Jump to content
Dogomania

Związki kynologiczne - które są legalne?


Sylwia95

Recommended Posts

Tak, na wystawach organizowanych przez nich i przez ich organizację "macierzystą" - czyli chyba Alianz Canine Worldwide (?)

Edit: w sumie na wystawach ZKwP chyba też się pojawiają, bo jest jakaś klauzula pozwalająca na organizowanie takich pokazów o ile dana rasa jest uznana przez inny krajowy związek kynologiczny

Edited by filodendron
Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Kocurkotka']Chce kupić Długowłosego Owczarka niemieckiego, Trafiam na dużo Psów i Hodowli zarejestrowanych w KHRON?[/QUOTE]

Równie dobrze możesz kupić DONka z metryką ZKwP( DONy są uznane przez FCI od 2011 r) nie musisz szukać w KHRON.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='asia331']Niestety nie znam takiej oragnizacji KHRON, nigdy nie słyszałam , wiem natomiast że w ZHPR jest bardzo duzo Owczarków Niemieckich a najwięcej jest ich w ZkwP. Polecam obie organizacje kynologiczne. Pozdrawiam Asia[/QUOTE]

KHRON- to Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki.[URL="http://khron.prv.pl/"]
http://khron.prv.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

znam,rozmawiałam z właścicielką "chodoffffli" Seterkowo zrzeszonej właśnie w tym stowarzyszeniu...tragedia.już widzę jak to stowarzyszenie organizuje seminarium na jakikolwiek około kynologiczny temat dla chętnych,jak rośnie świadomość nt.badań wśród ich hodowców...bo przecież nawet po zdrowych rodzicach przytrafia się dysplazja.nie warto więc badać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']znam,rozmawiałam z właścicielką "chodoffffli" Seterkowo zrzeszonej właśnie w tym stowarzyszeniu...tragedia.już widzę jak to stowarzyszenie organizuje seminarium na jakikolwiek około kynologiczny temat dla chętnych,jak rośnie świadomość nt.badań wśród ich hodowców...bo przecież nawet po zdrowych rodzicach przytrafia się dysplazja.nie warto więc badać.[/QUOTE]
niestety nigdy nie ma pewności czy pies będzie zdrowy (i tym samym czy będzie super exterierem)czy to z FCI , klubu czy stowarzyszenia, czy to z polskiej czy zagranicznej hodowli , za 500zł czy za 5tys. sama na sobie mam porównanie i stwierdziłam ze to wszystko to jedno bagno:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich serdecznie
prosze o pomoc w znalezieniu dobrej hodowli sky-terriera, wlasnie pozegnalam swojego ukochanego psiaka tej rasy i zastanawiam sie nad nowym domownikiem, tylko hodowla w ktorej kupilam 14 lat mojego ulubienca juz nie isnieje, moze macie, znacie jakis dobry adres?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Warto tam gdzie zwiazek działa minimum kilkadziesiąt lat, dba się o poziom, robi się badania .
Tam gdzie zrzeszony Hodowca jest przez duże H, gdzie rzetelnie odpowie na pytania , gdzie nie będzie gadek "po co badania" i " my nie męczymy piesków" , gdzie trzeba będzie po psa przyjechać i zostanie się jeszcze poddanym, próbie czy nadajesz się na własciciela, gdzie nie będzie gadek "to na pewno pies dla pani", gdzie rodowód jest uznawany przez organizację zreszającą sporo ponad 90% kynologów na całym świecie czyli FCI (nie mylić z F.C.I.)
Inne stowarzyszebua ,,,,,,, no niestety ... mam przykre doświadczenia, że czarne owce wywalone z ZK oraz z TOZ-em na karku i wyrokami w sprawie zaniedbań sa w takich stowarzyszeniach szychami w stylu prezes, v-ce prezes itd .....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Może znowu odświerze stary wątek ale cała sprawa z tymi wszystkimi związkami  jest z gruntu chora. Dla większości ludzi rodowod to kawałek papieru a co na nim jest n apisane to juz czarna magia. Ok monoplo moze jest zly ale w piwien sposób porządkuje sprawy: gdyby np było wiele federacji piłkarskich to której federacji mecze mielibysmy ogladac jako nasz reprezentacja narodowa ? Gdyby wiele podmitów miało prawo do bicia monet to jakie monety byłyby najcenniejsze ? Tu takze powinno cos się zmienić. Powinna zostac wyłoniona 1 organizacja kynologiczna reprezentująca nasz kraj na arenie miedzynarodowej, a reszta powinna zostac jako lokalne kluby symaptyków tego czy owego.  Taka ktora skupia najwiecej czlonków i która zapewnia największą kontrole nad psami. Bo psy poza tym, że piekne inteligentne itp itd mogą stanowic i czasem stanowią zagrożenie dla ludzi. Zatem czasem poza badaniami psow należałoby też wprowadzić jakieś psycjotesty dla ludzi by ci nie psuli psom dobrego imienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pojęcie dobra jest baaardzo szerokie. Zależy na co patrzeć. Możesz uwzględniać warunki w jakich trzymają psy ale też i pobawić się w detektywa i sprawdzić mioty sprzed kilku lat i w necie poszukać informację  czy te psy zdobywały  lub nadal zdobywają laury na wystawach. Czy są wśród nich championy lub w trakcie zdobywania tego typu laurow. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...