Jump to content
Dogomania

Narośl w odbycie u 12letniego psa


hehe

Recommended Posts

Weterynarz podczas wyciskania wydzieliny z gruczołów okołoodbytowych zauważył, że mojemu psu rośnie jakaś narośl w odbycie. Zauważyłem, że na odbycie ma świeżą krew. No i mówił, że ta narośl pęka i stąd krew.
Co to może być?
Weterynarz mówił że to takie dzikie mięso i trzeba usunąć.
Mówił, że to jest dosyć krwawy zabieg. Może być tak że mój pies się wykrwawi?
Da się sprawdzić co to jest konkretnie?
I jak mu to będzie usuwał to o jakie badania przed zabiegiem mam poprosić? (chodzi o badania przed operacją, żeby wykluczyć inne problemy i czy mój pies nadaje się do znieczulenia, ma 12 lat)

Link to comment
Share on other sites

witam,
o tym czy zwierzę nadaje się do operacji powinien zdecydować lek. wet. wykonujący zabieg. Przed zabiegiem u starszego zwierzęcia tak jak napisano powyżej, najlepiej wykonać pełne badanie krwi oraz badanie kliniczne. Samą zmianę po usunięciu warto wysłać na badanie histopatologiczne ( wynik powie czy guz jest łagodny czy złośliwy). Zmiany rozrostowe okolicy odbytu często są hormonozależne, więc jeśli pies nie jest wykastrowany warto pomysleć o takim zabiegu. Krwawienie zazwyczaj jest spore przy usuwaniu takich zmian, jednak ryzyko, że zwierzę się wykrwawi jest raczej małe.
Przychodnia weterynaryjna "Pies Kudłaty"
Pabianice , ul. Moniuszki 139

[url]www.pieskudlaty.pl[/url]

weterynarz Pabianice Łódź Ksawerów Dobroń

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...