szt) 4 puszki małe, torebka ryżu, makaron i legowisko.

[/COLOR][B]jkp [/B] > zwirek,obrożę,puszki dla kotków ,karma sucha itc.

Edited by Javena
Link to comment
Share on other sites

SKARBONKA DLA PAŃSTWA K....2013r
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
5 III> 110 zł z bazarku >Javena
11.III > Gusiaczek 96 zł z bazarku
11. III > 3x> 20 zł
20. III> arim 20 zł
W kasie mamy
......> 246 zł
Szczepienia > 160 zł > zostało >86 zł karma dla kotków> 84,25 = 1,75 zł--------------------------------------------------------------------
22 VIII >agusiazet>100zł
22 VIII >jkp > 300zł
26 VIII >Javena 20 zł
29 IX > Majowa >50 zł
Razem 471,75 - 184 zł karma =
287
zł75 gr

+120 zł bazarek ogłoszeniowy
Mamy w kasie 407,75 gr -185,40gr
29 XI - ZAKUPIONA KARMA NA KWOTĘ 185,40
ZOSTAŁO 222 ZŁ 35 GR
--------------------------------------------------------------------------------------
skarbonka państwa na rok 2014

12. 02.2014, zakupiono żwirek i karme dla kotków
za kwotę 193,18 .

222,35 -193,18 = 30 ,17 zostało na marzec
145 zł> bazarek ogłoszeniowy +30,17=
175,17 na kwiecień
Zakupiona karma na kwotę 138,20
zostało w kasie
36,97 zł

Lipiec 2014
 

DOSZŁA

WPŁATA od

  • Arim>50 zł
  • Olena84>50 zł
  • TZmestudio 50 zł
  • majowa >30 zł
  • mamy 216,97zł

216,97 - 216,40 zakupiona karma. Zostało 57 gr.

WRZESIEŃ
Z bazarku ogłoszeniowego mam 115 zł

Ocelot 30 zł
Razem
145,57 zł.

Zakupiony żwirek   we   wrześniu  74,89  

                                      

145,57 - 74.89 =  70 zł ,68 gr.

grudzień 2014

Bazarek   42 zł  +  70, 68gr  = 112, 68 zł
Rok 2015

 

13 IV > Javena 20 zł

Zakupiono żwirek za kwotę 70 zł, w kasie jest   -50 zł 

  13 V>   sleepingbyday > wysłała 25 zł  jest   -25 zł

19 V > ANONIM > przesłał 300 zł  >zostało 275 zł 

22  V > Javena 25 zł  

w kasie mamy 300 zł

Zakupiono karmę za 173,90  zł  .  Na dzień 7 IX w kasie mamy  126, 10 zł

Zakupiona karma > 119 zł . 

25 XI  w kasie zostało 7zł 10gr.

ROK 2016

Marzec

Wpłata  

Javena 50 zł + 7zł   = 57 zł

mestudio >?32 zł

zakupiono karmę  za 89 zł

 

Arim - paczka 

Olena84 - paczka.

 

Lipiec 2016 

100 zł  ode mnie  zakupiono żwirek  85 zł zostało >  15 zł  w skarbonce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']czy zwierzaki jedzą jakąś specjalistyczną karmę?
koty to chyba staruszki co?[/QUOTE]
Tak ,wszystkie już sa w podeszłym wieku .Dowiem sie jaką karmę jedzą.

Dziekuje serdecznie ,ze jestescie ze mna.

Edited by Javena
Link to comment
Share on other sites

Melduję się i tu.
Jakie leki są potrzebne dla państwa, ewentualnie inne rzeczy.
Na karmę wpłacę.
Jeżeli państwo są bardzo chorzy, to należy się im dodatek opiekuńczy. Może trzeba im pomóc w załatwieniu dopłaty np. na opał. Wychodzi na to ,że mają bardzo niski dochód na osobę.

Link to comment
Share on other sites

No dobra:
1. nowy watek jest
2. skarbnik na zrzutę jest
3. karma na już została zamówiona (proszę o potwierdzenie jak już dojdzie)

4. brak informacji o najpilniejszych potrzebach
5. brak informacji o najpilniejszych potrzebach dla ludzi
6. trzeba rozwiązać sprawę weterynarza (finansowania) - tam jest prawdziwy dom starczy

7. wydaje mi się że trzeba się rozliczyć z fundacją która do tej pory pomagała tym Państwu. Nie mogę znaleźć informacji czy przy tych zbiórkach to coś zostało, czy jest niedobór który trzeba wyrównać.

