Jump to content
Dogomania

Pies (4 lata) kuleje na tylnią nogę


Zernat

Recommended Posts

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc i o radę w kwestii zdrowotnej mojej suczki, ma około 4 lat, rozmiar średnio-mały waży 13.5 Kg, dobrze karmiona, szczepiona itp. itd. Nie wiem jakie informacje mogą być pomocne, dlatego jeśli coś pominąłem proszę od razu powiedzieć.

Jakieś 4 tygodnie zauważyłem, że mój pies zaczął lekko utykać przy wstawaniu z swojego miejsca. Po chwili noga była "rozchodzona" i jej przechodziło. Myślałem, że jej po prostu ścierpła, albo coś takiego.

Jednak przez tydzień było coraz gorzej. 3 tygodnie temu udaliśmy się do weterynarza, zbadał ją, obmacał, po-dotykał, po-uciskał i powiedział, że raczej nic wyjątkowego, że standard, i pies musi schudnąć, ruszać się i podał jej sterydy.

Przez 2 tygodnie co poniedziałek podawał jej sterydy, i przepisał jej tabletki na stawy (raz dziennie). Jednak poprawy nie było, a raczej się pogarszało.

Tydzień temu wyłożyliśmy mu sprawę i podał jej sterydy mocniejsze, znów przez parę dni było lepiej jednak dziś po wstaniu z łóżka ledwo chodziła, dosłownie.

Dlatego chciałbym was prosić o radę. Na ile to powszechne ? Czy możecie mi coś o tym powiedzieć ? Czy mój weterynarz prawidłowo ją "prowadzi" ? Czy powinienem go o coś "przycisnąć" ? Jakiś konkretny lek albo prześwietlenie ?

Proszę was o wszelkie rady i pomoc.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przez internet raczej ciężko wyrokować, ale może to dysplazja? Jednym z jej objawów są problemy ze wstawaniem z miejsca, kulawizna. Niestety za duża ilość ciałka obciąża bardziej stawy i sprzyja chorobie. Dziwne (tym bardziej, że wiele osób prześwietla swoje psy profilaktycznie), że wet nie zrobił prześwietlenia, bo mogłoby pewnie bardziej rozjaśnić sytuację.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ja mam wilczura i też kuleje, też 4 lata, tylko na przednią łapkę. nic sobie w nią nie zrobił, jest absolutnie zdrowa. wet powiedział, że ma za mało wapna i jak mu zaczęliśmy podawać, to faktycznie kuleje coraz mniej, pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...