Jump to content
Dogomania

Fidelek szkudelek


Aśka Belkowska

Recommended Posts

U nas zimowy sen.

Fidel włączył strachulca przez szaleństwo fajerwerkowe. Powoli mu mija, dopiero wczoraj udało mu się spędzić ze swoimi boiskowymi kumplami pierwszy w tym roku radosny wieczór z podniesionym ogonkiem.

Ja powoli wychodzę z syndromu początku roku, co w naszej pracy oznacza setki nowych umów i chyba jeszcze więcej sprawozdań i zestawień nikomu do szczęścia zapewne niepotrzebnych.

Tak czy inaczej pozdrawiamy wszystkich psiolubów noworocznie. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Dziękuję bardzo, widzę że wątek stracił sens bez zdjęć. Dogo przegrało rywalizację. Tak czy inaczej pozdrawiam psiolubnych.

Ponieważ to wątek Fidelka to dodam, że wyrósł na kochanego przytulniaka. Jest już u nas 4 i pół roku, ale dopiero po dwóch latach zaczął szukać bliskości z nami. Teraz w domu mamy "zwykłego" futrzaka, który uwielbia kłaść mordkę na naszych nogach, albo układać się wzdłuż ciała. Zgodnie z mężem twierdzimy, że takiego miłego i posłusznego psa jeszcze nie mieliśmy. Sądzę, że Fidel jest szczęśliwy, zwłaszcza, że stanowi bardzo ważny element naszego życia. Z racji na jego głęboko zakodowany strach przed obcymi dopasowujemy nasze plany do jego obecności.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dziewczynka przebywa w tej chwili w gabinecie wet po sterylce. Podobno jest młoda sunią, roczną?, bardzo miłą i ciekawą świata. Została wyrzucona z samochodu, facet który to widział zabrał ją do siebie, żeby jej samochody nie potrąciły. Sam ma trzy psy więc zgłosił ją do przytuliska i przetrzymał do sterylki. Prawdopodobnie poejdziemy jutro lub w niedzielę, wtedy dopiero ją zobaczę i się okaże czy psy się zaakceptują.

Nie wiem czy robię dobrze. Fidel jest łagodnym psem, zupełnie bezproblemowym dla nas, z wyjątkiem strachu wobec obcych. Mam nadzieję, że obecność drugiego psa bez zahamowań wobec ludzkiego świata doda mu trochę śmiałości. A przede wszystkim "odpępni" go od nas. Jesteśmy całym światem dla niego, a to też nie jest dobre.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nika jest faktycznie słodka. Ma mordkę jak mała foczka, ale charakterek..... Wprowadziła do domu dużo śmiechu, bo taka prędka. Właśnie "wydziergałam" przedwczoraj matę węchową, głównie z myśla o niej. Uwielbia szukać, wąchać, więc na zimowe wieczory będzie jak znalazł. Fidel patrzy czasem na nią kiedy wariuje, jak na zjawisko. Teraz przy niej to taki wydaje się filozof. :)

Zdjęc faktycznie may mało, muszę męża zmobilizować. Teraz trochę mniej wyjeżdżamy, bo Nika bała się samochodu i miała chorobę lokomocyjną. Teraz na szczęście nasz samochód nie jest już dla niej problemem, nie wiem jednak jak zniosłaby dłuższe trasy.

 

23905275_1615031515202735_668657321284525486_n (640x480).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Dawno Fidel nie gościł  w swojej galerii, bo i dogo nie to samo, zaglądam z doskoku.

Fidelek nabrał manier statecznego pana, przecież musi dawać wzór dla postrzelonej smarkuli. Decyzja wzięcia drugiego psa, to strzał w "10". Może nie jest to najukochańsza istota w domu, lepszy na pewno byłby spory gnat wołowy do gryzienia na pół roku, ale relacje zbudować mus. :)

Oba psiaki już się polubiły, nawet zdarza się, że ogonki chodzą na powitanie poranne. Wprawdzie zagrożenie miski cały czas trwa, ale zawsze po jedzeniu można sprawdzić czy w tej drugiej nie było czegoś lepszego. I ja mam spokój ze zużyciem wody, bo obie miski wylizane na błysk na dwie zmiany. Czasem nawet się zastanawiam czy ja w coś do nich wcześniej w ogóle nakładałam????

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...