Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Ja tylko podczytuję wątek, ale jeśli osoba skończyła już 65 lat to może wniosek składać, ZUS już przyjmuje wnioski. Pozbieranie wszystkich potrzebnych dokumentów to nie będzie łatwa sprawa, nie wiem czy Panie z MOPS będą aż tak pomocne, jestem sceptyczna co do lokalnych urzędników. Podsyłam link gdzie jest dobrze wytłumaczone co i jak należy zrobić i jakie dokumenty trzeba posiadać:http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/892685,emerytury-zus-jak-przejsc-na-emeryture-dokumenty-kiedy-na-emeryture-lista-wedlug-wieku,id,t.html

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, janka@ napisał:

Ja tylko podczytuję wątek, ale jeśli osoba skończyła już 65 lat to może wniosek składać, ZUS już przyjmuje wnioski. Pozbieranie wszystkich potrzebnych dokumentów to nie będzie łatwa sprawa, nie wiem czy Panie z MOPS będą aż tak pomocne, jestem sceptyczna co do lokalnych urzędników. Podsyłam link gdzie jest dobrze wytłumaczone co i jak należy zrobić i jakie dokumenty trzeba posiadać:http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/892685,emerytury-zus-jak-przejsc-na-emeryture-dokumenty-kiedy-na-emeryture-lista-wedlug-wieku,id,t.html

Dziękuję. Poczytam. Tak czy siak, Pan Marian musiałby się wybrać do Szczecina (Zus). Nie da się inaczej.

On już raz dokumenty w Zusie składał - to co miał, kiedy starał się o wcześniejszą emeryturę parę lat temu (decyzja odmowna), dokumenty zatem teoretycznie Zus ma. Teoretycznie, bo dokumenty się gubią. A dostali niestety oryginały, żadnych kopii Pan Marian nie zrobił.

4 godziny temu, dwbem napisał:

Dziwne, że potas powoduje bóle brzucha, ja biorę Katelin od dawna i nie mam żadnych bóli. Moja mama też brała i dożyła 91 lat i też czuła się dobrze.

Ludzie biorą No-spa i chwalą sobie. Ja łykam i wpadam we wstrząs.

Ja łykam wit B12 i sobie chwalę, a moją mamę kłuje po nich żołądek.

Co organizm, to inaczej reaguje.

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły pieniądze od Patrycja96, b-b, ranias i Aga76 - dziękujemy ! Wpisałam w obie skarbonki.

Zadzwoniłam dziś do Pana Mariana.

Umówił się pan z Tosia&Lesio, że podrzucą słomę dla Reksa. Reks ma się dobrze. W tle słyszałam chłopaka.

Swoje leki pan bierze. Wczoraj z pomocą pań z mopsu wypełnił pan wniosek i wysłał poleconym do Zus. Teraz czeka.

Do szkoły na obiady pan chodzi. Podobno zmieniła się firma cateringowa w szkole i stawka żywieniowa spadła z 5 zł na 4 zł na posiłek. Dzieciaczek może się naje, dorosły mężczyzna niekoniecznie..

W połowie października będzie pan wnioskował o jakiś opał, bo zimno się robi.

Zamówiłam dla Reksa karmę i puszki. Mieszany pakiet próbny Rocco, 6 x 800 g- Sensitive ; za punkty : Rocco Classic, Czysta wołowina, 1 x 400 g ;

Panu kończy się gaz, może poproszę Tosia&Lesio o zorganizowanie ?

Rok temu nie kupowaliśmy panu ekogroszku. Może by w tym roku kupić ? Tylko, że nie mamy już możliwości zawieźć w bagażniku. Od 0,5 tony można zamówić z dostawą.

Tylko, że obecnie na dostawę ekogroszku czeka się 4-6-12 tygodniu (wiem, bo moi rodzicie czekają już 6 tydzień). Co Wy na to ? To wydatek.. zatem nieśmiało zapytuję... czy uciułamy ?

 

Link to comment
Share on other sites

0,5 tony to 600 zł z dostawą

Podaję przykładowo :

np: tylko tu przy 0,5 nie podana cena http://ekogroszekprestige.pl/oferta/

np. https://pw-d.pl/wegiel/15-ekogroszek-ekomagnum-pakowany-20-x-25kg-500kg-wegiel-kamienny.html - ale tu zamówiłam właśnie rodzicom i w tym roku się obsługa klienta zepsuła. Na maile nie odpisują. Choć wiem, że wszędzie czeka się tak długo na węgiel, to jednak nie odpowiadanie na maila przez miesiąc irytuje. Poprzednie sezony byli ok.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, asikowska napisał:

czekam jeszcze na jedną zgodę ale myślę że to formalność dostaniemy 200 zł od skarpety im. Talcott, część można przeznaczyć na karmę a część na ogrzewanie dla chłopaków

 

Świetna wiadomość :)

Czyli trzeba założyć, że potrzebujemy 600 zł, żeby było z dostawą.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do składu węgla w Goleniowie : http://www.skladwegla.biz/#siec-handlowa

Groszek za 1mt to 690 zł. Czyli 0,5 tony około 345 zł.

Ale teraz tak myślę patrząc w ofertę, że chyba kaloryczniejszy będzie węgiel (tylko o cenę węgla nie zapytałam, zakładam 800-900 zł / 1 tona).

Dostawa do Stepnicy 50 zł. Towar dostępny na placu.

Może zależnie od środków, jak będzie możliwość kupimy węgiel. A jak mniej środków to groszek ?

Dostarczyć bym panu wolała jak już dostanie drewno z mopsu..

**

Zamówienie Reksa dojdzie do chłopaków w poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, tobciu napisał:

Zadzwoniłam do składu węgla w Goleniowie : http://www.skladwegla.biz/#siec-handlowa

Groszek za 1mt to 690 zł. Czyli 0,5 tony około 345 zł.

Ale teraz tak myślę patrząc w ofertę, że chyba kaloryczniejszy będzie węgiel (tylko o cenę węgla nie zapytałam, zakładam 800-900 zł / 1 tona).

Dostawa do Stepnicy 50 zł. Towar dostępny na placu.

Może zależnie od środków, jak będzie możliwość kupimy węgiel. A jak mniej środków to groszek ?

Dostarczyć bym panu wolała jak już dostanie drewno z mopsu..

Popieram w całości.

345 zł to jakby nie było nie jest 600 zł za 0,5 tony. Jest szansa, że nam się uda :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły pieniądze od Aga76, Lilka105, Patrycja96, asikowska (skarpety im. talcott) - DZIĘKUJEMY ! :-)

Jutro uzupełnię rozliczenie.

Asikowska - czy tą kwotę mogę podzielić na pół i rozpisać : 100 zł opał na zimę + 100 zł karma dla Reksa ?

BARDZO DZIĘKUJEMY Skarpiecie im. Talcott za wsparcie chłopaków !

Wsparcie 11/10/2017

Obrazek5__zpsjcp6pwef.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...