Jump to content
Dogomania

Ograniczony budżet: beagle, west, a może...?


gtq77

Jakie pies Twoim zdaniem będzie najlepszy dla PODANYCH PRZEZE MNIE kryteriwiów?  

2 members have voted

  1. 1. Jakie pies Twoim zdaniem będzie najlepszy dla PODANYCH PRZEZE MNIE kryteriwiów?

    • Beagle
      0
    • West
      0
    • inny
      2


Recommended Posts

Witam, rodzice chcą kupić psa. Mieszkają w niewielkiej miejscowości, w domu jednorodzinnym. Podstawowe kryterium to ograniczony budżet. Chcą wydać na psa 400 - 500 zł. Wertując ogłoszenia widzę, że bardziej popularne rasy można nabyć już za taką kwotę. Wstępnie wybraliśmy więc [B]beagle'a[/B] i [B]westa[/B]. Czytałem o nienajłatwiejszym charakterze beagle, ale bardzo podoba nam się ten pies, jest dosyć popularny i w ogłoszeniach można spotkać sporo ofert szczeniaków w podanej wyżej kwocie.

Myślałem np. nad pinczerem średnim, ale jest to stosunkowo mało popularna rasa i widziałem ledwie kilka ogłoszeń za 1500 - 2000zł.

Link to comment
Share on other sites

Przy ograniczonym budżecie proponuję psiaka za schroniska. Są do wyboru, do koloru, młode, starsze, szczeniory i w dodatku za darmo. A kochają swoich ludzi bardziej niż te kupione.
A jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na kupno - kup z zarejestrowanej hodowli a nie z pseudo!!!
Pozdrawiam i życzę przemyślanej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

West i beagle to dość różne charakterki. Poczytaj o nich. To że jakiś pies jest popularny nie oznacza zaraz, że pasuje do każdego. Sprawdź czy będziesz wstanie spełnić ich wymagania choć należy pamiętać, że psiaki w danej rasie też między sobą się różnią. Nie widziałam jeszcze aż tak tanich beagli i westów. Nie zdziw się jak wyrośnie Ci mieszaniec. Mam takie psy w sąsiedztwie. Miały być rasowe (bez rodowodu) bo za kilka stów i wyrosły śmieszne mieszańce tych ras. W schroniskach masz do wyboru młode pieski do adopcji, a może wypatrzysz jakiegoś w potrzebie na dogomanii. A jak chcesz kupić rasowego to z rodowodem.

Edited by homerka
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Beagle bardzo często są do adopcji, młode pieski, a nawet szczeniaki - po prostu ludzie biorą je na "ładne oczka i uszka", a później się okazuje, że to pies zupełnie nie dla nich. Nie kupuj beagle'a za 400 zł, bo wyrośnie Ci coś takiego, jak mojej sąsiadce - suka ma z 50 cm w kłębie (gdzie max dla suki to 40) i budową bardziej przypomina jakąś inną rasę gończą, a nie beagle'a. Nie mówiąc o tym, że możesz się naciąć na chorego szczeniaka, albo po rodzicach z - nazwijmy to - wadami (np. agresja). Przemyśl dobrze sprawę, a później zajrzyj na wątek "beagle w potrzebie" i tutaj: [url]http://www[/url]. e- beagle .pl/for um/viewforum.php?f=46 (usuń spacje i wklej do okienka przeglądarki).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...