Jump to content
Dogomania

chce kupić pit bulla


Prinson

Recommended Posts

Chce kupić pit bulla , szczeniaka. Mam do was pytanie , chodzi mi o psy na tych 2 zdjęciach , jest jakaś konkretny gatunek pitbulla który ma takie króciutkie uszy jak np. ten ? [IMG]http://blog.zap2it.com/pop2it/cesar-millan-daddy-dog-whisperer-500.jpg[/IMG]


tutaj doskonale to widać różnice [IMG]http://www.dooziedog.com/dog_breeds/american_pit_bull_terrier/main.jpg[/IMG]

[B]American Pit Bull Terrier [/B]tak ?

Link to comment
Share on other sites

W PL raczej nie znajdziesz Pit Bull'a o tym umaszczeniu, chyba że kundla ( psa w typie, bez rodowodu, nierasowego ).

Pit Bull to rasa sportowa, w Polsce są Hodowle sportowych Pit Bull'i, waga od 9 do około 22 kg. Taki pies jest do sportu, do trenowania, około 2-3 godziny ruchu dziennie, treningów a nie bezczynnego biegania w kółko. Wiadomo pies może też czasem w domu posiedzieć jak pogoda brzydka.

W Polsce jest jedynie Hodowla 'Pride Kennel' gdzie są takie 'duże' psy ale i tak takiego umaszczenia tam na pewno nie będzie, ewentualnie czekoladowe ( Red Nose ) czy rude.

PS. Po co Ci taki pies ? To pies dla doświadczonych osób, trudna rasa, często są to psy dominujące i do tego bardzo energiczne i uparte.

Link to comment
Share on other sites

sory za to co powiem prinson,wybacz,ale czy ty nas czasem nie podpuszczasz?-troche dziwne pytania zadajesz.
nawet jeśłi jestes osoba pełnoletnia to zastanów się 10x niż kupisz takiego psa.ja mam m.in.właśnie tej rasy i nie jest on"prosty w obsłudze"to raz i ma normalnej dł uszy-spójz na avatar-ten na przodzie to pit

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam inny wątek.

Nie masz czasu dla suczki by ją wyprowadzać a skąd weźmiesz czas na spacery z Pit Bull'em ? Bieganie w kółko na podwórku nie wystarcza, pies nie będzie spokojnie siedział a zacznie uciekać i niszczyć co się da bo będzie miał za dużo energii.

Lepiej odpuść tego psa i zajmij się porządnie Owczarkiem, zwłaszcza że ma problemy behawioralne a szczeniaki bardzo szybko się uczą od dorosłych psów i będzie jeszcze problem z drugim psem ;/

Link to comment
Share on other sites

moja suczka na dworze jest przynajmniej 5h dziennie więc chyba to nie jest tak mało ;] nawet jak sniegu po kolana ( zajebiscie wyglada jak biega w takiej pogodzie. Skacze po śniegu jak sarna haha xd) . Od ostatniego tematu (owczarek) dużo się zmienił , nie reaguje agresywnie na zwierzęta , wręcz przeciwnie jest ciekawa i skora do zabawy. (chcecie fotke jak śpią Na jej grzbiecie koty? zajebiste poprostu). Ignoruje (tzn. spogląda ale nie ciągnie do nich) inne psy , oraz zwierzęta innego gatunku (np. królika czy sarny)
Macie chyba racje poczekam z tym jeszcze
gryf , nie mam oco się obrażać poczęści masz sporą racje i wiem jak wyglądają pitbulle.

