Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Po potasie akurat żołądek boli okrutnie :( - tu p. Marian  trafił. Ale potas przy lekarstwach na ciśnienie musi zażywać, inaczej będzie źle. Wiele lekarstw na żołądek można kupić bez recepty a jak będzie u lekarza, to niech powie o żołądku - jak lekarz mu coś przepisze, to będzie taniej i pewniej.

Pan Marian nie jest dzieckiem ani zdziecinniałym starcem - na siłę nic się nie da zrobić. Ważne, że w ogóle chodzi do lekarza i coś zażywa.

Można go tylko uspokoić, że gdyby musiał iść do szpitala (np na badania) to Rexem będzie miał się kto  zająć. Tylko do szpitala wcale nie jest tak łatwo się dostać :( Chyba, że już całkiem jest źle :(

Link to comment
Share on other sites

O, to cenne informacje. Czyli Pan miał racje. :)

Powiedziałam w aptece co pan zażywa i jakie najlepiej osłonowe ma brać. Doradziła Pani, dała Panzol Pro, bierze się jedną dziennie, na czczo. Po 20 minutach je śniadanie i bierze pozostałe leki. Dala na 14 dni, gdyby nie działały, to wówczas skontaktować się z lekarzem, by przepisał inne.

Jutro wyślę panu pocztą.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, asikowska napisał:

Panzol Pro to osłonowe moja mama je bierze ale jak się weźmie u lekarza to można większe opakowanie dostać i jest taniej. Bo tak te wszystkie osłonowe są po 14 tabletek.

O, działa na mamę ? To jeśli zadziałają na pana żołądek, to powiem by wziął opakowanie i poszedł z nim do lekarza.

Teraz jak był, to mówiłam, niech pan powie o żołądku, to albo lekarz coś da osłonowo, albo zmieni leki - i nic nie wyszło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozliczyłam bazarek Dla Toz Police i Reksa. LINK.

Reks uzbierał 154 zł. Zrobiłam od razu zamówienie w zooplusie (bo ostatnie robiłam 08/06, matko.... i kiedy ten czas zleciał i zrobił się koniec lipca ? - Zamówienie ;

Zamówiłam : zooplus dla Reksa ; Brit Premium Adult M-15 kg ;  Mieszany pakiet próbny Rocco Classic, 6x400g - 6 różnych smaków, Rocco Classic, 2x6x400g - Czysta wołowina, Głowizna wołowa - 500g, za punkty: Rocco Classic: Wołowina z dziczyzną, 1x400g,

Doładowałam Panu tel za 5 zł.

Zapłaciłam do gminy za śmieci za 08-09.2017, Zapłata ;

Uzupełniłam rozliczenie. Dziękujemy za wpłaty asikowska i Patrycja96

Pod koniec miesiąca planuję podjechać do Pana Mariana i Reksa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wpłynęły pieniądze od Patrycja96 - wpisałam w skarbonkę opał/gaz/prąd.

Oraz od Aga76 - wpisałam w skarbonkę ogólną.

**

Niestety nie udało mi się w zeszłym tygodniu pojechać do Stepnicy. Mam nadzieję, że uda mi się w niedzielę, jeśli dostanę wolne.

Wczoraj dzwoniłam do pana. Leki osłonowe powiedział, że pomagają. Leki na ciśnienie też wygląda, że pomagają - bo powiedział pan, że czuje się dobrze. Dziś miał iść do lekarza, bo leki się kończą, powiedziałam by o osłonowe również poprosił i że dołożymy panu do wykupienia recept.

**

Reks jeszcze nie zaszczepiony. Pani weterynarz podejdzie wolniejszą chwilą do Reksa i zaszczepi na wściekliznę. Zapłaty za to nie chce.

**

Kod do prądu panu podałam.

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły pieniądze od ALMA2 - dziękujemy.

W zeszłym tygodniu sąsiadka Tosia&Lesio zrobiła panu zakupy. Paragon

Dzwoniłam też do pana, we wtorek bodajże. A dziś podjechaliśmy do pana.

Pan u lekarza nie był jeszcze, to leków nie wykupiłam jak planowałam. Zrobiłam za to dodatkowe zakupy - Paragon ; Foto ;

Sąsiadka Tosia&Lesio, która widziała pana bezpośrednio po szpitalu i mówiła, że pan Marian wygląda źle, tydzień temu powiedziała, że wygląda lepiej.

I ja dziś też mogę powiedzieć, że wygląda w porządku. :) Leki, dawki dobrze dobrane, teraz tylko by brał je systematycznie.

Reks został zaszczepiony. Pani weterynarz zaszczepiła bez opłaty - dziękujemy. Książeczka.

Reks tradycyjnie nakręcony na piłki - https://youtu.be/SU7zi8avgQU :)

Przychodzą do niego czasem koty. Toleruje. Dopóki do miski się nie dobierają. :)

We wrześniu pan Marian jedzie do Urzędu Pracy się "odhaczyć". Lipcowy termin był dzwoniony.

Chciałam zamówić gaz na najbliższy piątek, podjechałam do gazownika, ale nie zastałam pana. Poprosiłam Tosia&Lesio o ponowną pomoc sąsiadki Ani.

Pan Marian dostał lodówkę od któryś sąsiadów. To dobrze, bo młodsza niż ta poprzednia i działa i chłodzenie i zamrażanie i pewnie mniej prądu ciągnie.

7e9d16c5.jpg

a1100660.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tosia&Lesio zamówiła gaz. Dojechał do Pana zapewne 24/08/17.

Zamówiłam Reksowi właśnie karmę - znów miesiąc minął. Gdzie ten czas ucieka tak szybko.. Zamówienie.

Brit Premium Adult M-15kg ; Mieszany pakiet próbny Rocco, 6x800g -Classic, za punkty : Rocco Classic: Wołowina z dziczyzną, 1x400g

Uzupełniłam wpłaty. Dziękujemy za wpłaty Patrycja96.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór.

Zadzwoniłam wczoraj do pana Mariana. Pan potwierdził, że zooplus dotarł i gaz również został dostarczony. Pan Marian dziekuje.

Rok szkolny się zaczął, zatem na nowo ma pan obiady w szkole. W miesiącu wrześniu kontakt z Urzędem Pracy jest telefoniczny. Zasiłek z końcem sierpnia, za sierpień pan dostał.

Dziś pan Marian ma urodziny - 65. Wysłałam wczoraj panu paczuszkę : 2 opakowania leków osłonowych na żołądek, słodycze, batony, herbatę i maść Vicks VapoRub, maść na przeziębienia. I dołożyłam kartkę urodzinową - Kartka. Doładowałam prąd - Foto . I zapłaciłam za śmieci - 09 i 10.2017

Pan wykupił leki, mówi, że czuje się dobrze.

Uzupełnię rozliczenie. Wpłynęły pieniążki od ranias, Patrycja96, AGA76, ALMA2 - Dziękujemy. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, KrystynaS napisał:

Alfo Pan Marian nabędzie prawo do emerytury dopiero 1 października. Ustawa jest od 1.10.2017

To wiem. Ale ZUS już od 01.09.2017r. przyjmuje dokumenty od takich osób. A przecież nigdy nie wiadomo czy na jednej wizycie się skończy. Jak złoży we wrześniu to za październik już spokojnie powinien dostać świadczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...