Jump to content
Dogomania

Niewiadoma alergia u Shih tzu


kamila5721

Recommended Posts

Witam mam 4 miesięcznego Shih tzu który ciągle sie drapie i gryzie łapy jakiś czas temu zmieniłam weterynarza ponieważ tamten wydał mi sie dziwny ponieważ piesek niezbyt ładnie pachniał miał niby łupież, który kazała wyczesywać później sie okazało że to nie łupież a [B]Chejletiella,[/B]tego już nie ma lecz drapanie trwa dalej. Piesek przez trzy tygodnie dostawał antybiotyk Clavaseptin 2X1 i małe dawki sterydów po drodze jeszcze okazało sie, że miał robaka i został odrobaczony wcześniej też był dwa razy odrobaczany ale widocznie za słabo.Nie ma pcheł bo był psikany 2 razy. Na pachwinach i pod pachami ma małe suche czerwone plamki. Wczoraj byłyśmy u weta i załamuje ręce bo twierdzi, że piesek jest za mały na testy alergiczne poza tym jeszcze nie wychodzi na dwór nie ma kontaktu z innymi psami a nic na dworze nie pyli a nie chce dawać mu więcej sterydów bo jest mały . Teraz przyjmuje witaminy na skórę EFA Olie, Clemastinum WZF 2X1 i je tylko Royal Canin Skin Care wcześniej jadł też Royala ale dla szczeniąt nic innego nie je, drapie sie okrutnie zauważyłam tez że kiedy "żebra" przy stole albo kiedy jestem w kuchni i robię coś do jedzenie strasznie kicha, może to być na tle nerwowym? Pomocy poradźcie coś . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam mam 4 miesięcznego Shih tzu który ciągle sie drapie i gryzie łapy jakiś czas temu zmieniłam weterynarza ponieważ tamten wydał mi sie dziwny ponieważ piesek niezbyt ładnie pachniał miał niby łupież, który kazała wyczesywać później sie okazało że to nie łupież a Chejletiella,tego już nie ma lecz drapanie trwa dalej. Piesek przez trzy tygodnie dostawał antybiotyk Clavaseptin 2X1 i małe dawki sterydów po drodze jeszcze okazało sie, że miał robaka i został odrobaczony wcześniej też był dwa razy odrobaczany ale widocznie za słabo.Nie ma pcheł bo był psikany 2 razy. Na pachwinach i pod pachami ma małe suche czerwone plamki. Wczoraj byłyśmy u weta i załamuje ręce bo twierdzi, że piesek jest za mały na testy alergiczne poza tym jeszcze nie wychodzi na dwór nie ma kontaktu z innymi psami a nic na dworze nie pyli a nie chce dawać mu więcej sterydów bo jest mały . Teraz przyjmuje witaminy na skórę EFA Olie, Clemastinum WZF 2X1 i je tylko Royal Canin Skin Care wcześniej jadł też Royala ale dla szczeniąt nic innego nie je, drapie sie okrutnie zauważyłam tez że kiedy "żebra" przy stole albo kiedy jestem w kuchni i robię coś do jedzenie strasznie kicha, może to być na tle nerwowym? Pomocy poradźcie coś . Pozdrawiam

minal rok od wpisu ,ale czytalam z ciekawoscia ostatecznosc to sterydy ...mam problem z moja sunka shih tzu ma 8 miesiecy od dwoch miesiecy sie drapie w okolicach uszu nie ma zadnych zmain miala wymaz skora czysta bez lupiezu bez zmian ogniskowych odrobaczana na wszystko co moze miec piesek i nadal sie drapie karma juz d/z hilss i nadal sie drapie dostaje leki na alergie vitaminke coatex i wciaz drapanie lekarze rozkadaja rece i nie wiem czy to nie bedzie od szamponu  COATEX jest perfumowany i moze to byc powodem  jej drapania zamowilam VETRI DERM i zobacze jak zaareaguje sunka na ten szampon oczywiscie ze poddam ja testom bo lekarze twierdza ,ze moze byc alergikiem kontaktowym i tego sie boje bo to WIELKIE WYZWANIE.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co do szamponu, to polecam Hexoderm, dobrze łagodził świąd u mojej suki.

 

Potwierdzam też stosowałam Hexoderm przeciwko objawom alergii pokarmoweji sprawdził się doskonale.

 

Mam obecnie 16 miesięczną pinczerkę miniaturową, która ma lekką alergię pokarmową obajwy ustąpiły na stałe po zmianie karmy na hipoalergiczną, więc może to jest rozwiazanie dla Was.

 

Przed zmianą karmy występował łupież, musiałam na początku zrezygnować z wystaw psów rasowych, żeby sędziowie się nie przyczepili i nie było wstydu, debiutowała na wystwie dopiero w wieku 11 miesięcy choć bardzo zależało mi na tym by rozpocząć wystawianie już od 9 miesiąca, ale na szczęście po 3 miesiącach kuracji Hexodermem i zmianie karmy łupież ustał a skóra i sierść jest w tak świetnej kondycji, że każdy sędzia odnotowuje to jako atut w karcie oceny :).

 

Dziwny wet, że nie zaleca zmiany karmy, mój wet prawie od razu wpadł na ten pomysł, bo jest to raczej logiczne rozwiązanie i nie sprycował młodej mmo, że była trochę starsza od Twojej.

 

Może sama zasugeruj wetowi zmianę karmy, zobaczymy co na to powie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...