Link to comment
Share on other sites

dobra raekcja.poczekaj zastanów sie to nie jest "prosty w obsłudze"pies.
jeśłi moge zasugerować-poczytaj o historii powstania rasy w książkach.wiesz mi,niewiele zmieniły sie jeśli chodzi o zachowanie(przynajmniej ja to dostrzegam u swojego psa)od "tamtych"czasów,kiedy rasa powstała.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gryf80']dobra raekcja.poczekaj zastanów sie to nie jest "prosty w obsłudze"pies.
jeśłi moge zasugerować-poczytaj o historii powstania rasy w książkach.wiesz mi,niewiele zmieniły sie jeśli chodzi o zachowanie(przynajmniej ja to dostrzegam u swojego psa)od "tamtych"czasów,kiedy rasa powstała.[/QUOTE]
A czy na zakup psa tej rasy nie trzeba specjalnego pozwolenia? Jest przecież na liście ras uznanych za agresywne. Jak to wygląda "technicznie"?
Swoją drogą o obciętych uszach znajdziecie informacje [B][URL="http://nie-taki-pies.blogspot.com/2012/12/ktory-adniejszy.html"]TUTAJ[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cybulka']A czy na zakup psa tej rasy nie trzeba specjalnego pozwolenia? Jest przecież na liście ras uznanych za agresywne. Jak to wygląda "technicznie"?[/QUOTE]
Składa się wniosek o zezwolenie do urzędu gminy/miasta z danymi właściciela, psa, danymi dot. pochodzenia psa, warunków utrzymywania i z oświadczeniem o znajomości zasad utrzymywania zwierzęcia itp. Jest jakaś opłata skarbowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Składa się wniosek o zezwolenie do urzędu gminy/miasta z danymi właściciela, psa, danymi dot. pochodzenia psa, warunków utrzymywania i z oświadczeniem o znajomości zasad utrzymywania zwierzęcia itp. Jest jakaś opłata skarbowa.[/QUOTE] Tylko tyle??! Szok. W innych krajach odpowiednie warunki bytowe + szczelny płot (jak jest posesja) itp itd. Czyli można powiedzieć, że nie trzeba spełniać żadnych warunków oprócz zarejestrowania tego psa i zapłacenia jkaiejś kwoty, tak? dobrze to pojmuję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cybulka']Tylko tyle??! Szok. W innych krajach odpowiednie warunki bytowe + szczelny płot (jak jest posesja) itp itd. Czyli można powiedzieć, że nie trzeba spełniać żadnych warunków oprócz zarejestrowania tego psa i zapłacenia jkaiejś kwoty, tak? dobrze to pojmuję?[/QUOTE]
Musisz złożyć oświadczenie dotyczące warunków przetrzymywania psa, np. we Wrocławiu brzmi ono tak: "Oświadczam , że miejsce i warunki utrzymywania psa wykluczają możliwości niekontrolowanego opuszczenia miejsca stałego pobytu oraz dostęp osób trzecich. Oświadczam , że znane mi są zasady i warunki zachowania zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy utrzymywaniu psa dla zapewnienia bezpieczeństwa dla ludzi ."
Czy mogą to skontrolować - nie wiem - pewnie tak, ale czy to się praktuje, wątpię.
W praktyce to chyba dopiero jak coś się stanie, to się takie rzeczy sprawdza.
Zapis jest bzdurny - takie "oświadczenie" powinno obowiązywać wszystkich posiadaczy psów, obojętnie od rasy.

Link to comment
Share on other sites

Jak każdy pies. Kodeks wykroczeń ze swoim zapisem o zachowywaniu zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy utrzymywaniu zwierzęcia obowiązuje wszystkich posiadaczy psów, właścicieli yorków także.
Nie wiem, czemu ma służyć takie oświadczenie - jeśli tylko upewnieniu się, że właściciel psa z listy jest świadom obowiązujących przepisów, to jeszcze lepiej by było, żeby każdy podpisywał takie oświadczenie - np. przy dorocznym szczepieniu psa p/wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Jak każdy pies. Kodeks wykroczeń ze swoim zapisem o zachowywaniu zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy utrzymywaniu zwierzęcia obowiązuje wszystkich posiadaczy psów, właścicieli yorków także.
Nie wiem, czemu ma służyć takie oświadczenie - jeśli tylko upewnieniu się, że właściciel psa z listy jest świadom obowiązujących przepisów, to jeszcze lepiej by było, żeby każdy podpisywał takie oświadczenie - np. przy dorocznym szczepieniu psa p/wściekliźnie.[/QUOTE] Czyli mogę uznać, że u nas ta lista to kompletna fikcja? Nawet egzaminu żadnego czy szkolenia nie każą robić, to chyba tylko złej renomie rasy ma służyć...?

