Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja oczu


Olka3696

Recommended Posts

Czy wasze pieski mają problemy z nadmiernym wydzielaniem się łez?Czy macie jakieś sprawdzone sposoby lub preparaty na zniwelowanie tych plam?

Mój west ma przodozgryz;nieustannie ma pod oczami ciemne plamy.Może to być związane z jego anatomia czaszki. Poradziliśmy się weterynarza,zaproponował on zabieg (przeprowadzany pod narkozą) mający na celu przetkanie"kanalików łzowych. Rodzina i ja mamy duży dylemat,bo piesek jest młody (ma niecałe pół roku), a poza tym niewiadomo czy ten zabieg przyniesie korzyści.Co byście zrobili na moim miejscu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdecydowaliscie sie na zabieg?Jesli nie to szczerze odradzam.
Mam westie suczke,której oczka lzawily odkąd trafiła do Nas jako 3-miesięczne szczenie.
Wszystko zmieniło sie po wymianie zabkow na stałe.Pomimo tego,ze vet stwierdził rownież ze ma zatkane kanaliki lzowe w jednym oczku-sam odradzil zabieg.Jak powiedział jeśli Nam to nie przeszkadza to lepiej nie ruszać.Lunka ma prawie 2 lata,oczeta lzawia bardzo rzadko,tylko codziennie staram sie usuwać "spioszki".Twoj piesek może jeszcze zmienia zabki,także moja rada zostaw i nie ruszaj.Poprostu reguralnie oczyszcaj miejsce wokół oczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam :) ,
mam sunie westa ,ma 5 miesięcy i od 2 dni z jednego oczka leci jej wydzielina brunatno-czrewona? oczko jest zaczerwienione i sunia je drapie. nie wiem czy jest to coś poważnego i powinnam odwiedzić weta ,czy nie ma się czym martwić. proszę o pomoc bo trochę się martwię

Edited by Paulina_Coco
dodanie kilku informacji
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_Coco']Witam :) ,
mam sunie westa ,ma 5 miesięcy i od 2 dni z jednego oczka leci jej wydzielina brunatno-czrewona? oczko jest zaczerwienione i sunia je drapie. nie wiem czy jest to coś poważnego i powinnam odwiedzić weta ,czy nie ma się czym martwić. proszę o pomoc bo trochę się martwię[/QUOTE]

Moze byc to spowodowane wymiana zabkow na stale,ale najlepiej skonsultowac sie z lekarzem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...