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja, dziekuje za nowy watek:)

Wczoraj wyslalam do Państwa karme :
[I][B]24 puszki x 1245g karma dla psow = 29,88 kg
60 puszek x 415 g karma dla kotow[/B][/I] = [B][I]24,90 kg[/I][/B]

Firma kurierska Siódemka nr przesylki :[COLOR=#000080][I]8030050905217[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Jestem i ja, dziekuje za nowy watek:)

Wczoraj wyslalam do Państwa karme :
[I][B]24 puszki x 1245g karma dla psow = 29,88 kg
60 puszek x 415 g karma dla kotow[/B][/I] = [B][I]24,90 kg[/I][/B]

Firma kurierska Siódemka nr przesylki :[COLOR=#000080][I]8030050905217[/I][/COLOR][/QUOTE]
Elig bardzo dziekuję. Musisz mi wyjaśnic nieco jak to wysyłac. Własnie mam problem, jak na dogo potwierdzic ,że cos było wysłane i jak potwierdzic ,że dostarczono .Państwo nie mają internetu . Pieniadze zbierane na dogo musza byc potwierdzane ,na co były wydane. Kurcze ,troche sie boje ,że złamiemy regulamin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Elig bardzo dziekuję. Musisz mi wyjaśnic nieco jak to wysyłac. Własnie mam problem, jak na dogo potwierdzic ,że cos było wysłane i jak potwierdzic ,że dostarczono .Państwo nie mają internetu . Pieniadze zbierane na dogo musza byc potwierdzane ,na co były wydane. Kurcze ,troche sie boje ,że złamiemy regulamin.[/QUOTE]

Jak wyslac? Nie trzeba wysylac ja juz kupiłam i wyslalam, trzba wpisac w rozliczenie :

[COLOR=#0000cd][SIZE=3][B]Dary rzeczowe:[/B][/SIZE][/COLOR]
Ellig:[I][B]24 puszki x 1245g karma dla psow = 29,88 kg
60 puszek x 415 g karma dla kotow[/B][/I] = [B][I]24,90 kg[/I][/B]

Potem zadzwonic do Państwa K. i zapytac czy otrzymali przesyłkę i to bedzie potwierdzenie.
Status przesylki mozna sledzic na :
[URL]http://www.siodemka.com/tracking/8030050905217/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Elig bardzo dziekuję. Musisz mi wyjaśnic nieco jak to wysyłac. Własnie mam problem, jak na dogo potwierdzic ,że cos było wysłane i jak potwierdzic ,że dostarczono .Państwo nie mają internetu . Pieniadze zbierane na dogo musza byc potwierdzane ,na co były wydane. Kurcze ,troche sie boje ,że złamiemy regulamin.[/QUOTE]

jak będziesz zamawiac w jakimś sklepie internetowym to zazwyczaj potem na swoim koncie masz historię zamówienia
i możesz zrobic print screena (zdjecie ekranu ;))
przy składaniu zamówienia możesz tez poprosić aby wygenerowali Ci fakturę drogą elektroniczną czyli przysłali mailem (tylko musisz im to wyraźnie zaznaczyć bo zazwyczaj faktura idzie wraz z karmą)

zawsze też możesz umówic się z państwem że raz na miesiąc będa Ci tradycyjna poczta wysyłali paragony/faktury które przyjdą z karmą
ew raz w miesiącu może może ktoś z okolic podjechać do Państwa i zabrać wszystkie faktury/paragony

myślę ze jak przez miesiąc nie bedzie skanów nic się nie stanie
gorzej jakbys przez pół roku "zapominała" wstawić czy coś ;)

będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']jak będziesz zamawiac w jakimś sklepie internetowym to zazwyczaj potem na swoim koncie masz historię zamówienia
i możesz zrobic print screena (zdjecie ekranu ;))
przy składaniu zamówienia możesz tez poprosić aby wygenerowali Ci fakturę drogą elektroniczną czyli przysłali mailem (tylko musisz im to wyraźnie zaznaczyć bo zazwyczaj faktura idzie wraz z karmą)

zawsze też możesz umówic się z państwem że raz na miesiąc będa Ci tradycyjna poczta wysyłali paragony/faktury które przyjdą z karmą
ew raz w miesiącu może może ktoś z okolic podjechać do Państwa i zabrać wszystkie faktury/paragony

myślę ze jak przez miesiąc nie bedzie skanów nic się nie stanie
gorzej jakbys przez pół roku "zapominała" wstawić czy coś ;)

będzie dobrze :)[/QUOTE]

Pieniadze trzeba rozliczac ale karme podarowaną wystarczy wpisac w dary rzeczowe:)
Jak ktos wysle Państwu K. np. lodowke, to to tez jest dar rzeczowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Jak wyslac? Nie trzeba wysylac ja juz wyslalam, trzba wpisac w rozliczenie :

[COLOR=#0000cd][SIZE=3][B]Dary rzeczowe:[/B][/SIZE][/COLOR]
Ellig:[I][B]24 puszki x 1245g karma dla psow = 29,88 kg
60 puszek x 415 g karma dla kotow[/B][/I] = [B][I]24,90 kg[/I][/B]

Potem zadzwonic do Państwa K. i zapytac czy otrzymali przesyłkę i to bedzie potwierdzenie.
Status przesylki mozna sledzic na :
[URL]http://www.siodemka.com/tracking/8030050905217/[/URL][/QUOTE]
Chodzi o przyszłosć.Cioteczki zadeklarowały wpłacać pieniazki na moje konto ,a ja mam zamawiać co jakis czas karme ,żeby nie musieli jeżdzic wydawać pieniadze swoje, na jedzonko ,wysłać faktury do Fundacji i czekać ,az im przeslą na konto. Jest to dla nich nieco uciążliwe ,ale boje się,że tu nagniemy regulamin ,bo Państwo nie mają internetu i nie potwierdzą ,że cos otrzymalli . Na gębę nic sie nie da na dogo.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...