Link to comment
Share on other sites

Lista sprawdza się chyba jedynie wtedy, gdy ktoś chce wyegzekwować kaganiec, bo większość gmin w uchwałach narzuca obowiązek noszenia kagańca przez psa z listy.
Ale żeby było jeszcze bardziej po polskiemu, to w zasadzie ta lista obowiązuje tylko psy rasowe, rodowodowe, więc jeśli właściciel psa w typie będzie bardzo uparty to ma aż dwie linie obrony: 1. utrzymywać, że to kundel jedynie do rasy podobny, 2. w przypadku omawianego tu pita utrzymywać, że to amstaf a nie pit - amstafów na liście nie ma :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Lista sprawdza się chyba jedynie wtedy, gdy ktoś chce wyegzekwować kaganiec, bo większość gmin w uchwałach narzuca obowiązek noszenia kagańca przez psa z listy.
Ale żeby było jeszcze bardziej po polskiemu, to w zasadzie ta lista obowiązuje tylko psy rasowe, rodowodowe, więc jeśli właściciel psa w typie będzie bardzo uparty to ma aż dwie linie obrony: 1. utrzymywać, że to kundel jedynie do rasy podobny, 2. w przypadku omawianego tu pita utrzymywać, że to amstaf a nie pit - amstafów na liście nie ma :p[/QUOTE] No własnie paranoja, wierzyć się nie chce. Właśnie piszę artykuł na temat tej listy na mojego bloga i zbieram informacje. Jeśli macie jakieś ciekawe linki / artykuły bądź jeszcze coś do powiedzenia to zapraszam do kontaktu! Jestem w szoku, bo za granicą naprawdę to jest dużo bardziej uporządkowane!

Link to comment
Share on other sites

A co jeszcze ciekawe:
[COLOR=#A86500][FONT=Arial]"Osoba ubiegająca się o wydanie zezwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (...) zwana dalej "wnioskodawcą", składa pisemny wniosek o wydanie tego zezwolenia do właściwego, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, organu gminy, [B]w terminie 30 dni od nabycia psa rasy wymienionej w wykazie."[/B][/FONT][/COLOR]
czyli najpierw kupuję, a potem składam wniosek ;) A jak (teoretycznie) nie dostanę zezwolenia, to co z psem??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cybulka']
czyli najpierw kupuję, a potem składam wniosek ;) A jak (teoretycznie) nie dostanę zezwolenia, to co z psem??[/QUOTE]
Ja jeszcze nie słyszałam o przypadku, żeby ktokolwiek miał problemy w związku z tym zezwoleniem. Więcej, kiedyś w tv był jakiś program, w którym policzono, że o zezwolenia stara się jakiś promil właścicieli psów z listy - promil głównie z powodu rozpowszechnionych w PL psów w typie. Może teraz, w dobie nowych "stowarzyszeń", to się zmieni - w końcu rodowód do czegoś zobowiązuje :evil_lol:
Ogólnie to raczej martwy przepis. I może i dobrze. Wolałabym, żeby na listę wciągnęli psa mojego sąsiada, ale szanse mizerne, bo cała upsiona policja musiałaby się stawić w urzędzie miasta z wnioskami :evil_lol:
Any way, pisząc info o tych sprawach, weź też pod uwagę zezwolenie na charty - cosik takiego też u nas funkcjonuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
Any way, pisząc info o tych sprawach, weź też pod uwagę zezwolenie na charty - cosik takiego też u nas funkcjonuje.[/QUOTE] O, nie wiedziałam. Przyjrzą się temu, brzmi ciekawie. Nie wiem tylko, czy to do końca do tego tematu - ale może jako zapowiedź następnego (np. przy opisie rasy oczami hodowców). Super, dzięki wielkie

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem, dla mnie to chyba żart, ten wątek :) Tzn to chyba niemożliwe - ktoś chce sobie kupić pitbulla, a nawet nie wie co to są kopiowane uszy (okaleczanie psa, taki pies jest kaleką)...czyli wnioskuję, że bardzo początkujący psiarz...przecież pitbull dla początkującego psa to nieuchronna tragedia...taki pies, bez odpowiedniego szkolenia to tykająca bomba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...