Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

znalazłam się tu przypadkiem ale postaram się coś pomóc. Przeczytałam co tu napisałyście i macie bardzo dobre pomysły. Psa nie ma potrzeby zabierać bo widać, że Pan go nie krzywdzi i tylko trzeba zadbać o to wszystko o czym pisałyście. Samo wyżywienie psa miesięcznie myślę, że nie będzie kosztowało więcej niż 100-150 zł. + ew. koszty wet. Myślę, że można by spróbować zebrać stałe deklaracje na ten cel. Ja deklaruję 10,- od lutego tylko poproszę nr. konta i adres na który mogłabym podesłać od czasu do czasu jakąś karmę.

Link to comment
Share on other sites

Czy potrzebne są takie produkty jak makaron, kasza, mąka dla pana? Pytam, bo jeśli mu wyłączyli i gaz i prąd to pewnie też nie będzie miał gdzie ugotować? :(
Makarony są naprawdę tanie, mogłabym zorganizować jakąś zbiórkę pieniężną wśród znajomych. Oczywiście sucha karma dla Reksa też znalazłaby się w paczce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Czy potrzebne są takie produkty jak makaron, kasza, mąka dla pana? Pytam, bo jeśli mu wyłączyli i gaz i prąd to pewnie też nie będzie miał gdzie ugotować? :(
Makarony są naprawdę tanie, mogłabym zorganizować jakąś zbiórkę pieniężną wśród znajomych. Oczywiście sucha karma dla Reksa też znalazłaby się w paczce :)[/QUOTE]
Z gotowaniem raczej problem :( Prędzej jakieś konserwy, zupy w puszkach - gotowe do jedzenia.

Dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu był na dogo wątek o starszej Pani, która miała psiaka, ON-ka. Niestety pies zachorował a ją nie było stać na leczenie. Z ciężkim sercem oddała psa do schroniska bo tylko tak mogła mu pomóc - był tam leczony. Codziennie chodziła do schroniska żeby z psem wyjść na spacer albo chociaż go pogłaskać. Miała dużo szczęścia bo kiedyś zauważyła ją i jej Maxa wolontariuszka... Jak usłyszała historię oddania psa to założyła wątek na dogo, pies został wyciągnięty do domu, przez parę lat była pomoc z dogo na karmę i ewentualne leczenie psiaka. Pani dla siebie oczywiście nic nie chciała, choć jej się absolutnie nie przelewało. A miłość jaka była między nią i psem - bezcenna...

Napisałam to bo tak mi się jakoś to skojarzyło z tą historią opisaną przez Cudak. Może jest bieda ale jak człowiek jest ze zwierzakiem związany to nawet pełna miska miłości opiekuna nie zastąpi... Zabrać psa teoretycznie można, tylko musimy mieć świadomość że od ręki będą dwie nieszczęśliwe istoty a chyba nie w tym kierunku powinna iść pomoc...

Link to comment
Share on other sites

A mi przypomniał się wątek bezdomnego i jego psa (też z Dogo ).Mieszkali wspólnie na jakiś działkach.Dla dobra psa,człowiek chciał go oddać do schroniska(czy nawet na krótko oddał? ).Wówczas poszła też dla nich pomoc z Dogo ,zarówno dla psa jak i właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Justynko, wiadomo już co z buda ?[/QUOTE]
Jest oferta budy dla niego i jest pomysł, by obudować tą co jest letnią (tylko nie wiem czy za ciasna ona nie jest) lub te klatki, styropianem i osb, więc muszę skonsultować to z Osobą, która budę chce przekazać.

O odebraniu nie ma mowy. Pan jest starszy, schorowany, ale opiekuje się tym psem, jak potrafi.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze pójdzie, to jutro przyjedzie dla Rexa duża, ocieplona buda :multi:
Dzisiaj go odrobaczyliśmy (dzięki pomocy [B]tobciu[/B]):

[img]http://img407.imageshack.us/img407/2299/p2090726.jpg[/img]

[img]http://img818.imageshack.us/img818/8205/p2100727.jpg[/img]

[img]http://img688.imageshack.us/img688/8938/p2100730.jpg[/img]

Pana nie było, Rex pilnował domu ;)

Link to comment
Share on other sites

Na to wyglądało, bo na pukanie nikt nie odpowiadał, a drzwi otwarte (nie zamknięte na klucz) - miałam zamiar zawołać Pana, ale za drzwiami był Rex, więc już nie wołałam, tylko podałam, co miałam dać.

[B]arim[/B], zaraz podeślę :) dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']Rano zamówiłam na all... skarpety frotte(takie grubsze) 5 par 1 kalesony (wziełam L) i podkoszulek (L)[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję :)))

Rex dostał dziś dużą, ocieploną budę, do środka ciepły koc, nie będzie już marzł :) Mam nadzieję, że uda się jakoś ogrodzenie załatać, by mógł chodzić luzem, bo podwórze jest spore, duży sad, miałby gdzie biegać sobie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']A jest jakieś konto do wpłacenia grosika na rachunki?[/QUOTE]

Jeszcze nie :( Nawet dla psiaka nie udało się jeszcze znaleźć org, która użyczyłaby konta, a na prywatne za duże ryzyko problemów z US....
Może Ktoś z Was zna jakąś Fundację, która zgodziłaby się w tej sytuacji poprowadzić zbiórkę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Czy puszki dotarły ?[/QUOTE]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239604-Potrzebna-KARMA-dla-psiej-bidy?p=20416767#post20416767"]#57[/URL] Dotarło i suche i puszki, jedno po drugim, tylko inne firmy kurierskie przywiozły :)

Dopisałam również w ROZLICZENIU:


wpływy:
[B]tobciu[/B] 40 zł

wydatki:
tabletki Pratel na odrobaczanie, 10 szt [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239604-Potrzebna-KARMA-dla-psiej-bidy?p=20426214#post20426214"](zakupione 9.02, podane 5 tabletek 10.02.13)[/URL] 25 zł
_______________________
pozostało 15 zł



Pomoc rzeczowa:
20 kg karmy Bosch My Friend i 25 puszek od [B]Ziutka [/B]
Rękawiczki dla Pana od[B] tobciu[/B]


Bardzo dziękuję w imieniu Rexa za pomoc :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...