Jump to content
Dogomania

"Amatorskie szkolenie psów" Brzezicha i Lisiecki - opinie


Agucha&Luki

Recommended Posts

Czytałam. Zawiera stare metody, czyli przymus, przymus i głównie przymus. Czyli coś w rodzaju "usiądź na psie to się położy". Nawet szczegółowo są opisane bodźce, w sensie, dlaczego pies reaguje w ten sposób, ale poza tymi bodźcami to raczej nie ma co czytać. ; )

Link to comment
Share on other sites

Prąd? No trochę chyba przesada :) i z tym biciem też. Książka stara ale mechanizm działania bodźców na psa, wizualne gesty i reakcje nie są chyba aż tak źle opisane. Moim zdaniem całkiem na fajnym poziomie, jak na tamte lata.
Fakt, użycie jest metody kolczatki albo nacisku. Ale mądry psiarz i czytelnik z tej pozycji coś na pewno może wynieść.
Jako ciekawostka książkę można poczytać jednakże dziś są o wiele mniej awersyjne metody szkolenia i tych należy sie trzymać ;)

A nagrody są. Może nie w mega dużej ilości ale pochwała jest po każdym udanym wykonaniu, nawet jest temat o prawidłowym nagradzaniu psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzisiaj trafiłam na nią w antykwariacie. Kosztowała 12 zł. Niby mało i zazwyczaj kupuję wszystko co się napatoszy, włączając w to również starsze pozycje (z ciekawości i dla porównania starych metod z nowymi). Przejrzałam ją i od razu zdecydowałam, ze jednak nie kupię. Przymus, przymus, przymus :( Szarpnij psem, żeby się położył :/ Wiedziałam, że i tak bym jej nie przeczytała do końca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...